NAS Server

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
Zdeno1
Kontaktovat uživatele:

NAS Server

Příspěvek od Zdeno1 » 30 říj 2018 17:49

Dobrý den,
chci se zeptat na zkušenosti s NAS Serverem, používal bych ho pouze pro streamování hudebních souborů a možná i videi, je jich spousty, levnější, drahé a tak bych si rád nechal poradit, jak kvalitní, jestli drahý, nebo stačí jen základní NAS, tak aby nenastal nějaký problém. :)
Děkuji.

tda
Kontaktovat uživatele:

Re: NAS Server

Příspěvek od tda » 30 říj 2018 20:40

Řešil jsem nedávno, nakonec jsem si pro klid duše koupil Synology DS218. V tom 2x 4TB disky, na hudbu a data to celkem stačí.
Jsou i jiné alternativy, ale Synology má fakt dobrou správu a zvládne to každej ňouma jako já.
Rozhodně bych nekupoval nic pod 1GB RAM, protože ta se může hodit, když zjistíš, že je to celkem šikovnej malej server.
Pokud je priorita, aby nenastal problém, tak bych šel touto cestou. Jinak se určitě najde spousta lidí, co to umí 'levněji a lépe'.

overgrounder
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od overgrounder » 30 říj 2018 20:59

Synology mám taky. Co se týče typu a výrobce, též doporučuji tohoto. Já mám DS216J a 2x4TB.
Jedub z něj po LAN do streameru a naprosto vše ok. Jen pozor, konkrétně ten, co mám já, je trochu slyšet. Není to nic zásadního, pri poslechu to neruší, ale větráky prostě slyšet jsou. Pokud možno dát to někam mimo poslechovku.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko » 30 říj 2018 21:00

mam NAS Synology 218Play 2x8 TB na muziku a Synology 216Play 2x6 TB na fotky a video a naprosto bez problemu, propracovany OS s podporou, vyborne moznosti pristupu, vlastni cloud atd atd. Mam to pichnute v serverovne ve sklepe ...

jbajci
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jbajci » 30 říj 2018 21:17

Taky mám Synology DS216 a jede bez závad. Hlučnost není příliš vysoká, postavil jsem jej na gumové nožky. Spíš než ventilátor je slyšet chod hardisku, takže při umístění v poslechovce je vhodné vybrat tichý hardisk. Ventilátor taktéž možno vyměnit za tišší nebo snížit otáčky. K nasu je možno napřímo připojit USB DAC. Není třeba další PC - ovládá se přes mobil.

merhaut
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od merhaut » 30 říj 2018 22:22

Používám 4 roky bezproblémově levný 4 diskový (4x4TB v RAID5) Zyxel 540, nastavený přes USB externí HDD 8TB WD. Je pravda, že po instalaci Tidalu jsem přestal stahovat kde co, a dnes slouží hlavně jako záloha a občasný zdroj při poslechu nasyslených rarit a koukání na zrcadlené blu-ray disky. Mám jej v obýváku pod pracovním stolem a "nevím" o něm.

WaVe_99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WaVe_99 » 30 říj 2018 22:36

Ja davam prednost Qnapu, ale myslim, ze pokud clovek zvoli Synology, nebo Qnap, tak nesahne vedle, zejmena diky HW. Se SW se dle mych zkusenosti o malicko vic porve u Qnapu...

winelover
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od winelover » 31 říj 2018 09:40

Já mám taky už léta Qnap - asi od 2012 a nebyl jediný problém. Můžu doporučit. Konkrétní typ a další viz moje vybavení. win

Fidji99
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidji99 » 31 říj 2018 10:29

QNAP aj Synology su, myslim co sa tyka kvality aj obsluhy relativne rovnocenne.

Skor by som riesil konektivitu, moznosti rozsirenia, velkost pamate a tak, cize asi najlepsie ti poradi fakt niekto,
kto sa vyzna v IT. Ono NAS sa da vyuzit na strasne vela veci, cize ked sa obmedzis na zaciatku, niektore veci uz potom nepojdu,
a z vlastnej skusenosti, po 6 rokoch prenasat hudbu z jednej NAS na inu bolo dost psycho.

Ja mam rackmounted QNAP, taku lepsiu specifikaciu, ale ja som trochu uleteny, ja to pouzivam ako osobny cloud, backup, inteligentna domacnost a tak.

A co sa tyka hudby, mne sa najlepsie osvedcilo NAS/Ethernet/Streamer.

zdenoeddie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zdenoeddie » 31 říj 2018 11:39

Pouzivam 2x2TB Zyxel NSA320S, a za tie roky bez problemu. Ako streamer pouzivam Tascam CD240. Vacsinou ale idem cez PC, kedze momentalne som v bojovych podmienkach.

Odpovědět