Mini systém v zapojení Bi Amp

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
kofein
Kontaktovat uživatele:

Mini systém v zapojení Bi Amp

Příspěvek od kofein » 12 lis 2018 22:16

Zdravím, předně nejsem hard core hi-fi zákazník : )

Chtěl bych poradit od lidí, co se celkově vyznají a mám docela jednoduchý dotaz a nejde ani o doslova hi-fi kvalitu.

Věc se má tak, že mám doma už dlouhé roky mini systém Panasonic SA-PM18, který stál jen zhruba 6 tisíc korun.

Můj problém je ten, že jsem chtěl určitý upgrade, protože čas už se na tomhle systému podepsal, hlavně tedy vizuálně : )

Zkoušel jsem mini systém Dexon kolem 12 tisíc a pak i samotný zesilovač Yamaha s repro MA BX2.

Bude to znít asi hodně podivně, ani nevím, jak to napsat..

Zkrátka můj starý Panasonic sice nemá tu celkovou sílu a takový rozsah zvuku, ale v něčem zní zkrátka "lépe". Opravdu nevím, jak to napsat, ale zvuk z něj je zkrátka takový ostřejší a srozumitelnější, jakoby jste zvuk slyšeli ne z bedýnek, ale snad lehce před nimi, což působí ve výsledku určitým způsobem "silněji". Porovnával jsem některé písničky a dokonce jsem u Panasonicu slyšel určitý nástroj/zvuk v pozadí, který byl velice slabý u obou zmíněných systémů tak, že téměř nebyl slyšet. Kdybych nevěděl, že se na něj mám zaměřit, ani bych si ho v podstatě nevšimnul.

Můj skromný předpoklad proč tomu tak je, je ten, protože tento Panasonic je v zapojení Bi-Amp, což dělá zvuk daleko dynamičtější.
Zkoušel jsem i současný mini/midi systém Panasonic a ten zvuk byl jedním slovem nesrovnatelný (otřesný) s mým SA-PM18.

Víte o nějakém mini systému, který by měl zapojení Bi-Amp rovnou při koupi allin1 nebo popřípadě tip na složení zesilovače a repro v tomto zapojení? Když vezmeme v úvahu, že Panasonic stál oněch 6 tisíc.. Ale samozřejmě bych si připlatil. Děkuji.
Naposledy upravil(a) kofein dne 12 lis 2018 23:22, celkem upraveno 1 x.

kite19
Kontaktovat uživatele:

Re: Mini systém v zapojení Bi Amp

Příspěvek od kite19 » 12 lis 2018 22:55

Ja som si voľakedy v roku 2000 kúpil Technics SL- EH a to ti je tri amp, môjmu trojročnému synovi robí radosť, vie ju obsluhovať a pre mňa je to spomienka na dobu, keď som 3 mesiace nejedol, robil 12 hodinové smeny na stavbe aby som ju mal. Krásne obdobie môjho života, a naozaj, vždy keď ju zapnem som pyšný ako to hrá, teda syn tancuje jedna radosť.:)
Repro z drevotriesky idem repasovať, nejak sa rozchádzajú v spojoch a dosť to duní, ale nie sú to basy. Keďže je to tri amp, výhybka predpokladám žiadna, tak to dám v masívnom dreve s voskom. Zostane u mňa v garáži navždy.

svartenatt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od svartenatt » 12 lis 2018 23:07

Možná vyhovoval jen zvuk toho Panasonic systému a nešlo jen o Bi-amp.
Pokud jde o toto zapojení, tak jako levná alternativa připadají v úvahu aktivní studiové monitory, které mívají oddělené zesilovače pro LF a HF.

kofein
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kofein » 13 lis 2018 00:02

Určitě, vše nové nemusí být lepší : )

Já zkrátka nevím, ten zvuk je tak zřetelný a jasný, podle mě to Bi-Amp zapojení se na tom hodně podepsalo.
Nevím, co mám dělat, když ani sestava za 25 tisíc mě nepřesvědčila si ji nechat.

Díval jsem se po jiných mini systémech, ale v tomhle zapojení jsem nic nenašel.
A ani nemůžu uvěřit, jaké má Panasonic zrůdnosti dnes. Ten co mám, je vážně perla.

