AV receiver

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
Tomi71
Kontaktovat uživatele:

AV receiver

Příspěvek od Tomi71 »

Ahoj, mám plazmu Panasonic TXP42ST30E, satelitní přijímač GOSAT HD750i s připojeným externím diskem Verbatim, Blu-ray přehrávač LG BD 6600, AV receiver Pioneer VSX 820-K a 2 sloupové bedny KEF. Sleduji převážně TV + nahrané programy z disku, hudbu a filmy z CD, DVD, blu-ray či usb disku přes BD přehrávač. Datový kabel od routeru jsem měl původně v TV, teď mám v Blu-ray přehrávači. Na AV mi špatně hraje tuner a hlavně můj oblíbený rockmax (už jsem tady nedávno řešil anténu), uvažoval jsem o nějakém vylepšení, abych mohl poslouchat netová rocková rádia, ale do MMC bych asi nešel, co chci tak většinou přehraji přes usb v TV nebo přes usb (časem se omrzelo přehrávání youtube a webové funkce a připojení jsem přestal časem na TV či BD využívat) a na internetová rádia by mi asi MMC zřejmě nepomohlo. Do modernějšího receiveru se mi za tím moc nechce, pokud bych šel do nového, tak jsem kvůli kvalitě zvuku uvažoval o stereo receiveru, když mám jen 2 bedny, ale nevím, jestli bych do něj připojil vše- tzn. BD přehrávač, satelitní přijímač atd. K přehrání hudby z usb nebo pevného disku stejně člověk potřebuje zapnout TV, aby mohl listovat a vybrat si na obrazovce, jiný přístroj asi na to nepořídím. Nevím, jestli by nešly ty rádia především rockmax dostat do toho stávajícího AV receiveru jinak, např. přes chytrý telefon, ale to nevím asi u tohoto Pioneer VSX 820-K jde, wifi nemá, nevím jak přes bluetooth. Bedny a AVR jsem kupoval v Ostravě v hifibazaru, sem tam se tam podívám, jestli se tam neobjeví nějaká zajímavá koupě. Tak jsem se tady rozepsal, nevím, jestli mi tady na ten můj výplod někdo něco napíše a poradí…. Rozšiřovat sestavu beden na 5.1 nebudu, pokoj má 4 m x 3 m.

paolo
Kontaktovat uživatele:

Re: AV receiver

Příspěvek od paolo »

Ahoj, máš SZ

Míra
Rothaudio

Tomi71
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomi71 »

Měl bych další dotaz k výše uvedenému vybavení, vyhrabal jsem starou dipól anténu, kterou jsem jen nechal za TV a připojil do receiveru a chytl stereo rádia jen rock max až po přepnutí na mono, stereo chrčelo, takže objednám anténu, která mi byla doporučena:
http://www.omko.cz/antena-vkv-9db/, do bluetooth adaptéru Pioneer za 2500 Kč už nepůjdu.
Pokud jsem se správně díval, tak mám 2 sloupové repro KEF Q4, když jsem porovnal s odkazem
http://www.kef.com/html/en/explore/abou ... index.html
Poradí někdo, když bych uvažoval o centr reproduktoru, jestli jen kef nebo můžu i jiné a jestli poznám rozdíl, v čem mi centr pomůže - mluvené slovo z Tv a tuneru? Subfower asi zatím ne. Díky

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

vnější směrová výkonná FM anténa bude nezbytná - pro kvalitní stereo příjem, výběr je široký, Yagi 9 dB je asi maximum co se běžně vyrábi a stačí i pro dálkový příjem za obtížnějších podmínek, 2 prostorové reflektory umístěné za dipólem (zářičem) jsou vhodné do míst s odrazy signálu (odkaz Omko příspěvek výše)
http://www.conrad.cz/vyhledavani?text=ant%C3%A9na+fm

Tomi71
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomi71 »

Ten odkaz na conrad moc nefunguje, anténu yagi jsem nenašel, myslím, že to co jsem našel bude kvalitní. Navíc mi pán z bazaru nabídl bluetooth adaptér za poloviční cenu, asi do toho za 990 půjdu, nevím na co vše využiji, jestli jen pro spojení s mým Huawei Honor 3C a přenosu hudby a netových rádií nebo i s noťasem, nebo jestli bych přes bluetooth propojil nějaké sítové úložiště. Ještě mi doporučil centr repro Pioneer za 4400 (z původních 12 900).

