" HiFi bez knoflíků " :-)

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
Horyna
Kontaktovat uživatele:

" HiFi bez knoflíků " :-)

Příspěvek od Horyna »

Zdravím zdejší komunitu a prosím o radu pokud je to možné a někdo to dočtete. Jelikož jsem v období výchovy mládeže a klid na muziku se nedostává, uvažuji o něčem co instaluju do chřtánu dětskejch posluchačů a manželky bez úcty k technice a přes řvoucí smečku alespoň nějak poslouchal než neposlouchal a ve výjimečných případech kdy smečka opustí doupě nebo usne dřív než já tak se v klidu zaposlouchal. Manželka by si pouštěla jako kulisu internetový rádio, občas něco z mého archívu. CD nosiče jim nedám, tolik odvahy nemám. Postupně převádím na FLAC. Chtěl bych vytvořit něco co bude rychle použitelné, snadno ovladatelné, snese cestu do Mordoru a zpátky bez poškození a samozřejmě bude pokud možno co nejlépe hrát.

Jako zdroj uvažuju asi NAS synology ( ovládáno přes aplikaci mobilem nebo tabletem a mimo dosah paciček, umí rádio po internetu )

a k tomu jsem myslel.......

zesilovač s USB něco jako Vincent SV400 propojený s NASem ( málo hejblátek pro pacičky na čelním panelu)

DAC s USB + nevím co k tomu

Napadá vás jiná varianta? Jde technicky použít něco jako SONOS connect nebo jiná krabička s koncovým zesilovačem a jak moc to bude „hi-Fi“ ?

Rád bych se vyhnul když ne všem tlačítkům tak minimálně ovladači hlasitosti na zesilovači , to mládě zná a umí kroutit. Domluva nezabírá, pacičky na LED TV jsou čím dál výš s tím jak mládě roste. Druhá zatím v kolíbce ale nepředpokládám že tomu bude za chvilku jinak.

Jinak mám ještě nevyužitý DAC Styleaudio Carat Topaz Signature který by měl jít také připojit přímo do NASu ale má to teda hejblátka a nevím do čeho zapojit.

Repro zatím regálovky DALI, řešil bych následně jak se smečka trochu sžije s technikou.

Původně jsem uvažoval také YAMAHU R-N 301(500) a neřešil hejblátka ani jak to hraje, ale radši bych variantu možného postupného upgradu komponent na vyšší úroveň.

HI-FI studia nemám vůbec čas objíždět a navíc nechci někoho okrádat o čas pokud bych volil určité věci z druhé ruky čemuž se nebráním, naopak...

Je to trochu srozumitelné, napadá vás nějaké „elegantní“ řešení? Děkuju za případnou pomoc....

Horyna
Kontaktovat uživatele:

Re: " HiFi bez knoflíků " :-)

Příspěvek od Horyna »

Omlouvám se za pozdní reakci, mám většinou čas dopoledne...

Fidas píše:Což tohle?
http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... ound/node/
Prodávám to já, v záruce.
No třeba takovou krabičku, akorát nevím co dál mezi krabičku a reproduktory.
Taky jestli to není zbytečná krabička když mi tu funkci ovládání knihovny a int.radií přes mobil měl umožňovat NAS. Netuším teda co je komfortnější na ovládání.

Fidas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidas »

Napadlo me reseni, k sitovemu prehravaci pripojit predzesilovac Pro Ject Pre box Se, dalkove ovladany, ( ten je bez tocitek) a mam k tomu aktivni repra Sony SAS1, se slusny vykonem 50W, vyskac je elektrostat.
Foto repra je tady: http://homepage2.nifty.com/k-ooki/apm/sa-s1.htm
Predzes tady: http://www.avrev.com/home-theater-pream ... eview.html
Pouzivam k televizi, mohu postradat. *2thumbsup*

Horyna
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Horyna »

Ještě doplním že původně jsem vše směřoval do svého "kutlochu" o výměře 13,5 m2.
notebook + foobar, DAC styleaudio carat topaz, + nějaký zesilovač. Repro stávající DALI 202 ( asi 20let staré, 2x použité, pečlivě zabalené a uschované na půdičce u rodičů) Jak hrají nedokážu posoudit, byl to asi nějaký základní model tak asi žádná velká hitparáda. Měly jít jako první na řadu v upgradu sestavy.

Tím že bych ale opustil kutloch kde nemám kdy se zašívat se ovšem dostávám do obytné místnosti o výměře cca 42m2.
Povětšinou to bude hrát na nižší hlasitosti, ale když by byla příležitost tak bych chtěl aby to trochu hrálo.

Fórum čtu delší dobu a měl jsem v plánu nejdřív číst než se blbě zeptám a nakonec se mi to moc nepovedlo :D
Minimálně jsem měl pořídit nejdřív ten uvažovaný NAS který tak jako tak budu potřebovat a vyzkoušet si ovládání hudby přes mobil.

Vlastně se mi jedná o to zda jde technicky použít krabička typu Bluesound nebo SONOS aj. jako předzesilovač a připojit do nějakého výkonového zesilovače a bylo by to téměř bez knoflíků :-) nebo jestli je to blbost a potřebuje to předzesilovač nebo integrovaný zesilovač.

a pak co je teoreticky varianta víc Hi-Fi, nebo spíš co je slabší článek jestli NAS přes USB nebo krabička typu Bluesound pro pozdější upgrade zvuku.
nevím tak k čemu směřovat, jestli...

