Cambridge Audio 851A + 851C

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
Karel1
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Cambridge Audio 851A + 851C

Příspěvek od Karel1 »

Za cenu, která se nedá neakceptovat, budu pořizovat tuto sestavu (vlastně už to mám doma ;) ) a pomalu budu řešit, jaké reprosoustavy k tomu pořídit. To, co mám doposud, komplet přistane na chalupě. Vím, že podobných dotazů se tu vyskytuje bambilion a budu odkazován na vlastní poslech. Souhlasím, ale potřeboval bych alespoň nastínit (nejlépe od majitelů této značky), jakým směrem se ubírat a čemu se vyhnout. Uvedu příklad - na hifionline.cz jsou např. B&W 804s za 60k či jinde zde zmiňované ATC SCM35 za 40k, a já nevím, zde je tento zesilovač dostatečně "rozchodí" či nejsou do místnosti 5x4 velké atd. Tož bych se vší skromností uvítal nějakou radu, s čím začít a jak se nasměrovat. Těch 60k by byl asi strop. Poslouchám rock (typu Led Zeppelin, Doors, Talking Heads, Budgie, Jethro Tull, Rolling Stones a pod.), progresivní rock (Arena, Yes, King Crimson, Pink Floyd, Flower Kings, Kotebel, Anekdoten, Porcupine Tree a pod.), progresivní metal (Ayreon, Dream Theater, Threshold, Tool, Riverside a pod.).
Předem děkuji všem ochotným a zkušenějším, než jsem já.

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Cambridge Audio 851A + 851C

Příspěvek od NIN »

Tak na tyhle muziky bych vyzkoušel Tannoy - třeba XT8F. Poslouchám v podstatě to samé a rock tahle firma reprodukovat umí. Na jiné žánry bych nechal doporučení na někom jiném. Citlivost je nadprůměrná, takže zesík si je osedlá a místnost je dle mého taky dostatečná. V případě vyloženého odporu se mi na rock ještě líbily KEF vyšší řady R.

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish »

Za sebe mohu říct, že BW ten zesilovač nerozhýbe. Mám 851W koncáky. Jeden ale dvě bedny neutáhne, musí být na každou jeden jako monoblok. Zkoušel jsem hrát ve stereo módu na jeden zesilovač, ale bylo to nemastné neslané. Raději tedy nějaké méně žravé repro. *palec*

Karel1
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Karel1 »

drfish píše:Za sebe mohu říct, že BW ten zesilovač nerozhýbe. . . . Raději tedy nějaké méně žravé repro. *palec*
Hlavní důvod, proč jsem se obrátil na osazenstvo fóra, je právě to, abych získal informace, kudy se např. nevydávat. Objevování slepých uliček je únavné (a třeba i nákladné) ;) Ty B&W jsem dal jako příklad toho, že někde někdo prodává dobré repro za dobrou cenu a přesto to pro můj aparát nebude vhodné. Díky :)

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Já bych k CA a na rockovou muziku zkusil poslechnout Sonus Faber Venere 2.5 nebo Aurum Cantus M-102. Oboje mají plný trochu do tepla zabarvený zvuk, to by k CA mohlo sedět.

Odpovědět