Drygonfly Red + zesilovač vs. USB DAC v zesilovači?

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
Horyna
Kontaktovat uživatele:

Drygonfly Red + zesilovač vs. USB DAC v zesilovači?

Příspěvek od Horyna »

Zdravím a prosím o radu. Samá chvála tu je na převodník Dragonfly Red. Zbavil jsem se externího DACu a zesilovače bez DO a chtěl jsem pořídit zesilovač s vestavěným USB DAC který bych připojil k NASu. Ovládám přes mobil nebo tablet. Uvažoval jsem hlavně Vincent SV 400, nebo pak CA 651A, něco od Advance Acoustic apod. Obávám se že u všech těchto zesilovačů bude nejslabší článek právě USB DAC. Myslíte že bude vhodnější varianta strčit do NASu tento "kolíček" který je počítám hlavně zamýšlený pro sluchátka, vhodně připojit a pořídit raději zesilovač bez digitálních vstupů? Zesilovač bych pak hledal v kategorii cca 10 tis., nejspíš starší. Stačí mi pouze vstup USB a chci zapínat a ovládat přes DO jen jednu krabičku.

Nebo kde tak nějak začíná schopnej nebo použitelnej USB DAC přímo v zesilovači? Díky

dkdkdk
Kontaktovat uživatele:

Re: Drygonfly Red + zesilovač vs. USB DAC v zesilovači?

Příspěvek od dkdkdk »

Pořídit oboje a vyzkoušet, zda uslyšíš rozdíl. Tohle za tebe nikdo nerozhodne.
Samozřejmě můžeš jít i druhou cestou - vemeš kdo ti co doporučí pro dobrý pocit, že ti nákup někdo schválil.

Horyna
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Horyna »

Je to taky varianta, ale nejsem úplně příznivce vracení vyzkoušeného přes eshop zpět a pořídit a následně prodávat se může prodražit. Spíš se mi jednalo o to zda se dá tak nějak jednoduše říct jestli vestavěný DAC v zesilovačích této kategorie bude nebo nebude výrazně lepší než Dragonfly Red.

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera »

Ze své zkušenosti ti řeknu,že dac v tebou zmiňovaných zesilovačích bude horší než Dragonfly red.U mě nahradil Dac o hodně drahší kategorie a hraje líp.Je to můj názor,nejlepší je určitě slyšet.Jestli ti to pomůže,mám zesilovač zhruba za 60 000,- s vestavěným dacem a hraje naprd,myslím ten věstavěný dac :)

Horyna
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Horyna »

Díky, to jsem chtěl tak nějak slyšet :-), já ho vyzkouším. Nějaký tip čím propojit se zesilovačem? Nabízí se kabel jack/cinch ale nemá to pak jiný využití. Je to další spoj, ale radši bych asi redukci + kabel cinch/cinch.

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera »

Já ho mám zapojený přes redukci kabelem cinch cinch

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

dkdkdk:
Kdyby se tvůj přístup "neptej se a vyzkoušej sám" důsledně aplikoval, nemusela by existovat žádná internetová zájmová fóra, kde si lidi sdílejí své zkušenosti.

Horyna:
Já měl doma několik let vestavěnej DAC od NADu v integráči C375. S Dragonfly Red jsem ho neporovnával, ale NADí vestavěnej DAC s přehledem přehrál CA DAC Magic 100 a pro moje uši byl o chlup lepší i než CA DAC Magic Plus.

Teď mám vestavěnej ESS Sabre ve stávajícím integráči Parasound. S ním jsem Dragonfly porovnával a DAC v Parasoundu zněl přirozeněji. Dragonfly vnesl do jinak úžasně klidnýho, transparentního a zároveň skvěle rytmickýho, pevnýho a dynamickýho zvuku dost nervozity, rozostření, změnily se basy směrem k menší dynamice a patlání. Celkově se zmírnila ta tradiční pevná neutralita zvuku Parasoundu směrem k syntetičtějšímu projevu.

Ale ok, za ty peníze je Dragonfly sakra dobrej kup..... :-)!

K propojení použij něco takového. Redukce přináší zbytečný kontakty a přechody navíc, který zvuku nepomůžou.

Horyna
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Horyna »

Díky, tak ten tvůj Parasound už je přeci jen jiná kategorie, tam věřím že to hraje. Na ten NAD jsem taky koukal,nový už je přes limit co do toho chci dát. Bude to do obývačky kde není kvůli dětičkám moc klid na poslech, povětšinou to bude kulisa, takže to nechci přehánět. Sleduju pravidelně inzerce, občas natrefím na zesilovače s převodníkem, ale jako na potvoru to je všechno přes půl republiky. Zvažoval jsem taky nějakou prťavou krabičku, do oka mi padla výprodejová WADIA 151 https://www.youtube.com/watch?v=4BsU4dipvwQ ale bojím se aby to nebylo na 40m2 málo i když teda povětšinou na nízkou hlasitost a byl by to zajíc v pytli, za poslechem bych musel zase přes půl republiky....

k propojení rozumím že bude lepší kabel jack/cinch než další spoj v případě redukce, jen že asi nemá kabel případně jiný využití a nějaký kabely cinch/cinch se doma válí....

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera »

PítrsPraha píše:
K propojení použij něco takového. Redukce přináší zbytečný kontakty a přechody navíc, který zvuku nepomůžou.
Ono stím signálovým kabelem bych byl trochu opatrný,tebou zmiňovaný jsem zkoušel a Dac se jakoby uzavřel,ztratil dynamiku.Vím,že o vlivu kabelů se tu vedlo mnoho diskusí,ale fakt je to slyšet.Používám k dragonfly Audioquest Colorado + redukci a zvuk je mnohem otevřenější,přirozenější a dynamičtější.Toť můj osobní názor,každý má jiné zvukové preference,takže se každému líbí něco jineho

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Otázka je, jestli bys to stejně slyšel i při poctivém slepém testu ;-).
A druhá otázka nebo spíš fakt je, v jiných systémech se ten samý kabel může chovat docela jinak.

Odpovědět