Audirvana plus for WIN10 nastavení hlasitosti

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
PavelN
Příspěvky: 383
Registrován: 18 dub 2008 06:52
Kontaktovat uživatele:

Audirvana plus for WIN10 nastavení hlasitosti

Příspěvek od PavelN »

Ahoj,

chci poprosit o radu, zda někdo neví o možnosti, jak nastavit v Audirvana plus for WIN10 softwarově hlasitost.

Používám trial verzi Audirvana plus for WIN10. Hraji z PC karta ESI Juli@ - digi cox - převodník T.Tichého (nástupce BB-DACu), který nemá vlastní regulaci hlasitosti.

Očekával jsem, že Audirvana bude mít podobně jako Foobar vlastní softwarový ovladač hlasitosti. Na obrázcích recenzí tohoto software je vidět (viz pravý dolní roh).
https://darko.audio/2018/10/audirvana-p ... usel-27672

Zkoušel jsem přenastavovat výstupy v Audirvaně a ovládání hlasitosti se objeví jen v případě, že nastavím WASAPI nebo ASIO ESI Juli@ 1,2 - audio, což je případ, že bude převod proveden ve zvukové kartě.

Při nastavení WASAPI nebo ASIO ESI Juli@ 3,4, což jsou digitální výstupy do DAC, se možnost ovládat hlasitost ztratí a hlasitost je nastavena na 100%. Ovládat hlasitost nelze ani přes ovladač zvukové karty. Takto lze poslouchat jen původní neremasterovaná vydání, která mají sama o sobě nízkou hlasitost, ale i tak to hraje dost nahlas.

Při porovnání Audirvany a Foobar zvukově vítězí Audirvana. Bohužel to vypadá, že pro poslech na sluchátka budu nucen koupit nějaký atenuator nebo zcela zbytečný sluchátkový zesilovač s regulací hlasitosti.

PS: Ve verzi Audirvany pro MAC je hned několik možností nastavení softwarové hlasitosti.

Děkuji všem za případné rady.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host