Dlouhodobé uložení LP desek, které jsou "navíc" :-)

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
zabiny007

Dlouhodobé uložení LP desek, které jsou "navíc" :-)

Příspěvek od zabiny007 »

Řešili jste dlouhodobé uskladnění LP desek, které již neposloucháte, zabírají v poslechovce vzácné místo, ale zbavit se jich nechcete?
Nějak se mi doma hromadí nové přírůstky na které potřebuji uvolnit místo a tak cca dvěstovky "kámošů z mládí" chci uložit do sklepa "na někdy".
Na netu hledám vhodný, uzavíratelný a štosovatelný box, ale nic "dokonalého" jsem zatím nenašel.
Pokud máte někdo s tím zkušenost, dejte vědět, co se vám osvědčilo. U mne to zatím vyhrává tato plastová bedna z manutan.cz , kterou dělají ve dvou verzích. Jedna má vnitřní rozměry v x š x h (mm): 315 x 570 x 370 a mám strach, že výška 315 bude málo. Druhá verze je identická, ale výšku má 415, což mi zase přijde zbytečně moc, cena kolem "rozumných" 500Kč.
Obrázek

Dokonale vypadají boxy z conrad.cz na 100LP, ale přijdou mi zbytečně drahý (cca 1780,-)...
Obrázek

A pak je ještě varianta kartonové krabice 400x400x600, která je za pár korun, ale mám strach, že desky v tom nebudou dokonale ochráněny...
Obrázek

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Dlouhodobé uložení LP desek, které jsou "navíc" :-)

Příspěvek od fox »

Nedělejte z toho vědu. Mám desky staré čtyřicet let. Měl jsem je uložené svisle v regálu a nic se jim nestalo. Pokud budou navíc chráněné obalem proti prachu, budou sloužit i za několik dalších desetiletí.
Michell Gyrodec/Orbe,SME V,Lyra Delos,RCM,step up trafo MgBeran,Esoteric DV60,Stream box RS,Music First Audio,Audia Flight 100 MK4, Red Wine Audio,Tannoy Turnberry GR+ST100,Acoustic Revive,WBT ...

Lad2000
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Lad2000 »

Jak píše Fox, nedělejte z toho vědu, bohatě postačí i ta kartonová krabice, a vylepšit to půjde vložením do igelitového pytle s pytlíkem silikagelu proti vlhkosti. Než sklep bude lepší půda, je sušší.
Nejdůležitější je aby desky byly uloženy svisle.

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od svartenatt »

Lad2000, já ti nevím, ale když ti ta kartonová krabice chytne vlhkost, tak ten silikagel už moc nepomůže. Prostě plastový uzavíratelný box a je klid.

Lad2000
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Lad2000 »

A skladovat desky ve vlhkém sklepě je dobrý nápad?

Dinosaurjr
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dinosaurjr »

Do vlhkého sklepa ani na nevytápěnou půdu (léto +40°C, zima -30 °C) raději ne, tam se poničí. Max. bych si udělal místo ve skl. komoře, šatně příp. v normálním pokoji. Použil bych kufr na LP pro DJ nebo plastové stohovatelné přepravky, ale kdo se s tím bude tahat (až > 60 kg/bm) ? Např. kufr za 1200 Kč na 100 ks
http://www.discokatalog.cz/lp-case-100- ... rettyPhoto
https://www.shop4djs.com/skytec-6/lp-ca ... cerny.html

zabiny007

Příspěvek od zabiny007 »

Kluci, díky vše za typy.

K poznámkám a dotazům:
- Vědu z toho nedělám, jen chci udělat maximum proto, aby se odloženým kouskům opravdu nic nestalo. Půdu nemám a sklep je suchý.
- Desky jsem měl také posledních 30 a více let doma v regále a mám relativně hodně kousků z dob, kdy jsem kupoval téměř vše co u nás vyšlo a jen trochu se týkalo folku, rocku, trempárny, country či jazzu. Většinu z toho už jsem nepustil několik let a protože nemám místo na nové přírůstky, chci část bezpečně uložit tak, aby se jim nic nestalo. Počítám, že za pět, deset let odejde některý z potomků z domu a nastane chvíle, kdy si vybuduji samostatnou poslechovku. A pak je ze sklepa vytáhnu a zase dostanou místo v novém regále :-).

Dinosaurjr
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dinosaurjr »

zabiny007 píše:Počítám, že za pět, deset let odejde některý z potomků z domu a nastane chvíle, kdy si vybuduji samostatnou poslechovku. A pak je ze sklepa vytáhnu...
To je hloupost, naopak bys měl mladou generaci naočkovat (nejlíp denně) kvalitní, melodickou hudbou a to starou i novou!
Čím širší záběr budou mít, tím líp. Především když máš k dispozici kvalitní aparaturu a placky. Just now & daily!! *2thumbsup*

zabiny007

Příspěvek od zabiny007 »

Poslechovka bude proto, že některé z dětí uvolní pokojíček, který zaberu :-)
Nevím, jak máš staré děti - já 13 a 16 a mohu tě ubezpečit, že je zajímá cokoliv jiného, než si pouštím já. Doba, kdy se mnou poslouchaly už je dávno pryč. Ale věřím, že se to odchodem puberty zase vrátí. Teď je to ve fázi, že pro staršího kluka "můj aparát hraje blbě", protože to málo basuje, na rozdíl od sestavy u PC v jeho pokojíčku, kde má pod stolem výkonný subwoofer. A holce u "mé hudby" chybí hebká tvářička, kterou by mohla zbožňovat, takže dává přednost hudbě z Youtube, kterou sleduje na telefonu a hudbu si hrne do sluchátek...

Ale zpět k tématu - nakonec jsem to vyřešil zavírací bednou z Manutanu
http://www.manutan.cz/cs/mcz/plastova-e ... -l-1070083
Obrázek

Odpovědět