Bazárový gramofón + sluchátková zostava

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
TheAlchemist
Kontaktovat uživatele:

Bazárový gramofón + sluchátková zostava

Příspěvek od TheAlchemist »

Ahojte, konečne som sa dostal k tomu kúpiť si gramo a zostavu, keďže moje staré gramo bol len lacný šmejd a už pred nejakým časom som ho prestal používať. Preto by som vás, odborníkov na tomto fóre, chcel poprosiť o rady. Prešiel som si dosť diskusií tu na fóre a mám už nejakú predstavu, tak by som chcel vedieť či by to vo výsledku nebola hlúposť.
V prvom rade - počúvam najmä rock/metal a kvôli tomu, že budem počúvať väčšinou večer, som sa rozhodol, že pôjdem do slúchadiel a nie reprákov.
A teraz ku konkrétnym častiam.
Moja predstava gramofónu bola skoro stále nejaká staršia Tesla. NC 430, 440, aj cenovo mám zhruba taký strop ako je cena týchto gramofónov v dobrom stave. Problémom však je, že som v tejto téme aj tak začiatočník a nie veľmi technický typ, preto som nechcel kupovať len tak od niekoho z internetu. Gramofón by nemusel byť v takom stave ako ho predávajúci opisoval a ja by som to možno ani nezistil. Preto sa mi celkom zapáčila stránka www.hifibazar.sk, na ktorej pán predáva opravené a nastavené gramce a je dokonca z Košíc, odkiaľ som aj ja. Problémom je, že teraz má skôr drahšie Tesly v dreve, ale začal sa mi dosť páčiť tento gramofón:

http://www.hifibazar.sk/hifibazar-sk/es ... ENS-TD-115

Moja predstava síce bola vždy staršia Tesla, ale aj tuto na fóre sú Thorensy dosť vychvaľované. Cenovo je to tak strop (v akcii z 290€ na 220€). Musím priznať, že sa mi naozaj začal páčiť, taká láska na druhý pohľad :D Chcel by som vedieť, či je podľa vás dobrý, aj čo sa týka prenosky a tak :)
Ešte by možno prichádzali do úvahy:
http://www.hifibazar.sk/hifibazar-sk/es ... CS-SL-Q300
a dokonca aj jedna Tesla, aj keď 452ka:
http://www.hifibazar.sk/hifibazar-sk/es ... SLA-NC-452

Čo sa týka predzosilovača, celkom sa mi pozdáva Pro-Ject Phono box S, ktorý by som doplnil sluchátkovým zosilňovačom Pro-Ject Head box S. Tu prichádza tiež otázka - lepší by bol sluchátkový zosilovač, alebo nejaký starší zosilovač s výstupom pre sluchátka? Pretože do budúcna určite chcem doplniť zostavu aj o reproduktory, ale v dosť dlhom čase by bol posluch len cez sluchátka. Preto sa mi viac pozdáva ísť do toho Head Boxu S a v budúcnosti by som si zaobstaral nejaký zosilovač pre počúvanie z reproduktorov :)

No a nakoniec teda sluchátka. Opäť po prečítaní nejakých názorov som sa priklonil k nejakej tej Audio-Technice:
http://www.audiofriend.cz/sluchatka/dom ... d500x.html
alebo
http://www.audiofriend.cz/sluchatka/dom ... d700x.html
Aký je však medzi nimi rozdiel? Oplatí sa investovať do tej drahšej? A hlavne - tieto sluchátka tu niekto dosť vychvaľoval, ale zároveň neodporúčal na posluch rocku/metalu :( Bola by to teda blbosť?

Čo sa všetkých súčastí týka, cena je úplne na maxime, teda gramo tak okolo 200€, predzosik a zosilovač do 150€ za každý kus a sluchátka tiež zhruba 150€.

Aj podľa prečítaných diskusií viem, že by som sa mal prepracovať k vlastnému zvuku, čo as mi páči a čo nie. Preto by ma skôr zaujímalo, či by to v tej cene bola kvalitná zostava, nie je tam vyložene nejaký prúser? Dá sa niečo vylepšiť? Takže vopred ďakujem za rady a komentáre :)

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Re: Bazárový gramofón + sluchátková zostava

Příspěvek od Bazi 36 »

Zrovna řeším něco podobného,ale narozdíl od tebe ušetřím pár propojení,neb jsem se rozhodl pro kvalitní cd přehrávač s velmi slušným integrovanym head zesilovacem. Ze sluchadel stále zvažují Bayery,Shure,Grado a AKG,možná i sennheisery,sám teď tápu,protože existuje spousta impedanci,které bude nutno řádně vyzkoušet přímo v přehrávačích,na recenze se nedá vůbec spolehnout,takže při představě kompletace gramce,předzesilovače,zesiku a sluchátek,by mě trefilo,tohle aby si sedlo a hudba se ti vydarila podle tvých představ,bez možnosti odzkoušení,to je úkol nadlidský!!!

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Podobnost toho, co resi autor vlakna, a CD prehravace se sluchatkovym (nikoliv hlavovym :-D ) zesilovacem je jen v tech sluchatkach na konci. A ani v tech moc ne, diky vlastnostem vestavenych zesilovacu vs moznostem dedikovanych sluchatkovych zesilovacu.

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 »

Jakože u přehrávače za 40-50k bude horší zesík na sluchátka než samostatnej za 150evrrro? Tak to těžko a než bych psal sluchátkovej nebo headphones,tak "head"snad pochopí kromě tebe každej moula!!!

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Tak znovu: jsi zcela OT.

(a samozrejme, vazba mezi porizovaci cenou CD prehravace a kvalitou vestaveneho sluch. zesilovace resp. jeho vhodnosti pro nejaka konkretni sluchatka je minimalni, takze i dedikovany sluch. zesilovac za 150 Eur muze hrat o dost lip. Urazkama si ke znalosti spravneho vyznamu zbytecnych anglicismu nepomuzes.)

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

Bazi 36 píše:
16 lis 2017 14:02
Jakože u přehrávače za 40-50k bude horší zesík na sluchátka než samostatnej za 150evrrro? Tak to těžko a než bych psal sluchátkovej nebo headphones,tak "head"snad pochopí kromě tebe každej moula!!!
@Bazi36: Budeš se možná divit, ale já takovou osobní zkušenost mám. Tedy s mizerným sluchátkovým výstupem i u dražších komponent...

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

headamp asi pochopí každý a to že je v zesilovači za 50 horší headamp než je ten co stojí 150 euro ví taky každý ....

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 »

Omyl,žádný zesilovač za 50,ale cd přehrávač a každý to zřejmě neví,když tuto kombinaci používá spousta hifistů a poslech vychvalují....jen je třeba vybrat kus,který tam ten zesík ma integrovany ve vysoké kvalitě!!!

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Takova snaha je marna, ale na to casem taky prijdes...

zdenoeddie
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od zdenoeddie »

Na rock/metal je Head Box S dobra volba. Este lepsia je RS. DS sa mi nelubi. Pouzivam s HD280pro.

Odpovědět