Nevyvážený zvuk z repro - Tesla Synkopa 1032A

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
MrY
Kontaktovat uživatele:

Nevyvážený zvuk z repro - Tesla Synkopa 1032A

Příspěvek od MrY »

Zdravím,
potreboval by som poradiť s gramofónom Tesla Synkopa 1032A. Na reproduktoroch je nevyvážený zvuk a kým pravý má basy i hlasitosť v poriadku, tak ľavý počuť oveľa slabšie a s výraznou stratou basov oproti pravému. Skúšal som už pripojiť iné reproduktory (tiež som dal nový kábel so cinchom) ale nič to nevyriešilo. Čítal som niečo i o tom, že môže byť problém s oxidovanými kontaktmi na prenoske ak je stará, ale táto bola relatívne nedávno menená (3 roky cca). Uvažoval som tiež či nieje niečo s tzv. stereováhou (rozdeľovaním hlasitosti pre pravú/ľavú stranu), keďže gramec je z 1979 a ono tie posuvné ovládače už nie sú to, čo bývali, ale práve stereováha tiež vyzerá, že ako tak funguje, teda celkom reaguje, keď ovládač posúvam. Nevie niekto náhodou poradiť o čo môže ísť? Zlý kontakt? Alebo? Moc sa do techniky gramcov až tak nevyznám, takže každá rada je vítaná.
Tu je ešte, ak by to pomohlo, pôvodný manuál: http://www.radiojournal.cz/schemata/nav ... 032nav.pdf

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nevyvážený zvuk z repro - Tesla Synkopa 1032A

Příspěvek od lechos »

a když na výstupu rádia přehodíš přívody k původním bednám (pravý za levý) tak se stane co ?

Woofer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woofer »

Myslím,že bude špatná vložka VK4302,pokud to dělá jen na gramci.Bez přístrojů se to dá v nouzi zjistit tak,že vložku vysuneš a strčíš střídavě neizolovaný drátek do L a P kanálu na konektoru raménka.Brum by měl být stejně hlasitý z obou kanálů

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

Potencák sterováhy (balance) může bejt sjetej (prostříkni na chvíli kontoxem) ale ten by ovlivňoval hlasitost kanálů celkem, nejenom hluboké tóny,
jak hraje VKV rádio případně jinej zdroj (mgf, CD-P...) připojený k zesíku ? potom už jenom výměna přenosky dokud je k sehnání a je na čas pokoj,
gramo šásko je tam tuším Tesla HC13 a přenoska VK4302.

Odpovědět