Ekvalizer, koupě nového?

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
štětináč
Kontaktovat uživatele:

Ekvalizer, koupě nového?

Příspěvek od štětináč » 14 dub 2018 20:18

Ahoj. Stala se ta věc, že jsem nedospěl k výběru těch správných beden a čím víc se mi otevírají obzory, tím hůř. Zastropuje to též obsah peněženky a fakt, že výšky už tolik neslyším. Co doma mám, to se musí vyladit k obrazu mému. Polovinou postavené, polovinou známých firem. Lovení mikrodetailů z nahrávky nepředpokládám. Vidím to na nákup grafického ekvalizeru. Myslím, že by měl být spíše méněpásmový, aby mne to nesvádělo reagovat na každou skladbu, ale jen k zesílení vyšších středů a výšek od reprosoustav. Knoflík treble asi nebude řešení. Dík za rady.

weiron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Ekvalizer, koupě nového?

Příspěvek od weiron » 15 dub 2018 07:07

Nevím kolik si do toho přeješ investovat. Mě se celkem líbí řešení minidsp ddrc 24. Jedna se o audio procesor který pomůže doladit zvuk z beden k poslechovce. Cena je 450$. Mají v nabídce i levnější řešení v podobě pouze ekvalizeru minidsp 2x4 za 95$ plus je potřeba mikrofon pro měření v místnosti. Tu 24 bych doma rád vyzkoušel. Neví někdo jestli je v ČR dovozce této značky?

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 15 dub 2018 08:41

Jen poznamka k tomu miniDSP. Taky jsem jej pro stereo zvazoval, ale nakonec nekoupil, protoze ma jen analog out = je nutno pouzit jeho vestaveny DAC. A svuj stavajici DAC menit nechci.

Nicmene pokud by ti vestaveny DAC nevadil, pak taky povazuju MINIDSP za mnohem lepsi reseni nez klasicky ekvalizer.

weiron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od weiron » 15 dub 2018 09:29

těch možností zapojení je víc. třeba řešení u Accuphase dg je že se připojí do jejich cd přehrávače mezi mechaniku a da převodník. Toto zapojení se mi kvalitou zdá nejlepší. Už jsou i další nové cd přehrávače které mají digitální vstup i výstup. Nebo se dá zapojit analogově mezi předzes a konec. A dále do integráče nějak mezi tape rec/in. Toto je pro mě vhodnější protože poslouchám i gramofon a ten by zůstal bez úpravy.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 15 dub 2018 09:38

No ty nekolikere prevody z digitalu na analog a obracene (pokud by se miniDSP zapojil ciste analogove treba mezi predzes a konec) by zvuku moc neprospely. To neni moc hezke reseni.

weiron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od weiron » 15 dub 2018 09:49

Toho jsem si vědom. Proto bych si jej rád domů půjčil na vyzkoušení..

Odpovědět