Kino a preamp

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
jirotel
Kontaktovat uživatele:

Kino a preamp

Příspěvek od jirotel » 22 lis 2018 00:42

Resil tu nekdo rozdil novejsi model preampu, pripadne AVRka do koncaku ?
Zajima me jestli ma smysl zvuk tahat z BD prehravace do av predku/avrka do koncaku, nebo var. C.2 levnejsi preamp bez podpory 2.2hdcp (4k), jde mi o kvalitu zvuku i obrazu, tj rozdelit obraz rovnou do tv a zvuk pres hdmi do preampu.

Diky za vecne postrehy
Koncak rotel rb 985 (potuneny), bedny dyi osazeno komplet scanspeak.....BD je v reseni :)

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Kino a preamp

Příspěvek od drfish » 23 lis 2018 22:41

Tak většina lidí by ti asi doporučila táhnout jedno HDMI z BD do TV a druhé z BD do AV preampu. Já to tak nemám, mám dva BD playery, takže oba dva mám do AV preampu a jeden obrazový výstup do TV. Praktické hladisko je rozhodujúce. Jinak asi obraz rovnou do TV je lepší varianta.

jirotel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirotel » 24 lis 2018 00:38

Obraz rovnou do tv je pro me bestoff varianta :) otazkou je jaky AV predek, celkem se mi zamlouva mckintosh mx135, ale rad si necham poradit. Zvuk mam nejraději neutralni a nez do studena tak radeji mirne teplejsi....a ted mi prosim rekni z BD predku je lepsi rca, nebo hdmi ?

Moc dekuji za rady

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish » 24 lis 2018 16:30

Pokud budeš mít kvalitní AV preamp, nemusíš mít analogový multikanálový výstup v BD vůbec. Převodník v preampu svou práci udělá dobře a BD player ve zvukové rovině funguje spíš jako transport. Zkoušel jsem obě varianty, jsem u HDMI. Diskutovali jsme tu svého času nějaké Arcamy nejvyšších řad a pak to Primare co mám já. Já na něj přešel z Yamahy a ONKYA. Highendové preampy jsem doma na zkoušení neměl.
Jinak pokud bys měl dilema zda AVR nebo AVP s koncáky, tak jednoznačně rozděleně.

jirotel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirotel » 25 lis 2018 03:25

A ted mi porad jaky kvalitni av predek :D diky

jirotel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirotel » 25 lis 2018 06:58

Primare jsem dohledal, ale trochu v tom tapu...
Pobral jsem zapojeni BD-preamp-koncak = hudebni cast, BD-tv video cast, nicmene jak je to s dekodovanim audio stopy z BD, ta je dekodovana v primare, ale 4k nebude to delat problem, kdyz pustim 4k film, vse bude rozdeleno, nwm jestli je zvukova cast soucasti nebo ne...asi to potrebuju slyset jako pro blbce :D
Kino jsem predtim neresil, tak o tom mluvim jak hotentot...
Dik za pochopeni

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish » 25 lis 2018 12:48

V BD playeru je nastavení HDMI AV split- tím se z jednoho HDMI výstupu posílá zvuk do AVP a z druhého obraz do TV. Tím se to rozdělí na dva kabely HDMI. To je jedna možnost.
Anebo vše v jednom HDMI z BD do AVP, kde se to zpracuje a z AVP zvuk do koncáků a obraz do TV. To je druhá možnost.
Pokud nebudeš mít nějaký eňo něňo BD player (BD32 nebo něco takového), klidně bych poslal obraz i zvuk do AVP v jednom kabelu. U SP33 mi to tedy přišlo jako dobré řešení. SP33 má i 4K modul (ten můj tedy ne :mrgreen: ), tak by to mělo všecko snad fungovat.

jirotel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirotel » 25 lis 2018 15:49

Okey, takze varianta c1 je primare sp33.
Moznost mit v PC 3 profi zvukovky si asi neresil vid ?

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish » 25 lis 2018 15:57

Neřešil. Mám PC audio do Primare vedeno optikou. Video pak z PC přes HDMI rovnou do televize. Takže přehrávám sporadicky nějakou muziku staženou z netu, případně pokud mi náhodou stolní přehrávače nepřehrají nějaký film, dávám ho přes PC.

jirotel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirotel » 26 lis 2018 03:16

Mno mam moznost postavit kompa s 3 zvkukovkama, ktere maj zkresleni 0.00018, coz je pro me hodne lakave, ale nevim jak bych resil prevod na 5.1 atd....

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish » 26 lis 2018 17:53

Takže bys vytvořil kino přes PC? No asi by to stálo mnohem míň... Budou určitě i zvukovky pro kino ne?

jirotel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirotel » 26 lis 2018 19:47

Možná take neco na bazi profi veci, ale musim pohledat na netu, nicmene tema zvukovkama bych nahradil prevodnik, otazkou je jak bych vyresil prevod 5.1 na 3 stereo profi zvukovky....

Odpovědět