jaký mikrosystém "tělo" k dvěma starším pasivním repro

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
Jericho
Kontaktovat uživatele:

jaký mikrosystém "tělo" k dvěma starším pasivním repro

Příspěvek od Jericho »

Dobrý den všem,
Dostal jsem po tátovi dva větší dvoupásmové reproduktory zn. Pioneer, které na sobě nemají žádné značení - jsou to jen cca 50cm vysoké a 30cm široké bedny, pozůstatek kdysi (cca 1990) lepší věže s gramofonem, kazeťákem, rádiem.
Koketoval jsem teď před Vánoci, že nám domů pořídím nějaký mini bluetooth repráček, díval jsem se a slyšel jsem Bose mini II a líbil se mi, ale jednak mi už připadal drahý (pět tisíc, s čímž chápu, že jsem zde v poněkud "cizí" vesnici a většina z vás bude mít v této cenové relaci třeba kabeláž) a především jsem si vzpomněl na tyhle dva repráky, které mi stojí v obýváku leta nezapojené.

Máte nějaký nápad, jak zjistit, co je to za bedny a co k nim zapojit, aby to
- umělo usb
- nezlobil bych se, kdyby to zvládalo flac, protože v tom mám Bachovy cellové koncerty
- umělo bluetooth, když ráno snídáme tak si tam pustit z mobilu youtube k snídani..

Doufám, že nejsem na tomto fóru úplně moc mimo, děkuji za případné rady.

Jericho
Kontaktovat uživatele:

Re: jaký mikrosystém "tělo" k dvěma starším pasivním repro

Příspěvek od Jericho »

Pokusím se být konkrétnější - kdybych koupil třeba tohle: Panasonic SC-PM250EC (http://hi-fi-systemy.heureka.cz/panasonic-sc-pm250ec/), daly by se ty moje repráky k tomu připojit?

lubin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lubin »

výkon 2x10W .... ty starý bedny mají kolik příkon? Nebo jak je tam alespoň velkej basák a kolik to má ohmů?
hele...za mě doporučuju starší zesík normálního výkonu a dořešit si přehrávání různých souborů ap. třeba levnějším BD playerem třeba od panasonicu...kterej tyto věci umí...
zatím se šineš cestou jakéhosi míchání a snažení, které Tě nikam ani neposune....zvlášť, když si libuješ v klasice

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Souhlas s lubinem.

Osobně bych doporučoval Pioneer A-30. Zrovna teď ho už dva dny poslouchám s dvojpásmovýma regálovkama Infinity a hraje to vážně velmi dobře. Ty Infinity budou asi masivnější pokud jde o korpus než ty tvoje regálky, ale pokud jde o repráky a výhybku, o moc jiné to nebude a myslím, že A-30 z nich dostane opravdu dost. Je to velice poctivě postavený zesilovač klasické ověřené konstrukce, vypadá dobře a má skvělé dálkové ovládání. Za ty penize bomba a opravdu vstup do hi-fi.
A k tomu nějaký multikombajn Panasonic, jak říká lubin, a máš zvuk nesrovnatelný s tou minivěží...... akorát že jsi někde na 10t, no.

Jericho
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jericho »

Děkuju, podívám se na to. Ještě prosím o ozřejmění toho "multikombajnu" - když to hledám na internetu, jaká jsou klíčová slova, jak se to jmenuje?

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Multikombajnem se myslí blu-ray či BD přehrávače. Dají se dnes koupit někde od 2t, z těch běžnějších značek je asi nejlepší ten Panasonic, nedoporučuji levné Pioneery a Philipsy.

Odpovědět