Jaký streamer k NADu?

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
dimi256
Kontaktovat uživatele:

Jaký streamer k NADu?

Příspěvek od dimi256 »

Ahoj, chtěl bych od Vás radu co by bylo při upgradu mého audia nejlepší:
Repro mám sloupové Heco Ascada 770. Doteď jsem měl stereo síťový receiver Onkyo TX-8150. Se zvukem jsem nebyl moc spokojený, takže jsem pořídil NAD C370, rozdíl je tedy značný *thumbs up*
Nyní mám propojené Onkyo přes line out do NADu, přemýšlím ale, že bych Onkyo prodal (i když si myslím, že má docela dobré převodníky) a zakoupil bych nějaký streamer.
Přehrávám hudbu jen z usb (flac) a nebo z TV (optika - flac, koncerty).
Zajímalo by mě Váš názor jestli by bylo lepší využít předzesilovač ve streameru (některé mají) a zapojit to do NADu do main in a obejít tak předzesilovač NADu a nebo je předzesilovací část v NADu dost kvalitní?
Otázka tedy je, jaký streamer a zda ovládat hlasitost na streameru nebo na NADu? Max. do 20 tisíc klidně i bazar.
Děkuji za názory.

dkdkdk
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký streamer k NADu?

Příspěvek od dkdkdk »

Zkus mrknout na Bluesound Node 2.
Volume na streameru naplno, hlasitost ovládat na NADu.

MuVo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MuVo »

Node2 mozem odporucit. Pre prehravanie TIDALu, z NASu, USB atd... ideal. Moze byt ovladany z mobilu, da sa v nom naucit a sprarovat lubovolne DO, ktore uz doma je. (napr. to od NADu)
K danym repro a zosilovacu by to hralo myslim fajn.

Ovladanie hlasitosti na Node sa da aj vypnut. Pripadne dat na max ako bolo spomenute. (osobne mam vypnute a idem skrz digi coax von)
A ovladat v NAD.

dimi256
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dimi256 »

Nevypadá to špatně *thumbs up* a co si myslíte o Pioneer N-50A?

MuVo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MuVo »

Pozrel som na neho, kedze vyvoj ide dopredu. Pre mna osobne stopka v momentne, ked som zistil ze nepodporuje TIDAL.

Dovolim si skopirovat recenziu z net obchodu ktoru som nasiel:
plus: vynikající zvuk - srovnáváno s PD-50, žádný výrazný rozdíl při přehrávání cd v něm a poslechu flac z N-50; 2x USB-A; 1x USB-B pro D/A převodník; minus: naprosto nepochopitelně malý !! (na předním panelu je místa dost !!) a z dálky (od cca tří metrů) tím pádem nečitelný displej; displej umožňuje jen jedno zobrazení a nejde přepínat na jiná (např. jen skladba, jen interpret, jen obal alba apod.); má jen tři nohy (nechápu, co tím výrobce chtěl jako dokázat); nepamatuje si naposledy přehrávanou skladbu, při novém zapnutí nabídne vždy první adresář !!; jen repeat all a repeat one a to vše navíc jen v jednom adresáři; po přehrání jednoho adresáře nepokračuje dále dalším a přehrávání se zastaví; při přehrávaní skladby a současném procházení jiných adresářů se nelze vrátit k přehrávané skladbě aniž by nezačala hrát od začátku !!; druhá a poslední !! aktualizace fw v srpnu 2016 ( zobrazí obal alba v tagu flac), pořád doufám, že se dají všechny mé výtky aktualizacemi vyřešit a že je taky firma vyřeší (teda bohužel asi kromě velikosti dislpeje a počtu nohou :)); ..... kvalitní síťový přehrávač, který totálně kazí výše uvedené, nepochopitelné nedostatky, které umí většina podobných zařízení za čtvrtinovou cenu (samozřejmě ne s takovým zvukem)

jasama
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od jasama »

Ahoj.Měl jsem před pár lety Pioneer N-50A,kupovaný bez záruky, ale jako nový.Vydržel asi 2 měsíce a konec. Poslal jsem ho na opravu někam do autoriz. servisu do Prahy a ti mi sdělili, že odešla kpl. základová deska a oprava by vyšla na cca 10 000,-Kč ?! Tak jsem jim ho tam nechal a zůstal mi doma jen dálk. ovladač.

dimi256
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dimi256 »

Takže myslíš, že Pioneer N-50a je nějak víc poruchový? Nemohl jsi narazit zrovna na špatný kus? Abych pravdu řekl, jsem teď trochu nakloněný spíš k Pioneeru, ať už vzhledem tak i, podle recenzí, pro mě nejspíš lepším zvukem - má lépe kontrolované spodní pásmo, což při poslechu rocku bude dobré. Bohužel jak jsem zjišťoval nikde v okolí nemají oba streamery k poslechu.

jasama
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od jasama »

Netvrdím, že je víc poruchový ? Možná jsem jen měl smůlu, ale za zhruba stejné peníze jsem zvolil CA stream Magic a spokojenost.Ve všech ohledech.

dimi256
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dimi256 »

Jenomže stream magic jsem našel na internetu za 25 tisíc a Pioneer je za 15 tisíc.
Ještě se zeptám, jak velký rozdíl byl mezi Pioneer(než se rozbil) a CA?

jasama
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od jasama »

Magic jsem koupil ted na Hifibazaru za 13 tis.Rozdíl je pro mne výrazný, ale každý má své uši ?! NP 50 jsem kupoval za 10 tis. už asi před 5 lety !

dimi256
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dimi256 »

Uváděl jsem ceny za nové, navíc teď se prodává N-50a který je vylepšený N-50.
Také jsem na ten CA kouka na hifi online, ale bohužel je stříbrný to by mi doma neprošlo, jedině v černé, zatím sem nic slušného bazarového nenašel.

Odpovědět