NAS + integr.zesilovač s USB + repro
NAS + Bluesound( SONOS ) + integr.zesilovač + repro
NAS + DAC s USB + integr.zesilovač + repro
NAS + DAC s USB + předzesilovač + koncový zesilovač + repro

Tak nevím jestli jsem to teď vylepšil a bude to k pochopení :-)

Horyna
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Horyna »

Fidas píše:Napadlo me reseni, k sitovemu prehravaci pripojit predzesilovac Pro Ject Pre box Se, dalkove ovladany, ( ten je bez tocitek) a mam k tomu aktivni repra Sony SAS1, se slusny vykonem 50W, vyskac je elektrostat.
Foto repra je tady: http://homepage2.nifty.com/k-ooki/apm/sa-s1.htm
Predzes tady: http://www.avrev.com/home-theater-pream ... eview.html
Pouzivam k televizi, mohu postradat. *2thumbsup*
Aktivní repra se mi moc pořizovat nechce...

Fidas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidas »

U Bluesoundu v aplikaci na mobilu ci tabletu jde nastavovat hlasitost. Ma jak opticky vystup do Dacu, tak i cinchpromzesilovac.

Horyna
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Horyna »

Bluesound se mi vcelku zamlouvá, trochu mi vadí že neumí Windows phone jen desktopový provedení Windows.
Mohu ještě dotaz...
To USB je použitelné i na flash disk?
NAS bych v případě bluesoundu nemusel počítám kupovat když ho připojím do routeru a mám v domácí síti 2 notebooky přes wifi...

Fidas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidas »

Usb jsem nepouzival, nasel jsem tyto udaje na webovkach vyrobce
CONNECTIVITY
Network
Ethernet RJ45, 802.11n WiFi

USB Device
Type-B mini port for product servicing

Audio
Analog RCA stereo jack, TOSLINK digital optical output, trigger output

USB Host
Type-A port for connection to USB memory sticks and supported peripherals

Hlavni pouziti jsem mel pri prehravani sluzeb Tidal a Deezer, dale umoznuje prijem nepreberneho mnozstvi radii.
Mam stazenou aplikaci na i Padu a tim jsem to ovladal
Tidal je v bezeztratove kvalite CD a tak jsem o NAS ani nepremyslel a hral z Tidalu, vyber z cca 35 000 000 skladeb *palec*

Horyna
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Horyna »

Tak na TIDAL jsem taky koukal a líbil by se mi, jenže v tuhle chvíli mi pomalu vychází levněji si každý měsíc koupit CD nosič. Ten čas na poslech je zoufalej.
No jinak ještě včera dopoledne jsem si říkal jestli nejsem paranoidní v tom strachu o techniku a zbytečně to nehrotim. Přijdu domů a na notebooku našel červený kapky co nešly dolů, na klávesnici i LCD - mladá kramařila a našla lak na nehty.
Tak nevím jestli se nemám vrátit k variantě " kutloch"....
Hlavně dost uvažuju že přeci jen navštívím nějaké to hi-fi studio až najdu chvilku a trochu si rozšířím obzory a uvidím a uslyším.
Děkuji Vám za info, přístroj beru na vědomí pokud bude ještě v nabídce, do Pardubic to nemám zase tak daleko....

Fidas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidas »

I ja jsem na tom podobne, variantu "kutloch" cca 14 m2 pouzivam i ja. Ne kvuli detem, ty se mnou davno nebydli, ale chovam doma kocky a ty umi neplechu jako male deti. Proto kutloch pred nimi uzavreny.
Nejblizsi studio je v Hradci, Britek.
Na Tidalu ocenuji zejmena moznost "online" objevovani muziky, vyber, moznosti alternativniho vyberu.
Levnejsi verze je Deezer za 170 Kc mesicne, vyber temer stejny, mirne vetsi, privetive uzivatelske prostredi.
Ale jen MP3, 320.
Budete li mit cestu okolo, dejte vedet a stavte se.

Horyna
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Horyna »

No právě beru jako jednu z možností streamovat něco levnějšího než Tidal jako kulisu a co by fungovalo pro objevování nových věcí a pak kutloch pro chvíle klidu. Pořád mi je navíc to fyzický vlastnictví nosičů bližší, dost často přehrávám 100x přehrané a chtěl bych docílit toho že hlavně ty známé věci budou znít co nejlíp. Mám rád "velkou" filmovou hudbu a rockový věci s orchestrem a říkal jsem si že by se všichni snáz naskládali do obýváku než do kutlochu ale trochu se o ně bojím :-).
Jestli jednou vychovám tu omladinu a doba bude příznivá tak mám obrovský nevyužitý vysoký podkroví bez oken že by možná záviděla většina Hi-Fi studií. Ale jenom ta investice do stavebních úprav, za to bych vytapetoval kutloch McIntoshem ....:-).
Fidas píše: Budete li mit cestu okolo, dejte vedet a stavte se.
Díky za nabídku..:-)

Odpovědět