Novy zesilovac/receiver

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
benik
Kontaktovat uživatele:

Novy zesilovac/receiver

Příspěvek od benik »

Umrel mi zesilovac, takze se koukam po necem novem. Asi bych rovnou vzal nejaky av receiver s dlna apod. vymozenostma.

Zatim jsem vybiral mezi temito dvema:

Kód: Vybrat vše

Yamaha HTR-6067
Yamaha RX-V579
Uz jsem tak nejak byl rozhodnuty pro ten prvni, tj. HTR-6067, ale to uz je jen nejaky doprodej, je to neaktualni model. Oproti tomu RX-V579 je aktualni model, takze ten jeho DAC umi vic formatu. Hlavni duvod proc ale vaham je, zda ten novejsi model, ktery ma slabsi zesilovac, bude stacit na moje bedny. Konkretne 2x Acoustic Energy Radiance 3.
Nebo byste mi doporucili uplne neco jineho? Dekuji za jakekoliv postrehy.

LawIAR
Kontaktovat uživatele:

Re: Novy zesilovac/receiver

Příspěvek od LawIAR »

Ahoj, keď používaš len dva stlpove reproduktory, nebolo by lepsie poohliadnuť sa po stereo zosilnovaci s digitálnymi vstupmi?

Predpokladám, že to chceš používať aj k televízoru.

benik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benik »

Jo, byla to jedna z variant, poridit zase jen stereo zesik. Pak jsem si rikal, ze by se mi do budoucna libilo to trochu rozsirit i na domaci kino :) Ale klidne mi zkus poradit i nejaky stereo zesik. Chtel jsem ale aby to melo ty sitove funkce a nasel jsem to vzdy jen v kombinaci s tim vicekanalovym zesilovacem/receiverem.
Ja to posledni dobou pouzivam cim dal mene na hudbu a prevladaji hlavne filmy. Ale urcite si cas od casu rad poslechnu i hudbu, to zase jo. Vse mam v digitalu.

Slo mi o to, zda ty dva modely, co jsem uvedl, to bez problemu utahnou nebo je to spatna volba. Ty bedny jsou pomerne velky a jestli si dobre pamatuji doporuceny zesilovac k nim byl snad 150w nebo dokonce 180w na kanal. Snad si nevymyslim blbosti :)

benik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benik »

Doufal jsem bourlivejsi diskuzi. No nic. Tak to zkuste alespon ve dvou kategoriich.

1) navrhete zesilovac, ktery ma sitove funkce a je vhodny pro moje bedny
2) navrhnete stereo zesilovac bez sitovych funkci

Cena max tak 15k. V krajnim pripade 20k, at nenadavate, ze mate svazane ruce.

Diky

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Ta RX-V 579 ma pro stereo hudbu 2x80 W. To je ve spojeni s bednama o citlivisti 89 dB/W/m v pohode. Na chvejici se podlahu to neni ;-), ale na slusne hlasity hrani rozhodne jo.

I charakterove by si to mohlo sednout, ale to neposoudi nikdo, kdo tuhle kombinaci neuslysi tvyma usima ve tvy poslechovce ;-).

Lad2000
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Lad2000 »

A co něco takového:

https://elektro.bazos.cz/inzerat/629542 ... A-9010.php

ale jak na tom bude s tvýma bednama to nevím....... :)

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

co se mu stalo ? opravit se nedá ? jakej model, značka, typ ?

benik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benik »

Mel jsem tam koncak Vincent SP-331 a blbne u nej pravy kanal. Vypadava, obcas prestane na chvili uplne hrat. Nekdy hraje i hodiny bez vypadku, ale uz mi dosla trpelivost :) . Uz jsem tam tuto zavadu mel jednou asi pred 4mi lety, oprava me stala asi 3000, menily se výstupní relé zesilovače. Nechapu, proc to odchazi, ale predpokladam, ze to bude to same. Tenkrat se to projevovalo stejne. Ted se mi to uz znovu nechce davat opravovat. Zase bych musel resit dopravu do Brna a zpet a to me nebavi. A jak jsem psal posloucham hudbu hlavne z digitalu, tak bych to mel asi rad vse v jednom s dlna.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

No tak jestli jsi mel SP 331, tak ti hodne doporucuju si tu Yamahu doma dobre poslechnout. Zvukove je to downgrade ve vsech ohledech.

benik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benik »

Tak mi rekni, kde si ho mam pujcit ;) V tomhle to budu asi muset risknout. Uz jsem slevil ze svych hifi predstav a chci hlavne, at to funguje :D

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

To je IMO velka skoda.
Najdi si nejakyho prodejce ve svym okoli a domluv se s nim.
Nebo kup na Alze a kdyztak vratis.

benik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benik »

Uvidim, nechtel jsem byt takovy vycuranek, abych si to vzal z Alzy a pak to zase vracel.

Zajimave info mi prislo do PM. Snad nebude vadit, kdyz to zverejnim:

Kód: Vybrat vše

to mi něco připomnělo. Jak jsme do zařízení dali obyčejná relátka se stříbrnými kontakty a časem ani jedno nepřevádělo. Výměna za zapouzdřené, vzduchotěsné a už to běží roky :) Možná podobná závada. Pokud správně cvakají, tak by mělo stačit vyčistit. Našel jsem servisní manuál, ale ten kecá a jsou v něm pouze kontakty na zkratování vstupu. Asi není kompletní. Ale stejně je to divné. Kdyby byly špatné kontakty, tak by to mělo hrát. Třeba zkresleně a potichu, ale že by to uplně vysadilo. Vrátili ti po opravě špatné součástky? Správně by měli.
Jsem tedy nalomeny to jeste jednou zkusit nechat vymenit za ta zapouzdrena relatka. Ale jeste poprosim o nazor i ostatni, jestli je to dobry napad. A hlavne, zda existuje i nejaky dobry servis, kde by to zvladli, idealne prazsky, abych zase nemusel slozite resit dopravu.

Odpovědět