Kvalitní UTP kabel

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Cosanostra
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Kvalitní UTP kabel

Příspěvek od Cosanostra »

Ahoj,
po pořízení DAC+NUC+NAS řeším propojovací kabeláž NUC+NAS k routeru, čili síťový ethernet kabel s koncovkou RJ45. Poradí někdo dobrou kvalitu za rozumný peníz ?

overgrounder
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Kvalitní UTP kabel

Příspěvek od overgrounder »

To je vskutku zajimave tema, docela se tesim, co se tu sejde za rady;)
Resil jsem presne to same pred cca rokem a nakonec jsem koupil tu nejdrazsi obyc CAT7 tkanicku bratru asi za 80,-
Ale asi muzes vybirat i odsud:
http://www.aq.cz/obchod/cat-7-utp-kabely-382/
Tak hodne stesti at nesahnes vedle... ;)

Cosanostra
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Cosanostra »

Díky *2thumbsup* weby jsem si prošel, ale mě by zajímalo zdali má někdo zkušenost s "obyč" kabelem a "kvalitním" a zdali je to slyšet. Nebo alespoň svůj tip kabelu, bo doporučení stínění atd.....

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od svartenatt »

Jak psal overgrounder. Nejlepší v současnosti je Cat7, pro normální RJ45 tedy 6a. Ty Audioquest jsou naleštěné Cat7. Všechny mají dvojité stínění.
Takže http://compos.cz/s-ftp-patchkabel-kat-7 ... 06518.html.

Obrázek

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars »

zatím jsem si secvakal standardní 2 kousky sám a pokud by měl někdo ke srovnání nějaké "lepší", pak jsem ochoten to vyzkoušet.

*2thumbsup*

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

je to zbytecny - normalni kvalitni kabel naprosto staci, jsou funkcne naprosto stejny jako ty "hifi"

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera »

Tak to tu trochu rozvirim :) Používám Audioquest Forest z mini PC do svitche,z NAS taky do svitche, samozřejmě že ze svitche do routeru ;) Rozdíl tam samozřejmě je,ale to asi těžko budu vysvětlovat a zase se určitě snese plno posměšných příspěvků.Nejlepsi vyzkoušet na vlastní uši a pak uvidíš,nebo spíš uslyšís

dkdkdk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dkdkdk »

Jen klidně vysvětli proč tam samozřejmě je rozdíl.

koudy42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koudy42 »

Pokud je kabel dobre nakrimpovany, coz by z vyroby mel, Pak si nedokazu predstavit, ze 0 a 1 behaji lepe, ze zlepsi kvalitu poslechu a zde bohuzel Maro musim rict, ze jde o psychoakustiku, ne-li cistou psychu :). Ani STP kabel by jsi doma nepoznal. Kdybych ti nahral upgrade firmware napriklad routeru, tak by jsi to slysel take :o?
Primaluna - Reference3A - Pioneer - Denon - DH Labs - ViaBlue - konvolut elektronek :)

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera »

Já netvrdím,že to není psychoakustika,vysvětlit to prostě neumím,prostě tam rozdíl slyším,mám ztoho dobrý pocit a to mi ke štěstí stačí :)
Davide,stim firmwarem do routeru dobrý nápad,že mě to nenapadlo dřív :D

Odar

Příspěvek od Odar »

Prakticky vsetko bolo napisane vyssie,

ALE

ak predsa hloda cervik v hlave, tak sa vykasli na metalicke kable a sprav to poriadne. Sice sa nebudes moct chvalit kamaratom, ze mas sietovy kabel znacky XY, ale budes si moct byt isty, ze si spravil (pre pokoj duse) vsetko preto, aby bol transport dat "cisty" a neovplyvnoval komponenty. Kup si dva konvertory z RJ45 na optiku. Jeden pouzi za router a druhy pred NUC. Tym, ze medzi router a NUC vlozis optiku, tak odfiltrujes spolahlivo vsetko za optikou. Je to jedine spravne riesenie, ak to ma byt bez kompromisov. Je to sice ako s kanonom na zajace, ale budiz. Zial bezne zariadenia dnes este nemaju opticke vstupy na siet, tak je nutne to riesit konverziou. V beznom PCcku sa to da riesit sietovou kartou s optikou. Routre s optikou su uz dnes dostupnejsie (sam taky vlastnim).

Mimochodom, aky router / switch pouzivas?

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od svartenatt »

U těch UTP kabelů je zajímavé, že je výrobci dělají vzhledově stejné, což je úplně jedno, ale takový Audioquest a jiní trochu obarví kabel a konektory a můžou prodávat dráž a s audiofilním přívlastkem.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Odare, poradil ci doporucil bys prosim nejaky takovy konvertor na optiku, prip karticku do pci/pciex?

koudy42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koudy42 »

Presne tak, optika je imunni na veskera elmag. ruseni. Opet je potreba nepoblaznit se a nekupovat nesmyslne drahe "hifi" optickou kabelaz, opravdu pruchod svetla neurychli ani nevylepsi, max bude mit hezci buzirku a zajimave vyhlizejici koncovky. Pro nekoho muze byt problem v moznosti zpracovani signalu "Jen" do kvality 96kHz/24bit.
Primaluna - Reference3A - Pioneer - Denon - DH Labs - ViaBlue - konvolut elektronek :)

Odpovědět