Luxman nebo McIntosh?

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
bmwm3
Kontaktovat uživatele:

Luxman nebo McIntosh?

Příspěvek od bmwm3 » 16 črc 2018 20:45

Chlapi,
Rad bych Vas pozadal o radu, jaky integrac byste vybrali..
Zatim se rozhoduji mezi
McIntosh MA 6700 a Luxman 507UX
Hraju Sonus Faber Olympica 3
Neposloucham moc vaznou hudbu, country a metal. Vse mezi tim si poslechnu rad..
Budu rad za rady..
Diky
Michal

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Luxman nebo McIntosh?

Příspěvek od FS » 17 črc 2018 07:27

Co tě na uvedených modelech McIntosh MA 6700 a Luxman 507UX zaujalo, co ti na jejich projevu chybělo?

bmwm3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bmwm3 » 17 črc 2018 17:29

Ani jeden zesilovač jsem neslyšel u sebe doma, ale po výstavách a studiích, čili nedokážu projevy porovnat, protože jsem je nemel vedle sebe - proto se ptám tady na názory.
Díky

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS » 17 črc 2018 19:19

Takže to tak vypadá, že hledáš nějaký (ve smyslu "jakýkoli") integrovaný zesilovač v cenové relaci 100-200 tisíc k repro Sonus Faber Olympica 3. Žádné poslechové preference nemáš anebo neuvádíš.

Obávám se, že pokud vůbec dostaneš na takto otevřený dotaz nějaké konkrétní odpovědi, pak to budou vesměs pro tebe nepoužitelné informace. Chci tím řící, že i kdyby někdo zrovna měl možnost slyšet ty dva zesilovače a zrovna s těmi konkrétními repro, pak jeho poslechové preference a tvé mohou být zcela odlišné.

Ale třeba to vidím moc pesimisticky. Držím Ti palce.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 17 črc 2018 19:35

Ty jsi celkem chvalil, Fero, nejaky integrac od Passe.. co to bylo prosim Te?

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS » 17 črc 2018 20:46

Chválil jsem integrovaný zesilovač Pass Labs INT60, který jsme měl doma cca 2 týdny půjčený a který bych si klidně nechal v systému, pokud bych již neměl objednaný dělený model od Pass Labs. Ale vzhledem k tomu, že jsem neslyšel ani McIntosh MA 6700, ani Luxman 507UX a nakonec ani ty Sonusy, tak je to přesně ta informace, která pro Michala nemá žádnou valnou hodnotu.

@Michal: Možná by ti někdo na fóru mohl poradit, kdybys aspoň poskytl nějaká vodítka, jako například (prosím, neberte to nikdo doslovně): "slyšel jsem MA6700 v takové konfiguraci a vadily mi agresívnější výšky, ale líbil se mi drajv", "Luxmana jsem slyšel v jiném zapojení, měl sexy měkký bas, pěkné ženské vokály, ale chyběl tomu prostor a bylo to unylé" ...

valderon
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od valderon » 17 črc 2018 22:49

Luxman mám. Dost jsem i srovnával s jinýma zesilovačema. S Mekem naprimo nikdy. Navíc každý model hraje trochu jinak, že 😊
I Passe jsem měl na srovnání. Delenec i integrac. Vedle 590 Mark II dopadly no....řekněme, že bych neměnil. Chce to ale fakt slyšet. Zajdi do studia, vetři se k někomu domů 😁. Takto radu nečekej, je to 1000 proměnných. Každý navíc touží a má jiný zvuk atd... Takže, pokud ti to pomůže, jako šťastný majitel Luxmana(ikdyž jiný model než tvůj!) prohlašuji, kup Luxman 😁.
A teď vážně, opravdu se spokojíš s takovými radami a doporučeními? Některé rady jsou těžké až nemožné. Dokážu popsat základní charakteristické rozdíly mezi jednotlivými značkami, ale ani to ti nepomůže, když nevíš "jak" to hraje.

Odpovědět