Nákup stereo zesilovače (panelákový byt)

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Jereme
Kontaktovat uživatele:

Nákup stereo zesilovače (panelákový byt)

Příspěvek od Jereme » 10 srp 2018 17:13

Zdravím všechny,
V současné době mám bedny Onkyo SC-475 a k tomu zesilovač SONY TA-FE500R (pořízen kvůli nedostaku financí asi pred rokem za tisícovku v bazaru - nefuguje phono vsup ale jinak je OK).
V současné době bych chtěl do aparatury něco zainvestovat (ideálně okolo 10tis.). Hudbu poslouchám z CD nebo přes TIDAL a poslouchám dle nálady tak nějak všechny žánry (Od Vivaldiho, přes Franka Zappu či Pink Floydy po Michaela Jacksona xD). Hledám stereo zesilovač který nemá nic zbytečného navíc. Mám rád čistý přirozený zvuk bez příkras.
Chápu, že v dané cenové relaci budou vždy kompromisy, ale nadruhou stranu stejně vzhledem k limitům bydlení v paneláku je můj primární kvalitní poslech založen na sluchátkách, ale i tak bych chtěl do obývacího pokoje něco co se alespoň trochu ,,dá" poslouchat. Bedny i když vím, že to není kdovíjaký zázrak, tak nehrají tak úplně zle (ještě to je přeci jenom kousek made in Germany) a jsou dobře srozumitelné a pěkně vyjadřují prostor i při nižší úrovních hlasitosti.
No po pročítání různých diskuzí a recenzí zatím v zásadě vybírám mezi tímto (ale rád si nechám poradit i něco úplně jiného):

ONKYO A-9010 - Asi nejlevnější varianta, ale prý jako celek je povedený (největší slabina je asi výkon, ale ten je víceméně srovnatelný s aktuálním zesilovačem a ten si nepamatují ze bych pouštěl někdy přes půlku výkonu)
ONKYO A-9150 - Sice bude určitě lepší, ale nevím zda více než dvojnásobnou cenou jsem schopen v paneláku využít (asi nejvetší výhodou je o hodně kvalitnější DAC převodník - ale ten nevím zda v současné době využiji.)
YAMAHA A-S501 - prý velice povedený, ale zase to podobné co u A-9150

Budu rád za jakýkoli názor, samozřejmě chápu, že ty dražší varianty jsou lepší, ale zas nechci utrácet za něco co v daných podmínkách nevyužiji. Asi ani v tomto ohledu nechci moc myslet na budoucnost (jako že dražší bude lepší, protože se to bude hodit až se třeba přestěhuji), protože pokud by se limity mé poslechové místnosti nějak razantně změnily a mohl bych nesluchátkovou aparaturu využít naplno, asi bych koukal stejně po modelech o něco výše.

Předem moc díky za reakce a tipy.

Lemon
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup stereo zesilovače (panelákový byt)

Příspěvek od Lemon » 10 srp 2018 19:49

Za Onkyo 9150 se nevyplatí připlácet.9010 bude dostačovat.Dám ještě pár tipů:ADVANCE ACOUSTIC X-I50BT nebo NAD C 316BEE V2

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 10 srp 2018 20:18

NAD C 328

Ony ty nové NADy vypadají trochu jako dětské hračky, ale nejsou.
Parametricky srovnatelný s A-S501, ale lepší kontrola beden, několikrát vyšší okamžitý proud pro špičky signálu a v podstatě netečnost k rušení v síti (ideál pro panelák).
Mohu doporučit z vlastní zkušenosti.

Jereme
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jereme » 10 srp 2018 21:30

Děkuji za tipy a rady.
Toho z bazaru se trošku bojím (možná zbytečně), vetšinou co jsem se koukal tak sleva u těch zachovale vypadajících není zas až taková, vzhledem k tomu že je často pro přístroj dojet nějaký kus cesty...
U těch zesilovačů NAD mám osobně trochu problém s přepínáním vstupů pomocí tlačítek (mám rád všechno důležité pěkně mechanicky :)
O tom 9010 jsem cetl že za danou cenu je velice povedený (dá se ted sehnat za 5990,-), vyplatilo by se mi tedy hypoteticky připlácet 4tis za tu 316tku, respektive 9tis za 328čku?

Ještě teď mám možnost YAMAHA A-S501 za 11tis (vyprodej vystaveného kusu ze studia).

