Integrovaný zesilovač pouze pro gramofon

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
kostěj
Kontaktovat uživatele:

Integrovaný zesilovač pouze pro gramofon

Příspěvek od kostěj »

Ahoj, řeším nákup zesilovače čistě jen pro gramofon ( nic jiného mít připojeno nebudu) v cenové relaci 15t +/-
Repro mám Focal Tantal 509,Reprokabel Dynavox PS - 2x3m , phono předzesilovač - Pro-Ject Phono Box S. gramo - Audio-technica AT-LP3.
Zatím používám AV Yamaha RXV 473, ale domácí kino mě bavilo asi jenom měsíc před 5lety a pak mě to přešlo :)
Bydlím za koncem světa a návštěva studia v mém případě nehrozí tak by jsem rád vyslechl vaše názory.
Díky all.

ivanb_cko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Integrovaný zesilovač pouze pro gramofon

Příspěvek od ivanb_cko »

zkusil bych tohle: http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... olution-1/ a ani bych neváhal. Navíc bys mohl i prodat ten gramo-předzes

kostěj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kostěj »

ivanb_cko: díky za typ, chtěl by jsem si pořídit raději nějaký nový kousek. Phono Box jsem pořídil před 14dny a asi by jsem při prodeji prodělal a myslím,
že dle recenzí to nebude zas tak špatný předz. Jaký máte názor např. na Yamahu S501 ?

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Krásné raritní reprosoustavy :-)!

Osobně bych ale doporučil před koupí Yamahy k Focalům kombinaci dobře poslechnout, nejlépe doma. Mě by to nesedělo. Jinak s tvým rozpočtem bych k tak dobrým repro volil jedině bazar. Naprostá bomba je aktuální nabídka na Creek 50A, kde bys ale musel trochu dohodit (ale stálo by to za to). Případně Denon 1510 pokud posloucháš hodně akustickou hudbu, jazz, klasiku. Nehodí se na bigbít, rock, elektroniku.

kostěj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kostěj »

PítrsPraha: raritní ? :shock: zas tak staré kousky to nejsou :) i když nějaký ten pátek už to je co jsem je kupoval, to je fakt :D
Poslouchám Jazz, jaz-zrock, bigbít i elektroniku. Některé skladby už nemají problém obsáhnout vše :)
Creek by byl asi můj strop a co jsem četl tak je velmi chválený, ale pán co ho nabízí je ode mne asi 400 km :( Každopádně by jsem ještě nějakou tisícovku musel doladit do rozpočtu.
Yamaha má také vcelku slušný ohlas, ale je pravda, že by si s Focal nemusel sednout, odzkoušet to mohu jen nákupem :)

Křeček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Křeček »

Při vší úctě - s ohledem na Tvůj gramofon a bedny bych si s tím zbytečně nelámal hlavu.
Pokud chceš nový, koupil bych si jakýkoliv levný integrovaný zesilovač, který cenově vyhovovuje a bude si Ti designově líbit.

Z vlastní zkušenosti - nedávno jsem "upgradoval" slušnou velkou sestavu na levnou spotřebku a mám dobrou zkušenost s levným zesilovačem Pioneer.
Měl jsem možnost zkusit integrovaný Pioneer A-20 i reciever SX-20 (má v sobě navíc i rádio).
Zvukově tam skoro nebyl rozdíl, takže v rámci zjednodušení jsem vzal ten reciever, leze z toho zvuk (v kombinaci s SACD PD-10), který neurazí.
Oba navíc obsahují MM phono modul, takže je možné zjednodušit sestavu a vypustit/prodat Tvé phono.

Ale stejně tak je možné v podobné zvukové kvalitě koupit něco podobného - Yamaha, Denon, Cambridge Audio, atd..
V této sestavě bude podle mě nejvíc slyšet akustika Tvé poslechovky, kvalita/čistota LP, typ přenosky a kvalita seřízení/nastavení gramofonu.

PS: Není mi úplně jasné, proč máš k tomu připojené externí phono Pro-ject, když tento gramofon už obsahuje vlastní MM/MC phono (které - tipuji - bude kvalitativně adekvátní kvalitě gramofonu).

kostěj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kostěj »

Křeček : také díky za názor, ano mám komplikovanou poslechovku protože pokoj 5x5m je ve starším domku kde je vše ze dřeva vč. podlahy tzn. že při vyšší hlasitosti hraje každé prkno :-) Trochu jsem vylepšil natažením koberce.Ale protože poslechovka je komplikovaná tak jsem myslel, že zesilovač z detailnějším přenosem zase o něco ten zvuk vylepší. Moc tomu nerozumím, většinou z toho co se tu dozvím, tak že když mi rada zkušených napíše *nemá to cenu* tak si to vemu k srdci a zamyslím se nad tím :-)

kostěj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kostěj »

ad. předzesilovač: Na jednom zahr. fóru o tomto gramofonu psal vlastník o vylepšení zvuku. externím předzesilovačem a můžu potvrdit, že zvuk je opravdu lepší ,hlavně středy a výšky.U některých nahrávek zapínám sub. filtr. Nevím jestli to je způsobeno AVR nebo vestavěným předz.
Edit: jsem napsal kravinu :D jasně,že je to tím AVR, vestavěný předz. je vlastně vypnutý.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

kostěj:
Napsal jsem raritni (=vyjimecne), ne starozitne ;-) .

Jinak tvoje bedny jsem neslysel. Dlouhe roky jsem ale mel bedny Shan, ve kterych byl shodny vyskac a proto bych uplne nesouhlasil treba s Kreckem o tom, ze staci jakykoliv levny integrac. Naopak treba ten Creek by k nim podle me byl uplne adekvatni. Mam doma 3. bedny Focal a o vsech se s prehledem da rict, ze hrajou tak dobre, jak dobry zesilovac k nim das.

kostěj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kostěj »

PítrsPraha: jasně *thumbs up* já jsem si to zaměnil s legendou :lol: v době prodeje si je recenzenti docela chválili. Ty repro jsou docela citlivé 92db co jsem vyčetl, tak by snad ani moc výkonný zesilovač nepotřebovaly. Jinak hltám informace dál :)

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

No, pokud jsou to "focalovské" Focaly, tak budou právě díky velké citlivosti mít dost divoké propady impedance. A proto u Focalů platí, že čím stabilnější zesilovač, tím lepší zvuk. A stabilita jde většinou ruku v ruce s výkonem. Jinými slovy takový zesilovač, který s co nejmenší změnou frekvenčního průběhu ustojí potřebu dodávat výrazně jiný proud různým frekvencím a s velkou proudovou zatížitelností. To perfektně splňují výkonné Dčkové zesilovače a povedená ABčka.

kostěj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kostěj »

PítrsPraha: tak ke značení D a AB jsem se ještě neprogůglil. Vím o tom ale co která zkratka znamená mi zatím dává jen tušit. Začíná to být složitý :o

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Není na tom nic složitého - viz. např. stručné a srozumitelné vysvětlení na Audioholics.

Ale nijak bych se tím netrápil, hlavní je zvuk, který by vyhovoval tobě ;-).

kostěj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kostěj »

Tak jsem o něco málo menší lama než před hodinou, díky za link :D Na konec píšou, že třída zes. není až tak rozhodující faktor :)
Zvuk který by vyhovoval mě musím nějakým způsobem vydedukovat z nápovědy na diskuzních fórech, ale tak nikam nespěchám tak že chvíli tu budu otravovat :D

Odpovědět