Gramofón sony

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
ovsenakasa
Kontaktovat uživatele:

Gramofón sony

Příspěvek od ovsenakasa »

Zdravím odborníci.
Potrebujem poradiť. Mám staré gramo sony PS-LX46p ale cez vežu sony HTS-D105 sa po pripojení do CINCH konektorov mojej 5.1 reprosustavy hraje veľmi divný zvuk taky akoby hudba hrala z pod vody. Rozhodol som sa teda že zapojenie cez vežu vynechám (okrem napájania motorčeka grama) a gramo zapojím rovno do reprosustavy cez predzosilovac http://www.monacor.sk/product/SPR-6. Je to dobrá voľba? Čo by ste radili začínajúcemu užívateľovi gramofonu.
Dakujem za každú odpoveď.

S499_1023
Kontaktovat uživatele:

Re: Gramofón sony

Příspěvek od S499_1023 »

Ten predzosilňovač na pripojenie k reprosústavám nestačí, potrebuješ aj zosilňovač. HST-D 105 nemá phono vstup, musíš predzosilňovač zapojiť medzi gramofón a vežu.

ovsenakasa
Kontaktovat uživatele:

Veža HST-D105 ma phono vstup aj predzosilovac keďže to bolo kupované spolu ako komplet ale niečo tam je pokazené pretože pri stereo reproduktoroch chrasti a pri zapojení 5.1 reproduktorov vydáva divne zvuky. Asi to nebude kompatibilné. Preto som zvažoval kúpu predzosilovaca.

LawIAR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LawIAR »

ked kupis phono pre-amp, aj tak ho musis zapojit do zosilnovacej casti. Ak nemas aktivne reproduktory (co nemas), tak to priamo do reproduktorov nenapojis a nedosiahnes ocakavany vysledok.

ovsenakasa
Kontaktovat uživatele:

Čo znamená aktívne reproduktory?

ovsenakasa
Kontaktovat uživatele:

Moje reproduktory maju zosilňovač ak myslíš to.

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

ovsenakasa píše:Čo znamená aktívne reproduktory?
mají nějakou zesilovací elektroniku (jako příkladem u PC) nejsou to prosté repráčky v plastové škatuli
přenoska a hrot v soňáku dobré jsou ? vyzkoušej na nějakém pořádném stolním zesíku (receiveru) do vstupu phono zapojit
Naposledy upravil(a) lechos dne 03 led 2017 12:07, celkem upraveno 1 x.

ovsenakasa
Kontaktovat uživatele:

Tak potom moje budú aktívne keďže maju zosilňovač. A aj som sa to dočítal v špecifikácií. Mám genius sw hf 4500.

LawIAR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LawIAR »

Aha aha, bral som to tak, že keď sú zapojené na veži, že budú pasívne. Sorry. *headbang*

Noo tak skús napojiť priamo do reproduktorov cez ten Monacor phono pre-amp. Teoreticky by to malo fungovať a ak budú problémy pretrvávať, vieš vylúčiť, že za ne bola zodpovedná veža.

S499_1023
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S499_1023 »

ovsenakasa: Aha, sorry, prehliadol som, že existuje aj verzia s phono vstupom.
A tie repráky máš zapojené kde?

ovsenakasa
Kontaktovat uživatele:

No ja som vlastne chcel vedieť názory na ten zosilňovač a poprípade na to gramo. Viem že vtedy keď to vlastnil môj dedo tak to bola pecka lebo malo kto mal sony. Tak som chcel aj nejaké rady keďže som ešte gramo nemal tak ze ci by sa dalo vylepšiť nejakou lepšiou prenoskou, ta pôvodná už bude určite stará.

ovsenakasa
Kontaktovat uživatele:

S499_1023 píše:ovsenakasa: Aha, sorry, prehliadol som, že existuje aj verzia s phono vstupom.
A tie repráky máš zapojené kde?
Repraky mam zatiaľ len v počítači ale maju viac výstupov na cinch takže zapojiť gramo by nebol problém.

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

Náhradních přenosek vhodných pro Sony je spusta akorát že je tam tuším pinová fixace do headshellu ramínka, není
to nejběžnější a rozšířený půlpalec 1/2"
http://elektrotanya.com/sony_ps-lx46_lx ... nload.html

ovsenakasa
Kontaktovat uživatele:

Do týchto pojmov sa veľmi nevyznám ale z prenosky su vyvedene 4 káble cez nejaké piny. V elektre mi ponúkali novú prenosku za nejakých 30 eur ale za tu cenu určite jestvuje aj niečo lepšie cez internet.

ovsenakasa
Kontaktovat uživatele:

LawIAR píše:Aha aha, bral som to tak, že keď sú zapojené na veži, že budú pasívne. Sorry. *headbang*

Noo tak skús napojiť priamo do reproduktorov cez ten Monacor phono pre-amp. Teoreticky by to malo fungovať a ak budú problémy pretrvávať, vieš vylúčiť, že za ne bola zodpovedná veža.
Určite je za ne zodpovedná veža pretože k tej veži mam aj origo cd prehrávač sony a problémy su rovnaké.

Odpovědět