CD mechanika Philips CDM 12.1/15

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
midge
Příspěvky: 10
Registrován: 02 srp 2012 09:25
Kontaktovat uživatele:

CD mechanika Philips CDM 12.1/15

Příspěvek od midge »

Dobrý den,
můžete mi prosím někdo poradit, kde bych sehnal náhradní součástku - mechaniku do CD přehrávače ? Označení je Philips CDM 12.1/15
Děkuji, snad mi někdo poradíte.


midge
Příspěvky: 10
Registrován: 02 srp 2012 09:25
Kontaktovat uživatele:

Re: CD mechanika Philips CDM 12.1/15

Příspěvek od midge »

Woofere, děkuji za odpověď. Nevíš prosím ještě, do jaké míry je důležitá ta přípona 15 za lomítkem? V čem se ty mechaniky s různým označením za lomítkem mohou lišit?
A nevíte někdo, ta mechanika se nějak nastavuje, nebo ji stačí jenom vyměnit za novou ? Je tam ze spodní strany pod tou čočkou laseru jakýsi bazmek, který se dá šroubováčkem otáčet. Mám to do JADIS JD3, tak bych rád, aby to šlapalo jako doposud.

Uživatelský avatar
Woofer
Příspěvky: 214
Registrován: 14 bře 2012 22:57
Kontaktovat uživatele:

Re: CD mechanika Philips CDM 12.1/15

Příspěvek od Woofer »

S "bazmekem" se netočí *taktone* Je to trimr nastavení,někdy jsou tam i dva nebo tři.Nová mechanika by měla být nastavena,jen je třeba odstranit zkratovací propoj na laseru.Raději to svěř servisu nebo někomu kdo to zná,i s novým dílem.

darken76
Příspěvky: 171
Registrován: 26 říj 2012 11:37
Kontaktovat uživatele:

Re: CD mechanika Philips CDM 12.1/15

Příspěvek od darken76 »

Číslo za lomítkem,by nemělo být důležité,VAM1201/1202 z AME,by měla být,podle jejich sdělení,použitelná,jako náhrada za všechny předchozí verze CDM 12.1.Zkratovací propoj,je vyřešený velice chytře,plechovou svorkou na konci připojovacího kabelu,takže na ni nemůžeš zapomenout,jinak to nezapojíš:-).Zrovna ji mám na stole,pro montáž do Philipsu CD751.

darken76
Příspěvky: 171
Registrován: 26 říj 2012 11:37
Kontaktovat uživatele:

Re: CD mechanika Philips CDM 12.1/15

Příspěvek od darken76 »

Je to skutečně tak,namontováno a vyzkoušeno.Běhá v pohodě.

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5401
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: CD mechanika Philips CDM 12.1/15

Příspěvek od lechos »

Mě by docela zajímalo - pro všeobecný rozhled teda, či zmíněná mechanika Philips čte pálenky formátu CD-RW, některé tesláky co ji rovněž používaly ano kdežto Technics (má ji taky) nikoliv tož ako ?

darken76
Příspěvky: 171
Registrován: 26 říj 2012 11:37
Kontaktovat uživatele:

Re: CD mechanika Philips CDM 12.1/15

Příspěvek od darken76 »

Pravděpodobně máš na mysli CDM 4/19,protože jiná optika se v Tesle a zároveň v Technicsu nevyskytuje.CDM 12.1 přišla v době,kdy už byla Tesla pod kytkama.
Myslím,že principiálně není důvod,pro by jakákoli cd mechanika,neměla číst CD-RW,spíš to souvisí s tím,jak si který výrobce nastaví její ovládání.Pokud se mýlím,tak mě opravte.

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5401
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: CD mechanika Philips CDM 12.1/15

Příspěvek od lechos »

Jo, 4/19...v Tesle to fungovalo a v Technicsu asi nějak ve výrobě zablokovali poáč pozdější modely to zvládaly nebo tam vložili modernější mechaniku.

midge
Příspěvky: 10
Registrován: 02 srp 2012 09:25
Kontaktovat uživatele:

Re: CD mechanika Philips CDM 12.1/15

Příspěvek od midge »

Ahoj, pokud by to třeba v budoucnu někoho zajímalo, tak mechanika CDM 12.1/15 se od ostatních 12.1 liší dost zásadně. Přestože jsem zakoupil zde doporučovanou VAM 1201, ani jsem nezkoušel ji zapojit i když je možné, že by také nějak fungovala. Nakonec se mi podařilo sehnat nový originál 12.1/15 a jsou tam tyto rozdíly:

1) O hodně větší motorek pohonu otáčení CD. Tzn. snáze utočí CD, které se zatěžují clampem.
2) O hodně větší motorek posunu laseru
3) Jiná elektronika (tomu ale nerozumím, pouze to tlumočím
4) Kablíky k oběma motorkům, dorazu a laseru jsou už osazené vč. konektoru.

Ještě jsem to nenamontoval, píšou k tomu: Donn’t forget to remove the soldered laser diode short-circuit after finishiing repair ,and leave the circuit open .
Není mi jasné, jestli opravdu je potřeba něco odpájet, nebo se jedná o tu plechovou krytku na konci připojovacího plochého kabelu, kterou stačí pouze stáhnout dolů ? Nevíte prosím někdo, jak to je ?

MPK
Příspěvky: 169
Registrován: 13 črc 2011 13:37
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: CD mechanika Philips CDM 12.1/15

Příspěvek od MPK »

po montáži je třeba odpájet zkratovací cínovou kapku, většinou je na plochém kabelu. Je to proto, aby se optika nezničila statickou elektřinou, je to ochrana, která se standardně používá. Dodržet zásady pro práci s elektrostaticky choulostivými součástkami.

midge
Příspěvky: 10
Registrován: 02 srp 2012 09:25
Kontaktovat uživatele:

Re: CD mechanika Philips CDM 12.1/15

Příspěvek od midge »

Tak mechanika vyměněna a funguje. Pokud by se v budoucnu našel podobný elektrotechnicky nevzdělaný nešťastník, jako já, tak žádné odpájení čehokoliv nebylo třeba. Zkratovací propojka je ten pásek plechu, který je volně nasazen na konci plochého připojovacího kablíku. Po dokončení montáže se pásek pouze stáhne a zapojí se kablík. Je třeba být uzemněný. Já jsem ženatý, takže uzemněný jsem průběžně.

Jen pro zajímavost: Firma Jadis, kterou jsem poptal o náhradní mechaniku za ni chtěla prostřednictvím českého zastoupení 145,-Euro. Já jsem koupil originál novou zabalenou v antistatickém obalu za 39,- USD.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host