Náhrada za Denon DCD-615

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
WildOne
Kontaktovat uživatele:

Náhrada za Denon DCD-615

Příspěvek od WildOne » 21 led 2018 19:36

Zdravím vespolek.
tento pátek jsem chtěl očistit čočku svého Denonu DCD-615, což předtím pomáhalo, ale nyní hrál ještě hůře než předtím. Tak jsem to udělal opět dnes a nenačítá vůbec nic. Tudíž zřejmě bohužel přišla ta chvíle, kdy je nutné se poohlédnout po jiném přístroji. Proto se obracím s radou, který místo něho: aby se 615 kvalitativně vyrovnal. DCD 615 jsem měl od 1995 a byl jsem s ním velmi spokojen: pracoval téměř denně a hrál velmi dobře. Přičemž by cena měla být co nejnižší. Naskýtá se několik řešení. Koupit si nový přístroj, přičemž se namane DCD-720AE. Někde je ale o něm psáno nepěkně, tudíž se mi do něho moc nechce a navíc nemám důvěru v dnešní výrobky, i když je tu výhoda záruky. Navíc musí nutně umět přehrát vypálená cd. Pak možnost nový laser: originál nevím jak seženu a pokud ano, tak montáž počítám asi vyjde draho, což se potom nevyplatí. Sám si jí neudělám. Dále je tu možnost si koupit bazarový (ale e-bay jde zřejmě mimo mě), přičemž nechci, aby to byl krám, který za chvilku také odejde (jak maximálně starý by teda měl být?). Cd jsem měl napojeno na zesilovač Denon PMA-655R s repro Wharfedale 505.2 a poslouchám melodický metal a vážnou hudbu. (S tím se také pojí otázka: je lepší k Denonu opět Denon, či nikoliv?) Proto se ptám, který přístroj by byl pro mě nejvýhodnější. Upřednostním samozřejmě zvuk (a cenu). Předem velmi děkuji za odpovědi.

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Náhrada za Denon DCD-615

Příspěvek od terahera » 21 led 2018 20:33

Možná ti poradím blbost,ale pokud jsi byl tolik let spokojen,nech jej spravit,tedy vyměnit laser, investice bude určitě menší než nový stroj,od kterého nevíš,co čekat.

WildOne
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WildOne » 21 led 2018 20:44

Hmm, ale kde seženu originál? Nebo stačí ta náhrada - prý není moc dobrá. A kdo mi to v Plzni (kde žiji) opraví a seřídí? A nebude to dlouho trvat?

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera » 21 led 2018 21:09

Tyhle otázky ti nezodpovim,zkus hledat na netu,pokud možno origo a jestli budeš chvíli čekat,to bych nehrotil,lepší než hned něco koupit a pak být nespokojen.Zkus se zeptat přímo dovozce Denon,jestli by stim nějak neporadil,pak bych zkusil Casea hifi,když už nic,tak určitě poradí ;)

WildOne
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WildOne » 21 led 2018 22:16

No toho jsem se právě obával - něco honit v Číně atd. Ono stačí v Čechách.
Myslím, že tohle by mělo být ono (je to aspoň Irsko): http://www.donberg.ie/catalogue/audio_s ... a_ori.html

Petrr234
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petrr234 » 23 led 2018 18:02

Přenech to odborníkům a spoj se s panem Vránou s Casea hifi ,řešil jsem ten samí problém a pan Vrána mi pomohl.

Odpovědět