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko » 10 srp 2018 21:44

vzdy zalezi na tom co od toho cekas, vsechny zminovane jsou zakladni modely

Jereme
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jereme » 10 srp 2018 22:15

Samozřejmě to chápu, ale jak jsem psal vzhledem k panelákovému bytu se mi nějaký high-end vyplatí řešit tak maximálně pro sluchátka. Jednak je v obýváku vedle beden kuchyňský kout, což ničí akustiku (ale moc to jinak uspořádat stejně nejde - na druhé straně místnosti je zase chodba xD) a hlavně jsem velmi limitován hlasitostí. Na nějakou poslechovou uroveň to mohu pustit tak leda ve všední den dopoledne, když jdu na odpolední do práce.
Takže mi jde o to pořídit něco lepšího než je aktuální SONY TA-FE500R (otázka je abych si u té 9010tky nepomohl jen vzhledem a ovladačem, který nemám). Také mi jde o to aby zesilovač byl schopen zahrát i při nižší hlasitosti (třeba právě u té Yamahy jsem četl, že se pořádně rozehraje až když se mu trochu přidá - což mě od něj trochu zrazuje, ale třeba je to jen kec).
O tom NAD C 316BEE V2 jsem si teď kapku něco pročítal a celkem mě zaujal (i když vzhledově se mi tolik nelíbí a ještě ty výše uvedené knoflíky xD), ale co jsem takhle koukal tak skladem ho mají akorát v nějakém studiu v Ostravě kam se mi kvůli poslechu cestovat nechce. Pokud má tedy někdo nějakou osobní zkušenost budu rád a jak říkám rád se k tomu 4tis příplatku i oželení vzhledu nechám přesvědčit jen bych nerad aby to bylo zbytečné.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko » 10 srp 2018 22:23

pane Jereme, jsou tady panove, napr. Dasta nebo Zabiny kteri v panelaku maji zvuk lepsi nez na high end vystavach ...

Lemon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lemon » 10 srp 2018 22:25

Nějak velkej skok to oproti tomu Sony asi zas tak nebude.To bys musel jít v té ceně do bazaru.Ta 9010 je prý hodně dobrá.Můžeš koupit na Alze a v nejhorším vrátit.Nebo pokud se ti to příčí ,tak rozhodně bez poslechu nekupuj.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko » 10 srp 2018 22:26

p.s. nesnasim vymlvy a neuznavam vyber na zaklade cteni recenzi a vzhledu ... jed nekam kde maji to na co dosahnes a poslechni si to, pujc si to domu a rozhodni se na zaklade zvuku

Jereme
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jereme » 10 srp 2018 22:56

Tak samozřejmě chápu, že všechno se dá nějak řešit, jen zas pro mě osobně to hifi není takový středobod žití, abych kvůli tomu dělal rekonstrukci obýváku. A asi jo přiznám se, že lepší poslech řeším sluchátky i kvůli ceně, protože se zde dostanu k lepším výsledkům mnohem levněji. Ale přeci jenom občas si něco pustit nahlas má svoje kouzlo xD.
Spíše mi jde o to, že aktuálně mám navíc cca 10tis, které chci použít k vylepšení hifi a tak první co mě napadlo je nahradit ten původní zesilovač který byl před rokem pořízen jako taková nouzovka (nicméně asi jsem měl poměrně štěstí za tu cenu, protože krom zmíněného phono vstupu, absence ovladače a lehkého škrábance chodí pěkně a nezlobí).
Takže nyní asi na základě vašich podnětů (a děkuji za ně) zvažuji mezi ONKYO A-9010, NAD C 316BEE V2 a nebo variantou, že nechám aktuální zesilovač dosloužit a peníze využiji k rozšíření vstupů ze který mohu hudbu poslouchat (Ať už pořízením nějakého gramofonu, síťového přehrávače, či lepšího cd přehrávače), protože jak Lemon píše, tak je fakt, že v této cenně asi zas tak velký skok dopředu neudělám...

Vyblíz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vyblíz » 10 srp 2018 23:04

Odkud jseš? mohl bych ti půjčit C350, aby si věděl, jaký zvuk má NAD. Jinak tu výhradu ohledně mechaniky moc nechápu, ty moderní zesilovače, ač tam mají točící knoflík, přepíná se to rovněž elektronicky (minimálně modely do cca 30 tisíc), mechanicky to měly možná zesilovače před 20 lety.

Jereme
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jereme » 10 srp 2018 23:19

Z Kutné Hory... Z knoflíkem máš asi pravdu (jak jsem psal, rád si nechám své názory vyvrátit), měl jsem nějaký rok dozadu zesilovač a ne úplně levný a tam pravě to přepínání vstupů začalo po letech zlobit (dělalo si to co chtělo, přepnul jsem vstup a místo toho se zapl surroud zvuk :-), nyní ta moje nouzovka od SONYho to má na kolečku pěkně mechanicky, tak mě to zaujalo...ale jak píšeš to asi opravdu řeším blbosti.

Vyblíz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vyblíz » 10 srp 2018 23:32

Kutná hora je daleko. Poslední můj zesilovač, co měl mechanické přepínání vstupů, byl Pioneer A-777, a ten ještě neměl ani dálkový ovladač :-).

Jereme
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jereme » 10 srp 2018 23:47

Jasný xD... No ohledně knoflíků jsem tedy už v klidu :), když to půjde tak si někdy v dohledné době udělám výlet do Prahy a pokusím se ten NAD si poslechnout alespoň tam. To Onkyo mají na alze, takže pokud mě ten NAD nějak vyloženě nenadchne, tak ho zkusím objednat a pokud to bude hrát +/- stejně jako co mám teď, tak ho vrátím a půjdu výše zmíněnou variantou B :)

Odpovědět