HIFI stolek - jaké nožky pro DYI řešení?

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
zabiny007

HIFI stolek - jaké nožky pro DYI řešení?

Příspěvek od zabiny007 »

Tak přemýšlím, jak vyřešit nový hifi stolek. Potřebuji mít celkem tři "věžičky" vedle sebe, na prostřední dát nahoru obří centr (šířka 67cm) a na jeden z krajních i gramec (viz foto v mém vlákně : kdo-je-kdo/zabiny007-predstaveni-t13535-45.html#p160202). Nebo je řešení mít jeden "Dvojstolek", kde bude centr + zesáky a pak jeden samostatný, věnovaný jen phonu.
Nejvíc se mi líbí řešení od NORSTONE. Jen se mi tam nelíbí to sklo, dřevo nabízejí jen bambus a navíc bych díky velkému centru potřeboval i jiné rozměry...
Ideální by bylo koupit jen ty jejich nohy a desku si nechat udělat na zakázku. Nemáte typ, kdo by něco takového prodával? Jak jste řešili nohy u svých DYI stolků vy? Viděl jsem řešení se závitovou tyčí či s komponenty, ze kterých se dělají bary a kuchyňské linky. Vše ale bylo jen ve stříbře a já chci jít do černého provedení.

Obrázek
ObrázekObrázek

timcs
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: HIFI stolek - jaké nožky pro DYI řešení?

Příspěvek od timcs »

Presne ako ten stolík na spodnom obrázku som mal navrhnutý stolík, avšak len 5 nôh. Dal som si to vysústružiť z 50mm guľatiny, a to tak že sa jedna do druhej dali zaskrutkovať (na jednej bola nechaná závitová tyč a na druhej vyvŕtaný otvor so závitom) a policu som si mohol zvoliť v akej hrúbke som chcel. No nakoniec z toho nebolo nič, lebo som dostal dobrú ponuku na terajší stolík. Dal som nohy známemu a ten si urobil pekný stolík. Guľatinu dal nastriekať práškovou farbou a police si dal vyrobiť z MDF.

fotolaik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fotolaik »

kdysi jsem delal take
desky byly dub 5 cm, potazene karbonem
jako "nohy" jsem si daval narezet kvalitni hlinikove profily ( silnostenne ) - dodava firma kanya
stolek vazil ale treba okolo 60 kilo :-)

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim »

Fotolaik
Tim ohromnym stolem na kterem by se mohly skladovat kola na molomotivy jsi si spolehlive
zazdil zvuk sveho monumentalniho kina. 50 kg centr paradigm se zmohl jen na huceni a pisteni.
Jeste, ze jsi dostal rozum a nadelal z toho konstrukci na sklenik!
*bravo*

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim »

zabiny007
k tomu stolku...z mé zkušenosti:
pozor na akustiku/fyziku!
všechny stoly, které jsem kdy měřil, přes např. "audysseu", způsobovali u centr-bedny jakési zdůraznění na 80 - 110 Hz.
Centr zavřený v nějaké polici hraje více - méně jako ze sudu. Ten "nábyetk" působí asi jako nějaká ozvučnice... nevím.
Zahučený bas zamaskuje jeho středy a třeba NOVA pak zní hrozně uječeně.
Proto bych centr (C) nechal co nejvolněji "stát" pod TV nebo plátnem.
Pokud bys měl místo, tak bych za centr umístil difusor nebo alespoň veliký péřový polštář.
:-)

zabiny007

Příspěvek od zabiny007 »

lachim píše:zabiny007
k tomu stolku...z mé zkušenosti:
pozor na akustiku/fyziku!
všechny stoly, které jsem kdy měřil, přes např. "audysseu", způsobovali u centr-bedny jakési zdůraznění na 80 - 110 Hz.
Centr zavřený v nějaké polici hraje více - méně jako ze sudu. Ten "nábyetk" působí asi jako nějaká ozvučnice... nevím.
Zahučený bas zamaskuje jeho středy a třeba NOVA pak zní hrozně uječeně.
Proto bych centr (C) nechal co nejvolněji "stát" pod TV nebo plátnem.
Pokud bys měl místo, tak bych za centr umístil difusor nebo alespoň veliký péřový polštář.
:-)
Praxí jsem ověřil, že centr "patří ven" - to je mi už jasné. Ideální by byl samostatný masivní stojan, ale to je nereálné s ohledem na nutnost zakomponovat spoustu dalších krabic do omezeného prostoru... Takže musím namyslet, jak to vše šikovně poskládat a pak nechat vyrobit. Největší logistický/designový problém totiž je, dát do jednoho prostoru dva neslučitelné a přitom dominantní prvky - a to gramofon a centr... Kdybych měl jen jedno z toho, nebo kdyby byl centr menší, bylo by to veselejší :-). takto ten centr má na šířku 66cm a to je - s ohledem na limitní rozestup beden max 180cm fakt hodně...
Co mne pak ještě trápí, jsou při DYI výrobě nožičky. Přemýšlím, že možná koupím dva ks výše uvedených Norstone, skla vyhodím a nechám na zakázku udělat nové desky dle potřeby. Buď ze dřeva, nebo možná ze žuly, uvidíme :-). Jen nevím, zda je možné skla opravdu od nožek demontovat a nahradit a zda je to podmíněno sílou 8mm, nebo zda tam mohu dát něco silnějšího. Třeba je bude mít Tykon (či někdo jiný) na výstavě.
Anebo tam objevím něco nového a dokonalejšího :-)

