Hi End Aptx okolo 17k

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
luke
Kontaktovat uživatele:

Hi End Aptx okolo 17k

Příspěvek od luke » 26 čer 2018 05:33

Dobrý den,
pořídil jsem si sluchátka Audio Technica ATH D-SR9BT, ale velmi špatně izolují okolí, nicméně hrají skvěle, přehrají spoustu detailů, mají pěkné prostorové podání.

Dokázali byste mi poradit podobně detailně hrající sluchátka, lépe izolující? Používám Hi-Res, AtpxHD.
Měl jsem Bayerdynamic Aventho, ty hrají trošku slaběněji i v detailech, ale jen minimálně a může to být subjektivní, i v hloubce podání, ale jinak musím uznat, vynikající sluchátka. BeoPlay H9i mi přišel nevýrazný, zabasovaný, ale ty jsem měl krátce.
AT hrají moc pěkně, ale ideálně doma ...

Přemýšlel jsem o Master Dynamic mn60, ale s porovnání s AT to bude asi špatné, ale soudím jen dle recenzí.
Sennheiser HD1 zase mají, prý, hodně silnou basu a slabé středy (pravda je, že u AT jsou dost agresivní, ale dá se zvyknout), ale tyhle mi přišli snad jediné možné jako alternativa.

Se zvukem ATček, zatlumení jako u Aventha, v ceně do 17 000 CZK bych si představoval ideální výběr. Poslech 70% venku, 30% doma. Hlavně rock, klasická hudba, ale i pop, vše kromě dechovky.

Děkuji :)

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Re: Hi End Aptx okolo 17k

Příspěvek od hřebík » 26 čer 2018 09:26

A nezvažoval jsi koupi normálních sluchatek a k nim nějakou drobnou krabičku s podporou AptXHD, kterou lze připevnit přímo na ně (třeba na most)? Pořídil jsem Bluewave Get: https://www.bluewaveaudio.ca/home-2/?cu ... 8568b84963 a sluchátka z toho hrajou velmi slušně.

Výběr je samozřejmě větší, např.:
https://www.ear-studio.com/
https://us.astellnkern.com/products/astell-kern-ak-xb10

luke
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od luke » 26 čer 2018 13:17

Tak řešení zajímavé... Já se nebráním ničemu, důležitý je výsledek.

Ale jaké tedy ty sluchátka... :)

Fakt je, že bych raději bez kabelu. Ale už přemýšlím, že buď budou kabelová, anebo si zvyknu na Audio Techniku.

Nemá někdo zkušenost s Sennheisers Momentum Wireless? Ale nevím, přijde mi to asi zbytečné...

Nakonec, nechci horší zvuk, takže případně bych přešel na kabel...

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík » 26 čer 2018 13:45

S tím Bluewave Get jsem zkoušel následující:

Shure SE846 - trochu šum, který zmizel po zakoupení iFi iEMatch, pak je zvuk skvělý.

Sennheiser HD800 - dá se, zvuk docela v pohodě vzhledem k nesnadné rozehratelnosti a párování HD800.
AKG K701 - docela dobrá kombinace.
Nějaké Hifimany - zvuk OK, ale netestoval jsem moc.
- U všech lze Bluewave zaklapnout na hlavový most sluchátek a kabel někam namotat... Případně sehnat kratší kabel - což zvažuju k těm HD800, třeba 20 cm by stačilo... A pak máš bezdrátová a nejsi limitovaný integrací AptXHD ve sluchátkách samotných.

Sluchátka si pak musíš vybrat jen dle svých preferencí, to už je úplně jiná otázka.

luke
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od luke » 26 čer 2018 14:57

Tohle zní rozumně.

Sluchátka nemám moc naposlouchana, věřím že HD800 hrají super.
Jenže to jsou otevřená sluchátka, do letadla, MHD, musím mít něco, co nebude rušit okolí.

Za mne jen, aby s tím šlo jít ven, tj. max 380g? Detailní, s hloubkou podání, bas mám rád, ale jen silný a čistý, nemám rád bas levných sluchátek anebo posílení ekvalizérem. Jakékoli detailně hrající sluchátka které izoluji a dají se nosit.

I zde bych si nechal poradit. Prvně jsem přemýšlel Oppo PM3, ale ty nakonec asi ne.

Prostě jsem řešil jen aptx. V kabelových se moc nevyznám.

