Chromecast audio => hifi ?

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
hopik
Kontaktovat uživatele:

Chromecast audio => hifi ?

Příspěvek od hopik »

Zdravim vsechny pritomne
Nemam ani tak dotaz,ale spise rad vedel Vas osobni nazor.
Dlouho jsem hledal svou prvni stereo aparaturu a kdyz jsem si ji konecne vybral a poridil tj. Kef Q300 a Marantz PM6005 (jestli je to aspon uplne zakladni hifi at posoudi kazdy san) a samozrejme jsem hledal zpusob jak tuto sestavu krmit, mysleno hudbou.
Protoze jsem liny ,ale zaroven ctim moderni technologie, jsem dopredu odmitl kupovat jakekoliv CD/SACD (nikdy nerikej nikdy).
Krom vinylu, logicky zbyva dig. hudba, proto jsem jiz koupil zesik s DAC.
Po casove neurcitem hledani jsem nakonec zakotvil u sluzby Tidal a jeji "CD quality" mod. S Tidal jsem spokojeny , je tam vse co bych si mohl prat v chytrem baleni (aplikace/tlusty client).
Uz se dostavam k samotnemu "dotazu". Jako streamer pouzivam chromecast audio zapojeny optikou do zesilovace a hudby streamuju (wifi) do zmineneho chromecast z mobilu.
Rad bych vedel Vas nazor na tento zpusob jak dostat hudbu do aparatury.
Musim podotknout ,ze to funguje opravdu dobre, zadne vypadky , cukani atd. Nicmene je to moje prni sestava, tak tezko rici jak by to znelo na stejne aparature, ale pri pouzit napriklad s CD/SASC prehravacem. Osobne myslim,ze jsou to digitalni data a jak to dostanu do DACu v Marantzu je vlastne jedno. Tim hlavne myslim, napriklad oproti streameru ,ktery by byl primo napojeny do DACu a tudiz bych v retezci prenosu preskocil jiz zmineny wifi krok, jenz mi dela trosku vrasky na cele. Jestli to cele nedegraduje , i kdyz jsem jsem jiz zminil jsou to samozrejme vsechno digitalni data.
Co myslite ?
Diky za nazory.

*sunglases*

Odar

Re: Chromecast audio => hifi ?

Příspěvek od Odar »

Wifi to nedegraduje. Pokial mas dobry signal (nedochadza k vypadkom kvoli rychlosti), nie je dovod spekulovat. Cez wifi sa da streamovat v pohode 1080p video (mam odskusane). Na hudbu (aj HiRes) to staci uplne s prehladom.

hopik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hopik »

Jsme toho stejneho nazoru. Diky za reakci!

LawIAR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LawIAR »

zaujimalo by ma, ci sa da chromecast pouzit aj na streaming z laptopu.

Neviete niekto?

Odpovědět