Gramofon Technics SL- bd3

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
colas29
Kontaktovat uživatele:

Gramofon Technics SL- bd3

Příspěvek od colas29 »

Ahoj,

gramofon Technics, začíná mi zlobit, sám od sebe se přestává roztáčet po zapnutí play, ovšem při popostrčení se normálně roztočí. Nevíte, v čem by mohl být zakopaný pes? Léta jede bez problémů. Odchází motor?
Děkuji za případné odpovědi.

Lad2000
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Gramofon Technics SL- bd3

Příspěvek od Lad2000 »

Vytahaný řemínek, v horším případě vadný motorek.

TRANSIWATT
Kontaktovat uživatele:

Re: Gramofon Technics SL- bd3

Příspěvek od TRANSIWATT »

Stejnou závadu na stejném gramci jsem měl. Vytahaným řemínkem to není, on se neroztočí motor, že. Také jsem měl podezření na motor , naštěstí chyba je jinde. K regulaci se používá tzv. system FG SERVO. Elektronický obvod se spec. integráčem, otáčky se snímají hallovými čidly z osky motoru. Chybou byly vadné, vyschlé elektrolyty na desce regulátoru. Kapacita není kritická, lze je nahradit u nás běžně dostupnými levnými typy. Pár korun.
Jestli ale nerozumíš elektronice, nemáš praxi s páječkou , TAK SE DO TOHO NEPOUŠTĚJ ! Svěř to odborníkovi. Z Vinyl engine si stáhni servisák se schemou, tam je vše poměrně dobře a srozumitelně popsané (anglicky) a obrať se na servis.

Mám docela rád tenhle gramofonek, i když je to plasťáček, má vynikající odstup hluku a rušivých signálů (dc motor) a má velmi dobrou stabilitu otáček i při poměrně lehkém talíři. Jedinou slabinou je přenoskové raménko. Možná někdy zkusím použít jeho skvělou pohonnou jednotku* při stavbě solidnějšího gramce ze dřeva , s těžkým talířem a dobrým raménkem.

*/podle mně lepší než u NC440 první 3f.provedení

Odpovědět