Ohledně těch studiovek. Psal jsem, že jsem měl MA BX2 ve spojení s Yamahou. Ty BX mají oddělené LF a HF. Samozřejmě zvuk byl silnější a o míli detailnější, hrál nádherně, ale to něco tomu chybělo. Právě i to, že něco tam zaniklo oproti Pana. Což nechápu, jak mohly tyhle regálovky "zabít" nějaký zvuk, který je zřetelně slyšet na mini systému za pár tisíc. Ale to samé i ten Dexon.

Ale jde o celkový přednes. Vážně uvažuju, že zaplatím někomu z hifi storu, aby si to přišel poslechnout a ukázal na nějaký ekvivalent nebo aspoň řekl, co tam slyším. Nevěřím, že to je jen nějaká moje individuálnost.

svartenatt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od svartenatt » 13 lis 2018 00:20

Možná by pomohlo zajít do nějakého HiFi studia a zkusit předvést nějakou levnější sestavu. Na všechny tyto otázky rádi zodpoví a poradí.
Teď mě napadlo, že nevím, v jakém stavu je Electroworld, který míval místnost s komponenty a reprosoustavami. Tam se daly zkoušet jen přepínáním. Ale to už je dávno.

Jason
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jason » 13 lis 2018 08:40

Priznám sa, netušil som, že existuje niečo také ako minisystém, do ktorého by napchal výrobca dva zosiky :) dokonca ani pokus o to, alebo to len nejako "imitoval" :)
No k Panasonicu mám úctu, nakoľko som od neho mal spústu elektroniky a každá vydržala dlhé roky bez poruchy.. No ale k veci...Pri tvojom porovnaní týchto systémov si mal repro rozmiestnené rovnako? Myslím tým, či sa náhodou nestalo to, že ten Panák bol vhodnejšie umiestnený a ty si ho počúval z lepšej posluchovej pozícii, tj. sedel si pekne v strede a tým ti systém podal pekne priestor a akustický sa zvuk lepšie k tebe dostal :).. to robí veľmi veľa ! .. Ak si druhú zostavu rozložil inak (nevhodnejšie), tak proste to len horšie znelo ako malo.. To je jedna z možností, čo ma napadlo.. Ďalšia môže byť, že ti proste zvuk z toho "krpca" proste vyhovuje. Je jasnejší, možno "precvenganý" a tvojim ušiam sa to proste páči.. Neviem, či v tom ale hrá rolu nejaký "bi amping" v tomto prípade.. Ak sa o to ale zaujímaš a nedá ti to, nálož to do auta, a pobehaj nejakých hifistov (ak poznáš) a rozloš to u neho a pozabavajte sa stým a hľadajte nejakú teóriu o tom ako sa veci majú. Pokúste sa nájsť nejaké riešenie, ktoré by ťa uspokojilo v tomto smere.... lebo ono sú aj takí, ktorí ťa za také niečo nevysmejú a nepošlú do ri..i, že otravuješ s nejakou kolotočiarskov blbosťou..a oni sa bavia len na inej úrovni a cenách o tom... A áno, sú aj takí, ktorých to až tak baví a teší, že sa s tebou o tom pobavia :) ver mi sú! :)

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 » 13 lis 2018 11:26

Sc 80 mam pres rok doma,putuje ruzne po byte(loznice, obyvak),spinany zdroj,trida d,hraje na tu cenu moc pekne. Samozrejme, v porovnani s hlavnim zdrojem zvuku v poslechovce(marantz,dali), je to spise efektni,ale rozhodne neurazlive,umi prostor,ma detaily. Pomer cena/vykon vice nez vyhodný.

TRANSIWATT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TRANSIWATT » 14 lis 2018 16:36

to Kite19
Teda díval jsem se na ty SL-EH, do obyváku bych to nechtěl. Je to nic moc, dá se to sehnat za cca 50EUR, leda tak do garáže nebo na chalupu ke grilovačce.
Prosím Tě co si představuješ pod pojmem "triamp" ???
Zkus si stáhnout z hifiengine schemu a prostuduj si to s nějakým elektronikem.

kite19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kite19 » 15 lis 2018 13:13

Ja si pod tým predstavujem, repro bez výhybky a tri páry svoriek na trojpásmovej bedni :) Ak zoženieš 760 za 50 eúr obratom ti za ňu dám 80,naozaj.Potrebujem ten kazeťák, môj hrá dosť zle.
Netreba, všetko brať smrteľne vážne, počúva na nej trojročné dieťa a je spokojné, ja som spokojný s tým, že špinavé zamastene CD má na čom prehrávať.

Odpovědět