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim »

Tomi
Rozhodne si nekupuj k L+R značky Kef - C jiné značky.
Kup si k té radě C (centr) ze stejně rady!!
Tady rozhodne nešetří. Rozdíl v reproduktorech je hrozné slyšet!
L+R+C musí byt z jedné rady.

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

Všechny bedny v kině by měly mít alespoň stejný výškový reproduktor. Jinak to je slyšet a působí to velmi nepříjemně.

Tomi71
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomi71 »

díky, budu čekat ne KEF center

Tomi71
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomi71 »

ještě dodám, že kino nechci, filmy moc ne, jsem spíš na hudbu, ať už audio nebo koncerty z DVD či blu-ray- fanda iron maiden :-), na TV pak klasické pořady - spíš sport a hudbu,ale pokoj je 4 x 3m, takže žádné zázraky neudělám-zadní bedny nikde nedám, proto mi zatím stačil ty 2 sloupové repro, který z centrů pak vybírat? Q 6c, Q9c, Q compact?

Tomi71
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomi71 »

Omlouvám se mělo být Q 10c ne Q compact, jinak pán napsal, že rovnou KEF, ale pokud možno také s kovovou kalotou, v ideálním případě rovněž s koaxiálním reproduktorem. Např. ideální by byl PIONEER - S-C80

Tomi71
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomi71 »

Ahoj, může někdo poradit jaký center k těm mým Q4? je to Q6, jestli jsem se správně díval na stránky KEF? Díky

Tomi71
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomi71 »

Tak jsem objednal http://www.omko.cz/antena-vkv-9db/ a příští týden budu doufám kvalitně ladit :-) Instaloval jsem taky do receiveru Pioneer bluetooth adaptér Pioneer AS-BT200 a už to jede i když jsem myslel, že už to byla zbytečná investice, protože se to s mým Honor 3C spárovalo až na několikátý pokus. Už jsem přehrával muziku i netové rádia, super. Mám dotaz, jestli o půjde jen zvukově, jestli je možné přehrát i foto a video v TV, která je k AV receiveru připojená. AV receiver je připojený HDMI kabely s TV, BD přehrávačem a satelitním přijímačem. Díky za rady

Raptor

Příspěvek od Raptor »

Doporučuji nainstalovat na Android, či iOS zařízení ovládací program Pioneer pod názvem icontrolAV5, tam je vše intuitivní a podle možností vše pochopíš. Jde to použít luxusně na místo složitého a nepřehledného orig. ovladače - tedy ovládat komplet receiver, popř. BD player od Pioneeru, dále webové připojení jak na hudbu, tak např. YouTube. Sice nemám ten Tvůj model, mám ten nejvyšší LX 88 jen v televizní věži - pro sledování TV a BD, ale předpokládám, že to bude obdobné, je to stejná koncepce ovládání. Akorát tam zřejmě nebudeš mít možnost audio upscale a další vychytávky z nejvyšších modelů. Hodně úspěchů.

Tomi71
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomi71 »

Díky, vyzkouším. Poslech hudby uložené v mobilu dobré, ale poslech rádia přes net- rock max a čas rock horší, nebylo to ono, bylo to takové zkreslené. Uvažoval jsem i o nějakém hudeb. přehrávači playeru, abych nekrátil životnost mobilu, ale asi je to zbytečná investice. Jinak má TV Panasonic nepodporuje DLNA jen je wifi ready, musel bych dokoupit příslušenství. Časem uvažuju o nějaké sítovém úložišti Synology např. TV jsem měl připojenou ethernet kabelem ale časem se omrzelo, teď je kabel v BD LG - přes to šly také netová rádia, ale je to takové kostrbaté a časem se to seklo. Hudba jde i přes usb v AV recevieru ale bez listování, ta jde přes BD přehrávač, listovat už se dá, ale musí být zapnutá TV, čemuž jsem se chtěl nějak vyhnout.

Odpovědět