Efektové repro pro Dolby Atmos 5.2.1

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
Libunda
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Efektové repro pro Dolby Atmos 5.2.1

Příspěvek od Libunda »

Ahoj pánové,
potřebuji poradit s satelitama ( možná komplet s centrem ) nad přední sloupy.
Měl jsem dooost starou a skomírající sestavu kina 5.1, složenou z Onkya TX-DS 696, předních sloupů Canton LE 190, SW Canton SA 40 SC, centru Jamo E6 cen a zadků Jamo E6 sur.

Rozhodl jsem se, že je potřeba udělat update a mometálně mám: Onkyo TX-RZ900, 4x Canton LE 190 ( předky, zadky), SW Canton SA 40 SC.
Ony Jama mi už ale přijdou nějak mimo design a tak. Takže satelity rozhodně nahoru nad TV věšet nebudu, max si nechám ten cent.
Což o to, hrajou stále dobře, ale nějak prostě už nelíběj.

A ted babo raď:
........... koukal jsem po nějakých Bose satelitech, koukal jsem po JAMO D 500 THX, pak zase na Cantony typu Movie 260, nakonec i na ojetý starý BW cdm 1, nebo PoJect Speaker box 5, CAMBRIDGE AUDIO WS30 atd.......
Jistě jste si všili, že vlastně nevím co chci (velikost, výkon, design ........),Zesilovač je dost výkoný a proto mi přijde divný kupovat plochý bedny s výkonem 70 W atd.
Na druhou stranu netuším, kolik jsem schopný do těch beden receiverem poslat při pouštění třeba hvězdných válek atd.................. přece jen jsou to "jen" efektové bedny
Hledám slušný poměr cena výkon, protože obměna velkých repro není na pořadí dne a do budoucna netuším, jak a co budu kombinovat.

Jo a ten center. Stávající je masivní, těžký, který zní silně, bojím se to vyměnit za nějaký moderní hliníkáče, bohužel ale mám TV nízko nad stolem, tak by nový center neměl být vyšší 10 cm.

Díky za nápady, nebo vyvedení z omylu.

EDIT: samozřejmě certifikaci THX momentálně řešit nechci, možná časem.

koudy42
Kontaktovat uživatele:

Re: Efektové repro pro Dolby Atmos 5.2.1

Příspěvek od koudy42 »

Raději pořádné 5.1 kino, než takový pseudopaskvil rádoby Atmos *palec*.
Primaluna - Reference3A - Pioneer - Denon - DH Labs - ViaBlue - konvolut elektronek :)

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Efektové repro pro Dolby Atmos 5.2.1

Příspěvek od drfish »

Tak já myslím, že pokud se to dobře postaví, bude to určitě zážitek. Předpokládá to ale další investici, která nebude malá... :geek:

Odpovědět