Koupě gramofonu

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
medin
Kontaktovat uživatele:

Koupě gramofonu

Příspěvek od medin »

Také vás zdravím pánové a možná dámy.
Založil jsem raději nové téma a budu rád za vaše názory.
Potřeboval bych také poradit. Prošel jsem si, to je asi nevyhnutelné, Tesla NZC 030, pak nějaký Roadstar, ale už je to pryč z domu. Díval jsem se na vaše rady a líbila se mi Audio-technica AT-LP120USBHC, který se dá připojit na aktivní repro. Mám Onkyo TX 607 a rád bych to s ním propojil. Našel jsem levnější typ AT-LP60BT-WH nebo USB , který by mi líbil http://www.muziker.cz/audio-technica-dj ... 0wod5nwB0g. Doručili byste mi něco podobného? Nebo jsem se strefil? Nerad bych dokupoval ještě předzesilovač. Jinak poslouchám staré desky Supraphon a Opus a nyní jsem koupil nějaké 180g z ciziny. Rock a pop. Nebo jít do nějakého bazaru? Trochu se toho bojím a zase se nechci zruinovat a vysvětlovat ženě, že chci za gramec dát víc než cca 5 000 Kč.
Děkuji za radu předem.

Prospero
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě gramofonu

Příspěvek od Prospero »

Mam pocit, ze asi uplne nechápes pripojení gramofonu.
Kdyz mas Receiver Onkyo “TX-SR607”, zadne aktivní repro nepotrebujes. A ani zádný predzesilovac, protoze vetsina tech základních gramofonu uz má vlastní, vestaveny.

Jak uz ti ale napsal fox v “prvním” vlákne (nebylo treba zakladat nove :mrgreen: ), s tím levným (pochopil jsem správne, ze chces ten za 4.490Kc?) dopadnes jako s tim Roadstarem.
Na nem muzes klidne prehrávat treba i desky z ruské nebo cínské produkce, velký rozdíl stejne neuslysís. :)

Nic ve zlém, pokud ti ale financní situace neumoznuje koupit alespn gramec základní kvality, potom nechápu tvou, naprosto zbytecnou, “rozhazovacnost” za 180g LP z ciziny.

Ta “AT 120-ka” je o míle dál, nez ten tebou zminovaný a splnuje alespon základni kvalitativni parametry.

Myslím si, ze nejlepsi by bylo jeste “neco málo” prisetrit a teprve potom koupit opravdu to, co si zaslouzí oznacení “dobrý analog”.
Vse ostatní jsou vyhozené peníze. ;)

medin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od medin »

Dekuji za info. Za to zalozeni noveho se omlouvam, nechtel jsem kupovat bazar. Rad bych se zeptal na pristroj Lenco lp 3808. Je to dobra alternativa?

S499_1023
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S499_1023 »

Je to prakticky to samé, co ta Audio Technica, možná i ze stejné fabriky.

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Vyber si raději s této nabídky http://www.aq.cz/obchod/gramofony-41/
Pro-ject, nebo lenco by tě v kategorii okolo 7.000 Kč možná mohli oslovit. Uvědom si, že v této ceně se s analogem teprve začíná.
Michell Gyrodec/Orbe,SME V,Lyra Delos,RCM,step up trafo MgBeran,Esoteric DV60,Stream box RS,Music First Audio,Audia Flight 100 MK4, Red Wine Audio,Tannoy Turnberry GR+ST100,Acoustic Revive,WBT ...

medin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od medin »

Děkuji za info, Lenco L 90 vypadá dobře a umí se sám vypnout. Nerad bych nechal pusteny gramec celou noc. Je to dobra volba? Půjde propojit cinch? Je trochu nad limitem,ale napíšu Ježíškovi

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Obrázek

Má linkový výstup. Výhodou / nebo nevýhodou ? / je, že má vestavěný předzesilovač, takže se připoje přímo na vstup zesilovače.
Michell Gyrodec/Orbe,SME V,Lyra Delos,RCM,step up trafo MgBeran,Esoteric DV60,Stream box RS,Music First Audio,Audia Flight 100 MK4, Red Wine Audio,Tannoy Turnberry GR+ST100,Acoustic Revive,WBT ...

medin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od medin »

Tak to vidím na Lenco L 90 nebo Denon DP 300P. Nebo ještě něco jiného, důležitý je pro mne také kryt, kvůli dětem. Na radu jsem posunul cenovou hranici. Ten autostop je pro mne důležitý. Když jsem však viděl rozbalovací video na YT, trochu jsem se zhrozil. Budu to umět dát sám do kupy? Díky.

medin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od medin »

Tak poslední duel mezi Lenco L 90 nebo Dual DTJ 301. Poradí někdo? Díky předem.

vonvichousch
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od vonvichousch »

Teď je jeden Lenco L-90 na Aukru. Kup teď za 3890,- ,kdyby tě to zajímalo. http://aukro.cz/gramofon-lenco-l-90-i6524980420.html .

S499_1023
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S499_1023 »

A taky je tam třeba tohle: http://aukro.cz/ShowItem2.php?item=6529 ... ommend-box. To je o jednu až dvě třídy výš, než to Lenco.

medin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od medin »

Diky. Ale chtěl bych funglovku.

vonvichousch
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

S499_1023 píše:A taky je tam třeba tohle: http://aukro.cz/ShowItem2.php?item=6529 ... ommend-box. To je o jednu až dvě třídy výš, než to Lenco.
Tak to máš jednoznačně pravdu, dodnes se biju do hlavy, že sem si za podobné peníze nechal na Aukru utéct TD 115 *headbang* .

vonvichousch
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

medin píše:Diky. Ale chtěl bych funglovku.
Tvůj boj. Já bych se spíš zaměřil na zvuk...tam se to Lenco na ten Thorens nechytne a troufnu si tvrdit, že ten Thorens, ať je jak je starej, tak tu "funglovku" Lenco L-90 přežije...

medin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od medin »

Přesto diky. Co ten Dual? Na Amazonu je to jednička v recenzích. Ještě mne napadl Pro Ject II.

Odpovědět