Opět Tesla NC 470

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
mario21
Kontaktovat uživatele:

Opět Tesla NC 470

Příspěvek od mario21 » 07 čer 2018 08:43

Ahoj,

dostal jsem se k starému a ne úplně funkčnímu gramofonu Tesla NC 470. Tento gramofon se tu probíral nesčetněkrát, ale i tak si dovolím pár otázek přímo k tomu mému kusu a jeho očividným vadám.

1. Gramofon nemá přenosku, takže ani nevím, jestli hraje (ale měl by). Nicméně mám slíbenou na vyzkoušení AT-91.

2. Chybí hlavní vypínač (viz foto), takže gramec je při připojení do sítě trvale zapnutý. Z toho plyne otázka - nevíte, kde by se dal vypínač sehnat? Případně nemáte někdo zbytečný kus u sebe doma?

3. Růžový tlumící olej v ramínku je úplně tuhý, nehne se ani při naklonění ramínka a šroubem pro regulaci tlumení antirezonátoru se nedá hnout. Snažil jsem se, ale pokud bych zabral, šroub bych zničil. Má smysl to řešit? Myslím, že i tu na foru jsem četl, že to tlumení moc efektivní není...

4. Chybí šroub pro seřízeni výšky přenoskového ramene. Ten by se ale snad dal nahradit jakýmkoliv jiným šroubem se stejným závitem, na který bych nalepil malý kousek nějaké měkké podložky.

5. Při zapnutí dojde ke krátkému "zaškvrčení" velkého talíře. Je to ale jen tak jedna sekunda, než se talíř roztočí. Všiml jsem si, že mezi velkým a malým talířem (subtalířem?) je jakási "divná" kulatá podložka, která má jednu část jakoby ohnutou směrem nahoru (viz foto). K čemu tam je? Když ji totiž sundám, k zmiňovanému "zaškvrčení" při rozběhu nedojde. Jinak se malý talíř při sundaném řemínku točí lehce. Řemínek je jako jediný nový...

6. Motorek se zdá ok, přepínání rychlostí funguje.

Prosím tedy o rady jak vyřešit uvedené závady a nedostatky. Chtěl bych se o to aspoň pokusit...:-)

Děkuju.
nc470_1.jpg
nc470_1.jpg (158.17 KiB) Zobrazeno 437 x
nc470_2.jpg
nc470_2.jpg (134.46 KiB) Zobrazeno 437 x
nc470_5.jpg
nc470_5.jpg (108.59 KiB) Zobrazeno 437 x

Odpovědět