Gramofon

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
jirotel
Kontaktovat uživatele:

Gramofon

Příspěvek od jirotel » 26 črc 2018 01:12

Zdravim kolegové, rad bych se nekam posunul a koukam po novem gramofonu. 1. Varianta je rpm5.1 project, 2. Varianta vyber ze starsich gramofonu typu denon dl59l, 60, pripadne dual atd...
Budu rad kdyz mi nasmerujete spravnym směrem, pokid starsi pocitam i s pripadnym tuningem v podobě jineho ramenka typu sme 3009 a predrtatovanim ramenka.

Predem diky za Vase postrehy

jirotel
Kontaktovat uživatele:

Re: Gramofon

Příspěvek od jirotel » 04 srp 2018 01:48

Tak diky za rady.... :)

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny » 04 srp 2018 10:49

Tak jestli ti pomůže moje cesta... Kdysi jsem vlastnil NC450 s firemní přenoskou a nějak to hrálo. Pak někdy v r. 1996 se v Stereo a Video objevil krátký článěk o gramofon Sanyo TP1000, který měli v redakci půjčený od Václava Neckáře. Ten gramofon se mi natolik zalíbil, že aza pár roků po té, co byl článěk zveřejněn, jsem jej zakoupil. Tenkrát měl nasazeno Shure 95 VIII a byl totoálěn zanedbaný. Neseřízený, špinavý. Ale dokázal jsem si představit, jak to bude vypadat, až bude vyčištěný a seřízený. Napřed jsem jej doma vyčistil a pak hledal někoho, kdy by mi jej správně seřídil, nemaje doma k tomu nic. Našel jsem dva velmi ochotné kolegy nedalko mého bydliště (pokud sem ještě chodí, tak je oba tímto moc zdravím) a domů jsem si odvezl stroj sežízený a navíc s jinou přenoskou (Ortfon OM30SE), kterou tam mám dodnes. Gramofon zůstal bez zásahu s výjimkou toho,. že jsem z něj vyjmul trafo a umístl jen mimo do samostatné krabičky. Dodnes slouží k naprosté spokojensoti, vše funguje, jak má, otáčky dle strobioskopu drží. A zvuk? Nedokážu zhodnotit, ale když si pustím stejné album na CD a LP, tak LP mi někdy dokáže vyvolat takové emoce, jaké CD ne. Zrovna včera večer, po celodenním žáru v kanclu (30°C!!) jsem si večer pustil jedničku od LZ. A byla to absolutní paráda! Já jsem se zvukem spokojen, i když vím, že stroje z vysokých cenoých hladin a spřenoskami řádově dražšími, budou hrát o něco lépe, ale jistě ně násobně lépe v pměru jejich ceny vůči mému starci. Stejně dobrou nahrávku dnes člověk aby pohledal a staré zásoby nelze hrát denně, že áno. A cena? Se vším všudy tnekrát 6tCZK, dnes by to bylo asi víc, neb ceny starých a dobr´ých strojů letí nahoru. Podmínkou všeho je také kvalitní phono preamp. Kdysi dávno jsem používal vestavěné v tehdejších integrovaných zesilovačích, jež mi postupně procházely rukama. Žádný nestál nikdy za nic až na jeden - v integráči PIoneer A60 - tam to začalo hrát. Pak jsem od kolegy koupil dělený Trichord Diablo a dodns jej mám a ani necítím nutnost jej měnit. Zvuk se mi opravdu líbí a to ledacos nezkousnu. O aparátu si uděláš představu, když mrkneš kousek dolů:-)

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta » 04 srp 2018 16:34

Zdeny,
pamatuju si dobře na tento gramofon pana Neckáře,seřizoval mu ho tehdy
Jan Brassany a říkal, jak je to poctivě provedený stroj, chválil hlavně rameno, že má velice přesně provedená ložiska.
Loni jsem viděl gramofon Sanyo TP 1000 v jednom pražském bazaru připravený k prodeji za 59 tisíc Kč. To jen tak pro zajímavost, jak píšeš, že jsi za něj tehdy dal 6t.
Jirotel
Z gramofonů Pro-Ject je velice dobrý i Experience 2 SB, slyšel jsem ho nedávno u známého hifisty na Moravě. Hrál s přenoskou Ortofon2M Black a velice slušná reprodukce, která vtáhne a nutí poslouchat desku za deskou.
Já osobně mám velice dobrou zkušenost s Technics SL 1210mk2, je to naprosto spolehlivý stroj, který zvládne i MC přenosky.
Chce to však kvalitní preamp, ten osazený v zesilovači asi nebude to pravé.
Napiš jako hudbu chceš na deskách poslouchat,s jakým zesilovačem, co od toho očekáváš?

Odpovědět