AV reciever (bazar) i na stereo

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
brrouk
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

AV reciever (bazar) i na stereo

Příspěvek od brrouk »

Zdravím,
zatím jen tak sonduju terén, koukám po nabídkách bazaru a chtěl bych popostrčit, po čem se mám koukat.
Jako první " lepší" *headbang* sestavu jsem si pořídil AV Yamaha RX V 475 s repro Canton (řada GLE, sloupy jsou řada 496 ), momentálně 5+0, sub mám u sterea.
Jenomže s jídlem roste chuť, tak jsem si pořídil i separátní stereo (integráč od Rotela), sluchátka + DAC, to poslouchám u PC.
No a vyskytl se problém, ta Yamaha nějak nestíhá....
Primárně je používaná na ozvučení TV (satelit,KODI)- tam je to vcelku v pohodě, ale když si chci poslechnout muziku ve stereu, tak je to na dámský orgán.
Co hledám: AVR co zahraje slušně i ve stereu -není to na soustředěný poslech, budu ho poslouchat při pohybu po domě, uvítal bych i trochu slušný výkon ( bohužel jsem si pozdě vygůglil reálné parametry té mé Yamahy- oproti papírovým 5x115 W reálně 5x 45 W), aby se to dalo poslouchat i trochu na vyšší hlasitost (při zachování kvality)- sousedi mají hrozně uřvanýho parchanta, a když sedím na terase, tak ho potřebuju něčím přehlušit.
Nepotřebuji takový ty moderní fičury jako je Dolby Atmos, upscaling 4K, wifi , připojení k internetu (na to mám mini PC Minix, přes něj jedu internet radia, Spotifly), co bych uvítal, ale není podmínkou je HDMI a aby to bylo černý- manželka.... :evil:
Díky
Brrouk
P.S. výhledový limit je cca 10-15 tisíc, samozřejmě bazar.

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: AV reciever (bazar) i na stereo

Příspěvek od terahera »

Vyser se na AVR,kup sterero zesilovač a máš klid,bude to poslouchatelné a přeřve to i parchanta *2thumbsup*

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

bbrouk:
Resil jsem defacto tu samou vec. Stereo aparatura poputuje do separatni poslechovky a do obyvaku jsem chtel AVR primarne na ozvuceni TV a filmu, ale i poslech sterea. Pozadavky jsem mel plus minus totozne, jake mas ty - slusny vykon, zvuk, ktery nebude po 10 minutach stvat, bez milionu zbytecnych funkci. Jen jsem chtel, aby mel HDMI, jelikoz muj BD prehravac nema analogovy multikanal vystup.
Poridil jsem NAD T775, puvodne za cca 60 tis., nyni za 10 tis. Kc. Na filmy to hraje skvele, vykonu a dynamiky ma AVR hromady. Ve stereu je zvukove na urovni stereo zesilovacu do 20 tis. Kc, takze v pohode poslouchatelne jako prijemna nerusici kulisa. Bedny mam Focal Chorus rady 7 v konfiguraci 3.1.

Takze bych se byt tebou dival po starsim AVR, ktery byval top modelem. Zvukem te uspokoji, prostorove formaty dekoduje a za par korun budes mit hodne muziky.

Sleduj inzerci, takove AVR se vyskytuji docela casto. Pro nas nastesti pada cena AVR raketove rychle.

LawIAR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LawIAR »

Inak zaujímalo by ma, či cez ten predný USB port v tejto konkrétnej Yamaha možno viesť muziku z akéhokoľvek zariadenia, alebo len zariadenia s iOS software-om (iba iOS vo svojich popisoch uvádza predajca). Mam na mysli, napríklad, z Androidu cez USB rozhranie alebo externé HDD, alebo priamo z PC cez USB port.

Pýtam sa preto, pretože kamarát vlastní podobnú Yamahu a posunul mi info, že Android nebol schopný komunikovať cez to predné USB s receiverom. Alebo bol problém v samotnom Androide?

brrouk
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od brrouk »

Přední USB je zřejmě pouze na IOS (nemám jak vyzkoušet), flashka ani HDD nefunguje a ani Android.
Z mobilu to jde pres appku Yamahy bezdrátově (ale neprehraje to FLAC), jinak funguje přehrávání pres síť z PC.
Brrouk

brrouk
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od brrouk »

Tak jsem tu zas pro radu...
Zatím jsem si zatím nic nevybral,u pár kousků jsem špekuloval tak dlouho, až byl někdo rychlejší.
Ale padl mi do oka jeden starší kousek -DENON AVC-A 1 D.
Co jsem koukal na recenze, tak vychází vcelku dobře, je to sice starší kousek, ale stereo zesík mám jen o 4 roky mladší a spokojenost.
Jenom u čeho si nejsem jistý, to je propojení , jelikož nemá HDMI.
Potřeboval bych připojit MMC Minix NEO 8 a sat. tuner, obojí má výstup HDMI a optika a starší plazmu Panasonic, také HDMI a optika.
Jak tyto komponenty propojit ? MMC a satelit HDMI do TV a z té optikou do AVR ? Co jsem koukal na možnosti zvuku v TV, tak tam není možnost průchodu signálu (jenom nastavení analog/digitál), proleze takto i multikanál (využívám pouze Dolby Digital a DTS)?
Díky
Brrouk

Odpovědět