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík » 27 čer 2018 09:16

Výběr sluchátek je hodně individuální. Netroufnu si vůbec poradit. Počítej s tím, že každá mají nějaký charakter. A stejně tak mají nějaký charakter i výše uvedené krabičky, relativně nejneutrálnější z nich je pravděpodobně ten Astell Kern XB10 (ale to mám jen z netového dočetu, vlastní zkušenost chybí). A pak je otázka, jak k sobě konkrétní krabička a konkrétní sluchátka padnou. U sluchátek s integrovaným AptXHD je snad jistota, že výrobce vše doladil na míru daným sluchátkům. U kombinací to pak chce hlavně vyzkoušet, ale věřím, že se potenciálně můžeš dopracovat k lepším výsledkům než u těch integráčů. To je zlatý zákon, ale často bolestný pokus-omyl tohoto hobby.

Zkus navštívit poslechovku audigo.cz - mají v prodejně spousty sluchátek připravené k poslechu přímo na místě. Nech si od nich poradit, pokecejte o preferencích.... Ale hlavně si tam poslechni pár (desítky) sluchátek a třeba zjistíš, k čemu inklinuješ. A půjč si favority domů, abys měl čas posoudit vše dlouhodoběji a v kombinaci s tím, s čím budeš sluchátka provozovat. Nic lepšího asi nelze poradit.
Naposledy upravil(a) hřebík dne 27 čer 2018 09:23, celkem upraveno 1 x.

luke
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od luke » 27 čer 2018 09:23

Ok, děkuji za názory, myslím že už vím kudy :)

luke
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od luke » 27 čer 2018 19:18

Napadla mne poslední možnost, možná mimo... co Beyerdynamic Amiron Wireless?

Nechci přijít o detailnost, AT má rázný silný zvuk. Aventha nejsou špatná, o trošku menší zvuk. To rušení u AT je na ulici i v MHD obtěžující, snad bych zjistil, jestli se nedají profesionálně zatlumit, i když je mi jasné že výrobce to tak chtěl.

Napadl mne tedy typ Amiron. Vím že hůře drží na hlavě. Zajímá mne zvuk, ideálně ve srovnání s D-SR9BT, případně Aventho-
Amiron by měl mít více detailů, silnější basu, než Aventho, navím jak v porovnání s AT, a také výšky, na AT jsou docela pěkné.
Také jaké je utlumení okolí venku. A jak se nosí, zda na hlavě aspoň trochu drží, nechci řešit další problém.

Snad poslední dotaz, mockrát děkuji.

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík » 27 čer 2018 20:54

Nezvažuješ na ven nějaké in-eary? Píšeš ulice a MHD, tam osobně nosím jen sluchátka do uší, protože nemají problém se zatlumením okolí, způsobem a pohodlím nošení, přepravní velikostí...

luke
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od luke » 28 čer 2018 10:52

Musím Hrebikovi poděkovat za ochotu :)

In-eary asi ne. Měl jsem Beats za cca. 4000, starší model. Zvuk jsem ani extra nečekal, ale vadil by mi asi tlak v uchu, a navíc jsem nějaké kvalitní neslyšel, tak myslím, že sluchátka na uši budou hrát lépe. Chápu že budu muset udělat kompromis.

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík » 28 čer 2018 14:29

Dík za dík!

Zajdi si do toho audiga, in-eary jsem tam viděl tuším taky. Poslechni si tam nějaké lepší, nejlépe víc značek.... Umějí totiž zahrát slušně, ale jednotlivé modely jsou stejně individuální jako běžná sluchátka. Tlačení v uších lze vyřešit vhodnou koncovkou, většina lepších in-earů má přibaleno více druhů a velikostí. Hlavně je můžeš nosit dlouho ve vedrech i mrazech, normální sluchátka si tak neumím představit. Tlumí skvěle okolní zvuk, jsou malá, venku v nich nebudeš vypadat jak Otík atd... Navíc mají často odpojitelný kabel, takže si můžeš pořídit nějaký superkrátký k AptXHD krabičce, kterou zaklapneš na triko, pověsíš na krk, jakkoli...

Např. Shure SE846, které používám, přehrají řadu normálních sluchátek a jsou pohodlná. Jen jsem k nim před pár měsíci řešil AptXHD modul a koupil Bluewave Get. Dnes bych možná šel do toho Astella, který mi tehdy unikl, nevím. Firemní Bluetooth modul (kabel) od Shure se dle recenzí moc nepovedl.

Obávám se prostě, že spousta výrobců teď může prodávat bezdrátové cosi, co by v běžných sluchátkách nestáhlo tolik, protože AptXHD apod. možná momentálně frčí a mohou tedy nasadit vyšší ceny? Těžko říct, neslyšel jsem žádné ze sluchátek s integrovaným AptxHD, ale jsou to logicky znějící spekulace. Rozseknout to může jen přímé porovnání.

Odpovědět