Bi-wiring u reprosoustav s 4 ohmovou impedancí

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
mirreaux
Příspěvky: 8
Registrován: 24 říj 2018 13:45
Kontaktovat uživatele:

Bi-wiring u reprosoustav s 4 ohmovou impedancí

Příspěvek od mirreaux »

Ahoj všem, nikde jsem nedohledal odpověď na otázku, která mi leží v hlavě. Pro bi-wiring je třeba použít na zesilovači svorky A+B, které na mém zesilovači vyžadují minimální impedanci 8 ohm pro každou reprosoustavu. Logicky mi tedy vychází, že takto nemůžu zapojit reprosoustavu se 4 ohmy, přestože bi-wiring zapojení umožňují. Na druhou stranu, takových reprosoustav je spousta, ale zesilovač, který by umožňoval použití dvou reprosoustav s nižší impedancí než 8 ohmů jsem se nesetkal. Pak by tedy takové boxy byly pro bi-wiring nepoužitelné...a to mi přijde také jako nesmysl. Jak to tedy je?? Děkuji za případné vysvětlení ;)

jarda-hifista
Příspěvky: 274
Registrován: 02 kvě 2018 11:56
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Bi-wiring u reprosoustav s 4 ohmovou impedancí

Příspěvek od jarda-hifista »

Ahoj! Buď musíš mít takový integrovaný zesilovač, který dokáže hrát skoro do zkratu a nepoškodí se, nebo musíš pro 4Ohmové soustavy se čtyřmi svorkami použít bi-amping, čili dva zesilovače, jeden pro každé pásmo a rozpojit výhybku samozřejmě. Jrd

Uživatelský avatar
Leony5
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 bře 2014 19:55
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Bi-wiring u reprosoustav s 4 ohmovou impedancí

Příspěvek od Leony5 »

8 Ohm se vztahuje jen na připojení, a provozování dvou párů reprosoustav současně. Ve tvém případě se jedná o jeden pár, tak, že v pohodě.

blesk666
Příspěvky: 897
Registrován: 03 dub 2013 16:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Bi-wiring u reprosoustav s 4 ohmovou impedancí

Příspěvek od blesk666 »

Na ujasnenie. Pojmom “bi wiring” sa oznacuje zapojenie jedneho paru reprosustav s bi wiring terminalmi dvoma kablami ku kazdej reprosustave z jedneho zosilnovaca. (teda na reprosustavach musia byt zvlast par terminalov na vysky a alebo vysky plus stredy a zvlast par terminalov na basy).

Pokial sa dotazujete na zapojenie dvoch parov repeosustav na jeden zosilnovac, ktory ma uvedene ze pripajane reprosustavy mzsia mat minimalne 8 ohm, tak je to nutne dodrzat, nakolko moze dojst k jeho poskodeniu pripojenim dvoch parov reprosustav s impedanciou nizssou ako 8Ohm.

mirreaux
Příspěvky: 8
Registrován: 24 říj 2018 13:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Bi-wiring u reprosoustav s 4 ohmovou impedancí

Příspěvek od mirreaux »

to blesk666: Chci zapojit jednu reprosoustavu s terminály zvlášť pro výšky a zvlášť pro basy do terminálů A a B na zesilovači. Ovšem tato soustava je 4 ohmová. Zesilovač A+B minimálně 8 ohmů.

mirreaux
Příspěvky: 8
Registrován: 24 říj 2018 13:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Bi-wiring u reprosoustav s 4 ohmovou impedancí

Příspěvek od mirreaux »

Leony5 píše:
23 dub 2024 08:26
8 Ohm se vztahuje jen na připojení, a provozování dvou párů reprosoustav současně. Ve tvém případě se jedná o jeden pár, tak, že v pohodě.
Ten zesilovač ale přece nepozná, jestli se jedná o dva páry nebo jeden pár bi-wiringem...stále jsou zapojeny celkem čtyřmi páry kabelů.

mirreaux
Příspěvky: 8
Registrován: 24 říj 2018 13:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Bi-wiring u reprosoustav s 4 ohmovou impedancí

Příspěvek od mirreaux »

jarda-hifista píše:
23 dub 2024 08:21
Ahoj! Buď musíš mít takový integrovaný zesilovač, který dokáže hrát skoro do zkratu a nepoškodí se, nebo musíš pro 4Ohmové soustavy se čtyřmi svorkami použít bi-amping, čili dva zesilovače, jeden pro každé pásmo a rozpojit výhybku samozřejmě. Jrd
To mi dává smysl.....4 ohmové bedny se čtyřmi svorkami jsou tedy určeny primárně pro bi-amping, nikoliv pro bi-wiring. Jak zjistit, jestli to můj zesilovač bez poškozená zvládne..??? Zkoušet se mi to moc nechce :D

jarda-hifista
Příspěvky: 274
Registrován: 02 kvě 2018 11:56
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Bi-wiring u reprosoustav s 4 ohmovou impedancí

Příspěvek od jarda-hifista »

Můžou být i bi-wire. Kluci mají pravdu, 4Ohmy jsou na jedněch svorkách zesilovače pořád 4Ohmy, i s rozpojenou výhybkou. To mě nedošlo. Klidně to můžeš připojit.

jarda-hifista
Příspěvky: 274
Registrován: 02 kvě 2018 11:56
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Bi-wiring u reprosoustav s 4 ohmovou impedancí

Příspěvek od jarda-hifista »

Ještě maličkost- A+B jsou výstupy opravdu pro dvě soustavy a bi-wire je propojení dvojitým vedením, ale z jednoho výstupu, jak psal Blesk.Takže bez obav můžeš použít výstup A nebo výstup B. Oba ne.

Pavel_LXmini
Příspěvky: 188
Registrován: 13 led 2021 16:44
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Bi-wiring u reprosoustav s 4 ohmovou impedancí

Příspěvek od Pavel_LXmini »

Abys věděl dobře co děláš a co ti to má přinést, tak je dobré tomu porozumět. Přečti třeba toto:
https://hifiporadna.cz/page_biwi.html
Ještě si najdi obrázek schéma bi-wiringu. Potom pochopíš, že můžeš bi-wiring klidně připojit k tvému zesilovači. Výsledek bude ovšem (dle mého názoru) marginální (spíše žádný).

mirreaux
Příspěvky: 8
Registrován: 24 říj 2018 13:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Bi-wiring u reprosoustav s 4 ohmovou impedancí

Příspěvek od mirreaux »

Teď už je mi to vše jasné. Nevím proč, ale měl jsem za to, že to musí být připojeno přes A i B, což tak není. Moc všem děkuji :)

Denkez
Příspěvky: 146
Registrován: 11 bře 2012 14:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Bi-wiring u reprosoustav s 4 ohmovou impedancí

Příspěvek od Denkez »

Když zapojíš bi-wiringové kabely do svorek A a B, z mechanického hlediska to bude snazší (budeš připojovat jen jeden kabel do jedněch svorek), než kdybys připojoval dva kabely do jedněch svorek A.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot], BVa a 5 hostů