Beyerdynamic DT990 x AKG K702 | Interní zvuková karta x DAC/Zesilovač | Intraaurální sluchátka + mikrofon

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
_LegalHax_
Kontaktovat uživatele:

Beyerdynamic DT990 x AKG K702 | Interní zvuková karta x DAC/Zesilovač | Intraaurální sluchátka + mikrofon

Příspěvek od _LegalHax_ » 17 črc 2018 20:01

Zdravím všechny příznivce kvalitní hudby,

své téma asi rozdělím do tří částí:
1. Jaká circumaurální sluchátka?
2. Zvuková karta x DAC/Zesilovač
3. Jaká intraaurální sluchátka? (+mikrofon)

Předem se omlouvám za délku mého příspěvku, ale jinak to nedokážu napsat.

1. Jaká circumaurální sluchátka?
Mám dilema jestli koupit DT990 Pro 250 Ohm nebo AKG K702 či jiná sluchátka v cenové kategorii 3000-4000 Kč.

DT990 se mi líbí hodně, až na tu V-charakteristiku, která by mohla při poslechu vážné či jiné hudby dělat neplechu. Ta opěvovaná pohodlnost a dlouhé nošení bez bolestí taky přihrává do karet.
U AKG se mi zase zamlouvá plochost, analytičnost, jenže z dočtení z fór nejsou tak pohodlná, a po pár hodinách by z nich už mohla bolet hlava. Zároveň ty zvěsti, že sluchátka už nejsou tak kvalitní jako dříve protože jsou celá vyráběná v Číně. Jenže tohle o kvalitě slyším a vídávám u všeho, DT990, AKG, Kossa Porta Pro a další.

Bohužel nemám možnost si je otestovat na stejném zdroji vedle sebe či zvlášť.

Momentálně vlastním Samson SR850 a jsem s nima plně spokojen, bohužel tak to už není ze zvukovou kartou, která mi leží na základní desce počítače (Realtek ALC887).

Chtěl bych otevřená circumaurální sluchátka, cenovou hladinu jsem už napsal. Oblíbených žánrů mám více (proto by podle mě byly lepší flat sluchátka), pop, rock, rock & roll, hard rock, blues, jazz, klasická hudba (ta na mé nynější sestavě bohužel nejde moc poslouchat, je nevýrazná, plochá, nástroje se slévají do sebe, nemá prostě dynamiku), jedině v bezztrátové kvalitě. Potom také filmy a hry. Chtěl bych sluchátka na delší poslech, přibližně kolem 4 hodin, ale někdy i více.

2. Zvuková karta x DAC/Zesilovač
Teď k druhé ze tří částí mého problému.

Již jsem zmínil svou skoro nenávist k mé současné zvukové kartě. Plánuji si dokoupit něco do 4000 Kč. Ale zase, koupit interní zvukovou kartu nebo DAC/Zesilovač? Jsem hráč a celkově zvuk poslouchám jen z počítače. Na mobil si budu chtít koupit jen nějaké intraaurální, ale o tom až později.

Nevýhodou interní bude určitě šum uvnitř počítače a ještě můj jeden problém s chlazením, protože PCIe x1 slot, který mám volný a do kterého chci vložit kartu, je přímo nalepen pod grafickou kartou a ta by se nemusela moc dobře chladit. Na pc fóru jsem založil na toto téma příspěvek a po konzultaci s tamějšími lidmi by to nemuselo být až tak hrozné, hlavně pokud mám dobré airflow uvnitř pc skříně. Plus těhle zvukovek pro mě je, že mají takovou blbost jako simulovaný prostorový zvuk, který bych mohl někdě využít, ale rozhodně po tom tak netoužím. Jediné plus. Že svítí, mají ostatní gamesové vymoženosti atd, už mě tolik fakt netáhne.
Externí, nebo spíše už USB DAC a zesilovač může mít pro mě výhodu, že ho můžu zapojit pomocí USB do ostatních zařízení. Signál není tolik rušen. A stříbrná krabička pod monitorem taky vypadá celkem pěkně :-D. Teď ale nevím, jestli koupit set DAC+Amp nebo zvlášť. Bylo by pro mě praktičtější vlastnit 2 v jednom, ale nebráním se rozdělení.

Interní mám vybránu Creative Sound BlasterX AE-5 a externí Schiit Audio Fulla 2.

3. Jaká intraaurální sluchátka? (+mikrofon)
V tomhle tématu se teda netočím už vůbec.

Chtěl bych něco, co můžu mít v posteli, libovolně se pohybovat a nebát se, že se mi to ohne pod nátlakem hlavy, jako teď, když mám ty samsonky (ne že by nebyly kvalitně sestavené, ale člověk nikdy neví). Chtěl bych je také používat při cvičení, tam zase rozmýšlím, jestli by nebyly lepší bezdrátová, aby mi mobil neplandal kolem těla.