PS: vše výše uvedené pořád musí zohledňovat jeden důležitý bod - JE TO OBÝVÁK, NENÍ TO POSLECHOVKA a proto nemůžu (a ani nechci) dělat nekompromisní řešení bez ohledu na vzhled. Takže určitě žádné difuzory ani akustické úpravy nehrozí.

LawIAR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LawIAR »

Prepáč Zabiny, ale zneužijem tvoje vlákno. Mám možnosť nechať si na mieru vytvoriť hliníkový stolík podobný Rack of Silence od Solid Techu s tým, že nožičky by boli duté, pričom ich plánujem vyplniť pieskom. Vrchná polica by bola z hrubého skla, na ktorej by bol gramofón. Vy, skúsenejší, malo by takéto riešenie, prosím, zmysel? Stolík s rozmermi 50x50cm a výškou 100cm. Police by boli následne upevňované vo výške podľa potreby. Má takéto pružinové zavesenie reálny efekt (presne to mám možnosť si nechať urobiť)?

Aby som to tuná Zabinimu fakt nešpinil, kľudne odpovedajte do SS, ak chcete. Ďakujem.

Obrázek

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko »

kdyz uz si to nechas delat tak radeji police z poradneho dreva/zuly

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

Já nakonec dal pod stolek nožičky pro reprosoustavy od Soundcare.

zabiny007

Příspěvek od zabiny007 »

Nový RACK pořád nemám dořešen. Aktuálně přemýšlím, zda jej nenechat udělat na zakázku u nějaké specializované firmy. Na výstavě se mi líbili slováci NEORACK. Ovšem web, uváděný na materiálech které rozdávali nefunguje (http://www.neorack.com). Funkční je jen http://www.neoaudio.sz, kde prezentují bedny. Tak nevím - taková firma ve mne nebudí důvěuru, takže jsem hledal dál a aktuálně můj favorit je http://www.hifiracks.co.uk, u kterých se mi líbí možnost přesné zakázkové výroby jak barevně, tak i velikostí, provedením, výškou pater atd...
http://www.hifiracks.co.uk/gallery/
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Osobně pak vidím jako ideální řešení udělat již první patro relativně vysoko a celý rack postavit na žulovou desku, jako je na této fotce:
Obrázek

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

No jo, vybrat HiFi stolek neni žádná sranda. Doma si to člověk nevyzkouší a až to má doma, tak stejně nezjistí, zda to byla ta nejlepší volba..
Přeji hlavně spokojenost s výsledkem :)

Kokoudelka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kokoudelka »

Já si na to vytahal dřevo z řeky (stoletá dubová hráz), nechal vyschnout, otryskal wapkou, napustil včelím voskem a doplnil žulou :)
Obrázek

zabiny007

Příspěvek od zabiny007 »

Kokoudelka píše:Já si na to vytahal dřevo z řeky (stoletá dubová hráz), nechal vyschnout, otryskal wapkou, napustil včelím voskem a doplnil žulou :)
A ta žula ti na tom jen stojí, nebo to máš nějak provázaný? Varianty žulové desky by se mi taky líbila, jen řeším jak udělat nohy, aby to bylo funkční a přitom variabilní a stabilní...
Naposledy upravil(a) zabiny007 dne 02 kvě 2017 14:52, celkem upraveno 1 x.

Kokoudelka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kokoudelka »

čtyři nohy, žulová deska, zas čtyři nohy, deska a ještě jednou, každý patro jinak vysoký, podle verků v něm...
desky těžký jak sviňa, takže je to myslím dostatečně stabilní...a pod gramec ještě extra podložka z nějakýho sendviče na magnetickejch nohách od ProJectu

overgrounder
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od overgrounder »

Já to vyřešil takto, všechno jsem si dělal sám, je to polohovací systém, mořené dubové 3cm desky, nerez 16ky závitovky plus nerez spojovák, polohovací kloubové nožky, které vyrovnají případnou nerovnost podlahy, celé to má tak 30kg. Bylo to sice trochu pracné, ale člověk si to může opravdu uzpůsobit k obrazu svému. Dokonce i manželka to skousla, je to lehce industriální, ale hodí se i ke retro nábytku, stejně dobře jako k modernímu.

Obrázek

Odpovědět