dual cs 1225

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
Dandibart
Kontaktovat uživatele:

dual cs 1225

Příspěvek od Dandibart »

Ahoj. Získal jsem dva Duály Cs 1225. Oba funkční a před renovací. První vestavěn v Hifi centru Rosita a druhý v Grundig studio 3010A. Oba nemají úplně v pořádku haedshell. Má někdo prosím zkušenost s nějakou náhradou? Jakou přenosku ? V plánu je zachránit alespoň jeden kousek ,ale bude potřeba zkonstruovat něco do čeho gramce implementuji. /nějaké rady?/ Je mi jasné , že je snadnější koupit gramec co funguje, ale já už jsem takový , prostě si nemůžu pomoct. :D O gramcích vím v celku prd a ani je zatím neumím pořádně nastavit, takže každá rada drahá. Jinak vlastním Dual 1237A a ten hraje a v tom je dms 200 nebo 220 nepřečtu to. Mám shánět to samý?
Možná si někdo bude myslet že jsem blázen ,ale povedlo se mi zachránit Technics SL-DL1. Byl úplně mrtvej a teď běží.
Takže prosím o rady a zkušenosti. Předem děkuji.

kumbu
Kontaktovat uživatele:

Re: dual cs 1225

Příspěvek od kumbu »

Ahoj nedávno jsem jej dával dohromady
jediné co potřeboval očistit třecí mezikolo a mírně! zesílit přítlačnou pružinu toho mezikola - špatně se roztáčel, kolísaly otáčky - no a pak bolístku hodně Duálů s automatikou vyrobit t.zv. "Steuerpimpel" = dřík co přesouvá přenosku nad desku a zpět. Dá se koupit na Ebay ale ......s poštovným a poplatky no nevím koho to nadchne *headbang*
Pokud by jsi chtěl můžu poradit - stav se pokud jsi z P a okolí - lépe je vidět aby se nedělaly blbosti

Dandibart
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dandibart »

Děkuji.
Včera jsme s klukem rozebrali Grundig hifi rpc 350 kde je dual 1237 A. celý jsme to vyčistili a zprovoznily. Gramec bohužel nechodí přesně,jak by měl. Gumička pitche je k.o. Nevíš jestli je stejná z 1225 ? A při startu nenajíždí přesně na začátek desky. Taky nám chybí v z vrchu dva šroubky. Promazání gramce bych si chtěl nechat ,až po návštěvě u tebe , pakliže by to bylo možné ? Studio mělo pár chyb které jsme odstranili a ve vnitřku jsme našli kovovou tyčku. Podle mně patří do prostředka talíře (podavač?) a je v ní mechanika.Dá se zmáčknout a pak se dají zasunout dvě sady zarážek z boku. Bohužel nevím jak sem vložit fotku. Moc rád bych věděl jak to přesně má fungovat?

S499_1023
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S499_1023 »

Z talíře se vyndá středový trn a nasadí se tam ta tyčka a vznikne changer.
Ad headshell: Na Ebayi nebo u Dualfreda se dá koupit nový. Ale není to levné.

Dandibart
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dandibart »

Díky. Myslel jsem si ,že je to přesně tohle. Akorát mi prosím popiš jak to funguje. To po stlačení spadne další deska na tu co , už je na talíři? Pro kolik desek je to určeno? Dík za odpověď.

Dandibart
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dandibart »

Koukal jsem na Dualfreda. Nemyslím si , že by to bylo nějak drahé. Doma tohle ,už neřešíme. Jsme oba kuřáci a 19 eur není ani pos..... karton cigaret. Za ten dá člověk víc a nevzdychá. Ta moje je na mateřský a já makám za drobný , že by se spousta lidí tady ani nezvedla z postele. Ale o tom to asi je ,protože kdyby si každý mohl všechno koupt hned asi by tohle forum bylo zbytečný

Odpovědět