Řeším taky to, jestli mít sluchátka s mikrofonem na komunikaci (pc) nebo zvlášť sluchátka a mikrofon. Buď sluchátka do 1000 Kč s mikrofonem, nebo si to rozdělím a koupím zvlášť sluchátka a mikrofon (500-500, 700-300, vůbec nevím, kam dát více peněž).

Ještě takové menší téma k tomu cvičení. Někdě jsem četl, a dává mi to docela smysl, že při cvičení či jiné aktivitě se rozproudí krev v uchu a špunty v něm by mohly ucho docela ošklivě poškodit. Víc o tom nevím, jen jsem to sem napsal jako takový požadavek na sluchátka, která budou držet a zároveň budou bezpečná a pohodlná.

To by mělo být snad všechno.

Nejsem žádný znalec, audiofil, v tématech se vyznám jen trochu nebo vůbec, proto někdě můžu použít ne přímo vhodná slova pro označení různých termínů. Budu moc rád, když mi zde někdo pomůže a poradí.

Pokud by to všechno stálo do 8500 Kč (strop), byl bych štasten, rozhodně se nebráním menší ceně :-) , nemám tolik peněz na rozdávání.

Děkuji moc za přečtení a ještě jednou děkuji za odpovědi.

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Re: Beyerdynamic DT990 x AKG K702 | Interní zvuková karta x DAC/Zesilovač | Intraaurální sluchátka + mikrofon

Příspěvek od hřebík » 17 črc 2018 20:12

Co stará osvědčená AKG K701? Dají se sehnat už za směšných 3300 nová :) A pak dát raději víc do vhodného sluchátkáče...

AKG K702 už mě zcela minula, proto doporučuji 701, která občas poslouchám u syna a pořád dobrá.

_LegalHax_
Kontaktovat uživatele:

Re: Beyerdynamic DT990 x AKG K702 | Interní zvuková karta x DAC/Zesilovač | Intraaurální sluchátka + mikrofon

Příspěvek od _LegalHax_ » 18 črc 2018 17:50

Tak, mezi AKG K701 a K702 není prý skoro žádný rozdíl, jen to, že 702 má odjímatelný kabel a možná lehce silnější basy. 701 se dodává s podstavcem.

Ale jak je to s pohodlím, jsou vhodná na dlouhé nošení? Jak jsem psal, přibližně 4 hodiny, někdy i více. Pokud by netlačily, byly opravdu pohodlná, tak jsem všema deseti pro ně, jelikož flat sluchátka odpovídají mým požadavkům a navíc ta cena. (DT990 můžu ale koupit za 2990 Kč).

Pokud by náhodou někdo měl srovnání s mými Samson SR850 ohledně pohodlí, tak sem s tím :).

_LegalHax_
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od _LegalHax_ » 18 črc 2018 19:07

Po přečtení této recenze jsem si AKG K701 opravdu oblíbil. Celkem mě překvapilo, že jsou podle nich opravdu pohodlná (záleží hlava od hlavy).

Hodně lidí si K701 chválilo, že jsou oproti K702 nebo K712, co se týče kvality reprodukce zvuku, nejlepší.

DT990 Pro mě čím dál tím více odrazují ty mohutné bassy a až moc vysoké výšky. AKG je má určitě také, ale podle grafu nejsou tak nahlas.

Jak je to s kvalitou provedení nové generace AKG K701? Myslím ty, co se vyrábějí v Číně.

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 » 18 črc 2018 22:29

Měl jsem 701 i 702 a nepřišlo mi, že by 702ky byly nějaké 2.jakosti. vzhledem k ceně bych šel do 701, mají polstrovaný hlavový most (někomu může naopak vadit) a bohatší výbavu a pěknější balení, ale to nemění nic na zvuku. Každopádně si příprav rozpočet na pořádný HEADAMP, co ušetříš na ceně sluchátek násobně vrazíš do pořádného železa co je nakrmí, ale bohatě se ti za to odvděčí. Určitě si je napřed poslechni, protože někdo je miluje a další nenávidí a čtení recenzí o jejich zvuku je jako lízání zmrzliny přes sklo :D.

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík » 18 črc 2018 23:11

Poslední 701 jsem koupil jako dárek před pár měsíci a neslyšel jsem rozdíl oproti starším. Tj. nebál bych se.

