Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
zabiny007

Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od zabiny007 »

Tak hlavní sestavu v obýváku jsem již dotáhl téměř k dokonalosti (v rámci možného :-) ), tak začínám přemýšlet, jak si splním svůj další sen a to druhou sestavu do pracovny. Předpokládám, že to řešit začnu až koncem roku, přesto bych si již teď rád začal dělat jasno.
Zde je mé interní zadání a rozvaha:
- Hlavním požadavkem je sestava, primárně určená na tichý noční poslech převážně akustických nahrávek = jazz, folk, blues (modelová situace - rodina se rozpíná v obýváku u nějaké TV srajdy a já se jdu zašít do pracovny poslouchat muziku 8-) )
- Sekundárně bude sestava sloužit jako podkres při práci u PC....
- Vzhledem k rozměrům pracovny (= 12m2 , cca 3,5x3,5m, výška 2,5) a vybavení (pracovní stůl, počítače, monitory, uzavřené i otevřené skříně se šanony, dokumenty i knihami atd ) předpokládám, že to bude nejspíše NearField poslech v trojúhelníku max 1,5x1,5m.
- Na akustické úpravy a prvky zde není moc prostor.
- Cenově si představuji investici +- 100tis bez zdroje zvuku (tedy bedny + zesilovač)
- Rád bych postavil alternativu k hlavní poslechovce (viz podpis), takže podvědomě tíhnu k řešení lampový integráč + širokopásmové repro. Ideálně s využitím preampu JADIS DPL2, který mi z minulé sestavy zůstal. Ale není to podmínkou...

Jak píši, je to projekt na následující cca půlrok, možná rok, takže nespěchám. Předpokládám, že objedu nějaká studia, naposlouchám a pak si vyberu. Přesto budu rád za nějaké nasměrování. Zatím si dovedu představit např. nějaké řešení s lampami 300B a širokopásmové repro Lowther, stejně tak i bedny Bodnar Audio od Pavla Dioka + lapové áčko, anebo cokoliv jiného :). Opravdu jsem nyní "před startovní čárou" a řeším, "kterým směrem se vydat"... :-)

Budu rád za vaše komentáře, rady i doporučení.
Díky!
Naposledy upravil(a) zabiny007 dne 12 čer 2017 02:01, celkem upraveno 1 x.

zabiny007

Re: Druhá sestava na pohodový noční poslech akustických nahrávek

Příspěvek od zabiny007 »

-

Odpovědět