Gramofon cca. do 20t

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
landie
Kontaktovat uživatele:

Gramofon cca. do 20t

Příspěvek od landie »

Zdravím,

jsem člen chronomag fóra a jsem zvyklý, že nováčci dostanou hned pohlavek při blbých počátečních dotazech. Tak uvidíme, jak dopadnu tady u vás. :)

Mám Gramofon NAD 5120, starý dělaný u nás v licenci, prostě taková ta teslácká klasika. Už má hodně za sebou. Chci si tedy koupit nový. Impulzem bylo, že jsem dostal novou MC přenosku HANA EL . Předzesik mám Pro-Jecta Phono USB V. Zesik starý SONY GX70ES a bedny keramické MB Quart. jako celek to hraje překvapivě velmi dobře. Je tedy jasné, že je potřeba koupit slušný gramec a potom zesik, dva nejslabší články řetězce. Kabely nevím jaké mám, ale ty jsem podědil od velkého audiofila a myslím si, že v současné sestavě určitě nejsou slabý článek. Chtěl jsem vás požádat o radu, do jakého jít gramofonu. Jestli nemáte tip, co dává smysl koupit za rozumné peníze. Limit mám okolo 20t. Poslouchám spíš rockovější hudbu - hodně Pink Floyd, Beatles, Led Zeppelin, The Cure,..

Hodně mi je sympatická značka Pro-Ject. Nedokážu ale posoudit, co mi přinese například rameno do S či akrylový talíř, což mají dražší typy.

Zvažuju tedy
- Pro-Ject DEBUT CARBON DC
- Pro-Ject RPM
- Pro-Ject Xperience

Ty Pro-jecty navrhuju, protože se do toho pomalu dostávám a oni jsou docela chválený. Píšu sem ale proto, že budu moc rád, když mi otevřete oči a navrhnete alternativy.

Upřímně nejvíc mě láká repase něčeho klasického - staršího. Ale zas mít klid a koupit slušný nový gramofon nakonec asi vyhraje.

Děkuju předem za každou konstruktivní radu!

sostakovic
Kontaktovat uživatele:

Re: Gramofon cca. do 20t

Příspěvek od sostakovic »

Jsem fanda vintage gramofonů.
Mají duši, jsou z doby, kdy desky byly jediný zdroj signálu a podle toho vyšší modely hrajou.
Navíc neztrácejí na ceně, spíše rostou, pokud koupíš dobře.
Za 20 můžeš mít třeba Micro Seiki BL51 s rovným či S raménkem
http://www.thevintageknob.org/micro_seiki-BL-51.html
Ale výrobků na skvělé úrovni je hodně. Thorens, Luxman, Linn, Sony, Denon......

Je to jedna z možných cest, má svá rizika, ale dnes je dost solidních prodejců (hlavně tedy v zahraničí)

ProJect nejsou vůbec špatné, ale za stejnou cenu na dobře vybraný gramofon z osmdesátých let nemají.
Zase jsou nové se zárukou, bez rizika s nákupem. Je to jiná cesta.

Absolvoval jsem obě cesty a pro mě je vintage.

LawIAR
Kontaktovat uživatele:

Re: Gramofon cca. do 20t

Příspěvek od LawIAR »

Za tú cenu skôr novú Regu alebo Audio-Technica AT-LP5. Tú posadnutosť Pro-ject v našich končinách skôr vidím v tom, že je to zaplatiteľný "český" produkt.

zo starších mňa osobne veľmi zaujalo toto
http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... 90-pd-284/

edit: každopádne musím sa priznať, že ak budem meniť gramec, je u mňa veľkým favoritom Pro-Ject the classic :D

Odpovědět