701x702
Stojánek nepodstatný. Oddělitelný kabel jen pro někoho, kdo se sluchátky nezachází dobře, nebo má v plánu kabel vyměnit, jinak mi vzhledem k cenové kategorii a zvuku přišel kabel 701 vždy jako plně dostačující. Co se týče rozdílů ve zvuku, 702 jsem nikdy neslyšel - jen četl od některých majitelů obou modelů, že preferovali 701 právě kvůli neutrálnějšímu a lepšímu zvuku (vadily jim třeba basy 702).

A souhlas, u 701 je jako u všeho potřeba vhodný zesilovač. Záleží mj. na rozpočtu.

_LegalHax_
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od _LegalHax_ » 19 črc 2018 17:33

Tak jsem dostal možnost otestovat DT990 Pro. Bude to příští týden, po vyzkoušení napíšu svoje pocity a shodnocení. Pokud mi nebude vadit charakteristika Beyerdynamic a bude se mi líbit při poslehu různých žánrů, koupít si je. Jinak šáhnu po AKG K701.

Jak jsem psal, zvukovku (DAC+Amp) jsem vybral tohle, má někdo lepší řešení? (buď interní nebo dac+amp, ne obojí).
_LegalHax_ píše:
17 črc 2018 20:01
Interní mám vybránu Creative Sound BlasterX AE-5 a externí Schiit Audio Fulla 2.

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík » 19 črc 2018 20:46

K AKG 701 doporučuju USB DAC/sluchátkáč: http://audio-gd.com/R2R/R2R11/R2R11EN.htm

Stejnou sestavu jsem pořídil synovi a pasují k sobě ideálně.

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 » 20 črc 2018 01:29

S tim Schi(i)tem bych jeste pritlacil na Lyra2(3) :-p, pripadne HYPA1, Dispre ap.Proc externi 2v1? Ta iterni bude asi ok.

PavelN
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PavelN » 20 črc 2018 23:11

Na základě vlastní pozitivní zkušenosti doporučuji: Pro-ject Pre box S2 Digital společně s AKG 712 PRO.
Hraji z NTB přes USB, Pro-ject Pre box S2 Digital je napájen ifi ipower.

Zde se dají AKG sehnat z druhé ruky:

https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... -k712-pro/

Obecně doporučuji nejprve pořídit kvalitní DAC se sluchátkovým zesilovačem a klidně hrát s levnějšími sluchátky. Došetřit peníze a koupit "dražší" sluchátka.

Pro pobavení uvedu, že jsme dětem k poslechu tabletu pořídili v Lidlu sluchátka za 250,- Kč.
https://www.lidl-shop.cz/SILVERCREST-Sl ... p100238714

Spíše ze zvědavosti jsem je zapojil na Pre box S2 a nechal rozehrát. Hraje to dynamicky, celkem čistě a zábavně. Není to sice hifi, ale podstata je vystižena (bez podružných detailů). Po přehození na AKG je to sice velký rozdíl (detaily, přirozenost), ale vzhledem k poměru výkon/cena jsou sluchátka z Lidlu nepřekonatelná :)

_LegalHax_
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od _LegalHax_ » 21 črc 2018 11:36

Díky moc za upozornění na skvělou nabídku.

Jinak velice zajímavý příklad s těma sluchátkama z Lidlu :D, určitě o tom popřemýšlím.

Wlady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wlady » 21 črc 2018 14:33

Mám oboje,respektive AKG Q 701 a DT990.AKG jsou rovná analytická sluchátka,výborná jsou na klasiku.DT 990 jsou méne nárocná na vybuzení a mají zábavnejsí prednes.

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík » 21 črc 2018 15:44

Jistou analytičnost 701 dobře vyrovná DAC/sluchtkáč Audio-GD R2R11 odkazovaný výše: http://audio-gd.com/R2R/R2R11/R2R11EN.htm
Párování opravdu dobré.

Jinak k analytičnosti 701 obecně: Taková Sennheiser HD800 jsou z tohoto hlediska mnohem horší a zesilovač, který ukáže jejich plný potenciál a vytvoří z nahrávky skutečnou hudbu, se k nim hledá velmi nesnadno. 701 jsou v tomto ohledu ještě relativně OK a nároky na zesilovač nižší.

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík » 22 črc 2018 12:19

A zapomněl jsem kousek do skládačky: Poslední rok jsem si u příbuzných po letech poslechl DT880 (250Ohmová) i K701. Zdroje si vozím vlastní. Musím říct, že mě DT880 po letech příliš nezaujala, K701 mi přišla univerzálnější a poslouchatelnější... Tolik moje preference.

Odpovědět