AV reciever a nastavení HDMI

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
Dinovelvet
Kontaktovat uživatele:

AV reciever a nastavení HDMI

Příspěvek od Dinovelvet »

Dobrý den všem.

Chtěl bych požádat o radu jak zapojit reciever. Mám pioneer vsx1017. Má dva hdmi vstupy a jeden hdmi vystup. Když přes vstup připojím settopbox a playstaion a přes výstup televizi, tak mám jen obraz a ne zvuk.

Odhaduji že ten zvuk vědu vlastně do televize, ale připadá mi jako hloupost jej z televize zase vést zpátky do recieveru třeba optikou. To jsem totiž zkoušel a pak to funguje.

Z toho usuzuji že jen potřebuji něco nastavit na recieveru aby zvuk z hdmi vstupu poslal přímo do beden a ne do výstupu.

Cíl této snahy je 5.1 zvuk. Zatím mi vše hraje stereo. Možná dělám něco úplně špatně.

Děkuji

Odar

Re: AV reciever a nastavení HDMI

Příspěvek od Odar »

Manual, strana 16 http://www.pioneerelectronics.com/pio/p ... ns0620.pdf
3 To hear audio from your HDMI component through
this system, make analog and/or digital connections as
necessary.
On the rear panel, you must connect to the audio jacks
from a set of audio/video inputs (for example, DVR/VCR1
or DVR/VCR2 as shown in the illustration).
Without this connection, HDMI audio will still be
output from your TV
or plasma display (though no
sound will be heard from this receiver).
Aj ked mi je to divne, ale asi to inak nejde.

Dinovelvet
Kontaktovat uživatele:

To je divné i mi. Protože analogové výstupy nemám :(

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim »

dino
nějak se v tom dotazu motám, ale....u avr je třeba nastavit, že má jít zvuk "ven" po hdmi.
bývá tam funkce něco jako "zvukový výstup po: hdmi/analog/coax

a ehm.... nějak nerozumím, proč posloucháš zvuk z televize když máš satelit a kvalitní avr.
proč nehraješ zvuk z avr do repro-beden?? vždyť bys měl zvuk 100x lepší než z plasťáků v placce.

Odar

Příspěvek od Odar »

Vsak v tom je pes zakopany. Ked som mal AVR Yamaha, vedel som tam nastavit, ci sa ma zvuk cez HDMI poslat dalej (cize v mojom pripade som vedel hrat cez reproduktory v TV), alebo neposlat zvuk dalej, spracovat ho AVR a poslat do reprosustav, ktore su k AVR pripojene.

V manuali k tomu Pionierovi ale pisu, ze to treba prepojit cez digi vystup. Nejake je to cele divne a nedava mi to zmysel.

Navrhujem nevedecku metodu "pokus omyl, hrabem sa v menu AVR" a skusit tam niekde najst nastavenie, ktore v pripade audia cez HDMI neposle zvuk cez HDMI OUT von.

Dinovelvet
Kontaktovat uživatele:

Já k tomu AVR zkouším připojit PS4, settopbox a ještě MiniX. V nastavení jsem zkoušel snad všechno. Když zkouším přepínat mezi vstupy tak je tam pouze Digital (spidif) nebo analog. Za boha to neumím přepnout na HDMI, ačkoli z displeje je patrné, že se to rozsvítit dá. Ale jak... To nevím. Asi budu muset někde zkusit sehnat někde ve starožitnostech DVD přehrávač a zkusit tam propojit ty analogy. Což naprosto nechápu.

To odar: v nastavení jsem to ve fakt nenašel. Je tam přímo menu HDMI input a mám to tam nastavené.

To lachim: však já to hraju z beden. Jen to neumím zprovoznit přes hdmi. Tedy settopbox do AVR a z něj do TV přes hdmi. Pro spidif nebo coax to jde.

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim »

dinovelt
někteté modely avr prostě funkci "poslání" zvuku do tv nemají.
a když to hraješ z beden, proč to řešíš po hdmi do televize? jako nouzový příposlech? nějak se v tom motám.
:-)

Dinovelvet
Kontaktovat uživatele:

No do televize potrebuji nějak dostat obraz z avr. Nebo jak bys to zapojil ty, když máš na přehrávači jen spidif nebo hdmi výstupy? Chci aby to hrálo 5.1.

fotolaik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fotolaik »

vubec nerozumim dotazu ...
do avr mas na hdmi vstupech zarizeni, ktera chces "sledovat" - tedy PS, PC atd ... predpokladam, ze na techto zarizenich mas nastaveno, aby sel obraz i zvuk z nich ven po hdmi ..
na avr hdmi out mas kabel k TV - ten Ti posila obraz ( mel by i zvuk, ale neni duvod ), protoze preci "zvuk" Ti snad "děla" avr, ke kteremu mas pripojeny reproduktory v sestave 5.1 ( jak jsi nekde zminoval, ze chces mit ) ..
nerozumim, kde je problem a proc chces zvuk jeste z TV ??

S499_1023
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S499_1023 »

fotolaik: Asi jsi to nečetl od začátku, že?

CZ550
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CZ550 »

Není náhodou zakopaná "kočka" v tom, že k tomu aby to fungovalo tak, jak kolega chce, je zapotřebí ta všude opakovaná podpora ARC na HDMI výstupu?

Odar

Příspěvek od Odar »

fotolaik --> Ciel je dosiahnut nasledovne zapojenie

nezake zariadeni (napr. DVD) HDMI OUT --> AVR HDMI IN --> AVR HDMI OUT --> TV HDMI IN

s tym, ze obraz pojde do TV a zvuk bude hrat z bedni, ktore su pripojene na AVR.

Zakladatel temy to takto zapojene ma, ale zvuk mu nejde do bedni, ktore ma pripojene k AVR, ale "prelezie" do TV a hraju repraciky na TV.

Snad je to jasnejsie.

Ak sa to v AVR skutocne nastavit neda, tak to prepoj cez S/PDIF (optika, alebo koax) a hotovo. Je to jedno, lebo tvoj AVR nepodporuje HD formaty zvuku, cize aj cez S/PDIF prelezie vsetko, co vie AVR spracovat.

fotolaik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fotolaik »

to Odar - ted uz rozumim .. dekuji za osvětu
v tom pripade to jde jak pises ... ale je to zvlastni ...

Dinovelvet
Kontaktovat uživatele:

Dík. Asi to budu muset udělat přes spidif. Jenom poslední dotaz. Kdy chci aby to bylo DTS nebo Dolby tak je jedno jestli je to spidif nebo coax? Nebo je něco z toho lepší? Nejsem audiofil se zlatými dráty :)

Odar

Příspěvek od Odar »

Je to jedno. Akurat optika prenasa maximalne 96/24 a koax 192/24. Ale niektora optika aj 192/24 :mrgreen:

Hlavne si ale nastav v zdroji (asi DVD), nech to von posiela ako multikanal. Nie ako stereo.

Odpovědět