Dac k Arcam CD 37

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
zdenek57
Příspěvky: 208
Registrován: 13 dub 2014 08:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Dac k Arcam CD 37

Příspěvek od zdenek57 »

No tato skutečnost je my bohužel známa.
Jde my spiš o zkušenosti s implementaci DACu do starších CD od fy Casea.
Z K

předseda1979
Příspěvky: 3
Registrován: 06 úno 2013 09:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Dac k Arcam CD 37

Příspěvek od předseda1979 »

No tak zrovna já měl nejprve předchozí Lynx od Casea v 6ti tisícovém Pioneeru PD10. Po čase pak poslední verzi Lynxu v Transportu Moon 260DT. Nechal jsem to osadit v CASEA po dlouhém zvažování a dal přednost před externím DACem Moon 380D. Před tím, než jsem to provedl, jsem mluvil s pánem, co to samé udělal se svým transportem. Jen s tím rozdílem, že on měl DAC Moon 260D a dal Lynxu také přednost. Před pár dny jsem CD s velkou ztrátou prodal. Nový majitel je velmi spokojený.
Dnes bych do implementace do CD přehrávače spíš nešel. Jedině s vědomím, že je to konečná. Což v tomhle koníčku...:-)
Jestli se nepletu, tak pokud je DAC osazený např. ve streameru typu CA 851N, což pan Vrána dělal jak na běžícím páse, tak lze pak využít vstupy do DACu i pro jiné zdroje, vč. transportu apod. Což u CD byl problém a bylo několik zájemců o můj přehrávač, kteří měli přání právě digitálního vstupu pro jiné přístroje a odradilo je to.
Já můžu Lynx doporučit, ale v tvém případě a na tvém místě, bych šel do externího DACu, nebo neřešil vůbec. Ten Lumin už snad musí hrát nagrabované placky?! :-)
A pokud bych měl značný počet SACD, pořídil bych raději časem z druhé ruky lepší SACD z "vyšší společnosti".

zdenek57
Příspěvky: 208
Registrován: 13 dub 2014 08:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Dac k Arcam CD 37

Příspěvek od zdenek57 »

Pořešení CD u mne bude na 99,9% konečná i když budu muset oželet SaCD (není jich velké množství).podle”Zdenek 57”je zřejmé že se již dál posouvat nechci🙂Jen poslouchat dokud uši slouží
Jen je my líto nechat placky v klidu.
Z K

předseda1979
Příspěvky: 3
Registrován: 06 úno 2013 09:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Dac k Arcam CD 37

Příspěvek od předseda1979 »

Táta si v 74 letech vybírá nový kolo. Ten by řekl "mladej kluk", ten ještě pár přehrávačů stihne :-).
Ale rozumím. No přehrávač s Lynxem už k poslechu nemám. Ale válí se mi tu půl roku nevyužitý Topping D 90SE. Jestli to nemáš přes půl republiky k Jaroměři, klidně ti ho půjčím na 14 dnů, jestli něco uslyšiš, když ho propojíš s Arcamem. Pokud chceš pošli soukromou zprávu a domluvíme... ;)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů