Existuje integrovaný zesilovač s automatickým zapínáním?

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
Machalík
Kontaktovat uživatele:

Existuje integrovaný zesilovač s automatickým zapínáním?

Příspěvek od Machalík »

Ahojte,
kámoš má speciální požadavek: rád by koupil postarší integrovaný zesilovač, který bude mít funkci, kterou oplývají prakticky všechny aktivní bedny, ale dle mého názoru naprosté minimum dedikovaných zesilovačů: aby se zapnul při detekci signálu na vstupu.

Rád by něco, co přeskočí ze stavu Stand By do On ve chvíli, kdy na vstup přijde signál z předřazeného komponentu. Ideální představa by byla asi taková, že si zesilovač hlídá všechny vstupy a jakmile na některém z nich zaznamená signál po dobu delší než třeba 1 s, tak se zapne a přepne na tento konkrétní vstup (a nastaví buď poslední zvolenou hlasitost nebo nějakou defaultní).

A ideálně aby ten stroj stál třeba do 20 000,- Kč. Může to být starší stroj za 20k v cenách z druhé ruky, nebo nový stroj s novou cenou 20k, to je jedno. Jde de facto o tu funkci.

Musím se přiznat, že jsem se s tím ještě nikdy nesetkal. Znám maximálně zapínání zesilovačů dálkou, pokud už se k nim nemuselo jít otočit knoflíkem. Docela mě to i zajímá.

Díky,
J.

mac
Kontaktovat uživatele:

Re: Existuje integrovaný zesilovač s automatickým zapínáním?

Příspěvek od mac »

Existují, ale všechny komponenty musí být jedné značky a jsou propojeny linkem (Mark Levinson, McIntosh) ale to je kategorie úplně někde jinde. Obecně jako se samostatným komponentem jsem se s tím ještě nesetkal - kromě nějakého koncového zesilovače, který se zapínal stejně jako např. subwoofer.

Odpovědět