Onkyo TX-NR555 a repro Yamaha

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
mathes
Kontaktovat uživatele:

Onkyo TX-NR555 a repro Yamaha

Příspěvek od mathes »

Dobrý den, mám dotaz na zdejší odborníky. Pořídil jsem si reciever Onkyo TX-NR555 a nyní přemýšlím o koupi reproduktorů značky Yamaha, typ Yamaha NS-BP 300 jako hlavní přední pár a NS-BP 200 jako satelity (potřebuji reproduktory bílé barvy, proto se dívám po těchto dvou typech). A nyní můj dotaz - u recieveru je údaj:

Power Output
All Channels

130 W/Ch (6 Ω, 1 kHz, 1% THD,
1 Channel Driven, IEC)
160 W/Ch (6 Ω, 1 kHz, 10% THD,
1 Channel Driven, JEITA)

a u reproduktorů:

Yamaha NS-BP 300 - Příkon 60/110W, frekvenční rozsah 55 Hz - 28kHz, impedance 6 Ohm, citlivost 85dB

Yamaha NS-BP 200 - Příkon 40/110W, frekvenční rozsah 55 Hz - 28kHz, impedance 6 Ohm, citlivost 85dB

Mohu si pořídit tyto reproduktory? Jde mi o zatížitelnost reproduktorů, jestli se neodpálí? Musím podotknout, že nebudu hrát nahlas, jelikož jde o relativně malou místnost a dům plný nevrlých sousedů :-D

A ještě jeden dotaz - můžou se kombinovat různé impedance reproduktorů? jde mi o to, že bych měl dejme tomu 6 Ohmovou sestavu 5.0 a k tomu bych si pořídil 8 Ohmové přídavné repro do stropu. Děkuji za info :-)

Leony5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Onkyo TX-NR555 a repro Yamaha

Příspěvek od Leony5 »

Parametry repro a AVR jsou v pohodě, citlivost těch repro 85 db je hodně nízko dle mého názoru je to AVR nerozehaje, navíc bedny od yamahy bych si nekoupil, je to ten nejhorší humus určíte jsou v teto ceně lepší

Sany
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Onkyo TX-NR555 a repro Yamaha

Příspěvek od Sany »

Hlavní repro by to chtělo opravdu kvalitnější, regálovky tak za 10tis. sloupové tak za 15tis. záleží co si vybereš. Jako efektové repro ty Yamahy budou stačit. Dobré jsou Pro-Ject Speaker Box 5 ty by mohly stačit i jako hlavní repro. http://www.hifi-audio.cz/reproduktory-p ... x-5-p2858/

Odpovědět