Ortofon omb5e a co dal....

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
Tom79
Kontaktovat uživatele:

Ortofon omb5e a co dal....

Příspěvek od Tom79 »

Zdravim vsechny priznivce tohoto fora!.Jsem zde novackem a poprosim o trochu trpelivosti se mnou....:-).Jakozto dalsi blazen do analogove hudby bych Vas rad poprosil o radu vyberu prenosky.Verte mi,ze nez jsem zde psal hledam ruzne po webu i zde,ale presnejsi odpoved jsem nenasel....V gramofonu Technics jsem mel prenosku OMB5E a chtel bych povysit v ramci moznosti....chybi mi totiz u 5-tky dynamika a celkove je to takove nemastne neslane...Mohli by jste mi prosim poradit s dalsi prenoskou do cca 2500 kc?Bohuzel,dalsi svist je na ceste,takze zase limit financi :-(.Resim jestli Ortofon Super OM10 nebo 2M red popripade jsem jeste nasel zajimavou AT 100E od AudioTechnica.Kluci jsem bezradny,ceny jsou u vsech +- stejne,ale neumin to rozlousknout...Kdyby jste se rozhodovali....ktera by byla u vas priorita?Ja vim,ze to asi neni jednoduche,ale snad me alespon nakopnete ;-).Co jsem se dopatral na zahranicnich forech i kdyz nejednoznacne,tak 2M red by mela byt nasledovnice super om10,ale fakt nevim.Zbytek sestavy audia je Yamaha a gramo je serizeny dobre.( jak podle manualu Technics,tak sablony rowinga),takze spis resim jen "lepsi" prenosku....
Predem vsem dekuji za jakekoli rady.

S499_1023
Kontaktovat uživatele:

Re: Ortofon omb5e a co dal....

Příspěvek od S499_1023 »

Třeba na Thakkerovi se dají ještě koupit hroty OM 20, 30, 40, které jsou kompatibilní s tělem OM(B)5.

Tom79
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tom79 »

To lechos : děkuji za rychlou odpověď.Koukám,že nebydlíme od sebe tak nějak moc daleko.Mám na Tebe v tom případě dotaz proč zrovna AT 95E?Ted to neber prosím špatně,ale měl jsem za to ,že kvalita zvuku je uměrná ceně přenosky.Což o tom,dát 1000 Kč za přenosku je velice pěkné....

To S499_1023:jj koukal jsem,že náhradní hroty existuijí a dají se vyměnit k té OMB5E,ale to už bych raději koupil super OM 10 a časem vyměnil hrot za 20-tku nebo 30-tku.

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

No, když Ortofon neuspěla tak jsem hledal něco alternativního, eliptický hrot...je to těžké tak na dálku, zrovna jak doporučit vhodné repráky k anonymnímu zesíku, nabídka je nepřeberná, ještě koukni na zn.Shure někde na e-shopu
já mám v tom pinckovi přenosku/hrot PN240 z fabriky přes 20 let...

Tom79
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tom79 »

Teda to je fofr s odpovědí *thumbs up* .Ja si fakt raději nechám poradit,než koupit něco co nebude pravé ořechove.Je mi jasné,že přímou odpověd mi nikdo nedá.Je s toho slušná vysoká.....Měl jsem právě na mysli že pokud mám stejnou aparaturu od Yamahy a nic neměním tak rozdíl ve výměně vložky za jinou asi bude.Ted poslouchám rozdily několika vložek sice přes Youtube,ale ten rozdíl je fakt i slyšet :shock: :shock: .Někdo porovnává AT95E s 2M red a musím říct,že poslechově je mi mnohem příjemnější 2M i když má hrot OMB3E.......
Vidím to tak,že asi risknu 2M red nebo AT 100E a uvidím.....na rozvod to ještě nebude *2thumbsup*

Prospero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prospero »

Na porovnavani pres "Tubu" se vykasli, tam hraje vsechno priserne... :)

Uz jsem to tu, myslim, jednou nekomu psal, ale mile rad se zopakuji:

Podstatne lepsi nez „AT100“ je jeji, jen nepatrne drazsi, sestricka „AT5V“.
Ma sice „jen“ sfericky hrot, ten ma ale i cela rada podstatne drzsich prenosek.
Co se dynamiky, prostorovosti a prokreslenosti tyka, strci s prehledem do kapsy nejen ji ale i „Redku“ (a dalsi kandidaty).

https://www.thakker.eu/tonabnehmer/audi ... er/a-4914/

Ten priplatek se opravdu vyplati, na rock a pop (alei jazz a blues) se pod 100 €uronu nic opravdu lepsiho nenajde. ;)

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

celkem pozitivní reference na audio hi-fi fórech sbírá tenhle bazmek
https://www.google.cz/search?q=music+ha ... 04&bih=622
ale, nemám vodzkoušíno, vo přenosce Denon DL-103 za cenu gramce škoda psát, to se tu probíralo snad 20x
https://www.google.cz/search?q=denon+DL ... CxAQsAQIOA

kamilek111
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kamilek111 »

Prošel jsem od OM5E přes DN165E, M2 red, super OM20 a zatím jsem skončil u AT120e která se mi líbí nejvíce a na rozdíl od těch ostatních nezkresluje
u středu desek a to ani těch problematicky nahraných. Ty ostatní taky nezkreslovaly nějak dramaticky ale rozdíl oproti začátku desky tam slyšet byl.

Prospero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prospero »

lechos píše:celkem pozitivní reference na audio hi-fi fórech sbírá tenhle bazmek
Music Hall je, ve sve cenove, opravdu docela dobry, to ale nic nemeni na faktu, ze se jedna o genetator „AT91“, jen s jinou chvejkou.
lechos píše:...vo přenosce Denon DL-103 za cenu gramce škoda psát...
...neuskodi ale znova napsat, ze bez dobreho, nastavitelneho, phono pre nebo alespon step up trafa, vubec nema cenu na "DL-103" pomyslet. *taktone*

(A ne kazde ramenko mu vyhovi...)

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

Napadlo mě zkonstruovat headshell ramínka na dvě přenosky odlišnejch vlastnosti (něco na způsob mobilu dual sim) a podle stylu, žánru muziky na desce, jakosti výlisku a hloubky modulace je prostě přepínat, mechanicky nebo jinak...hledám investora, jdete do toho ? software, prostory a mašiny mám :lol:

Prospero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prospero »

To uz jsi, myslim, prisel s „krizkem po funuse“. :)

Staci totiz jen instalovat ruzne prenosky na headshelly z ruznych materialu a výsledek bude naprosto stejný. Predpokladem je pouze kvalitni ramenko s „SME“ uchycenim headshellu a predevsim take ochota po kazde zmene provádet nové nastaveni parametru ramena.

Napr. tebou uz zminovany Denon „DL-103“ hraje úplne jinak na plastovem, hlinikovem, drevenem a nebo uhlíkovém headshlellu. (A samozrejme ze nejen on.)

https://www.dienadel.de/phono-zubehoer/headshell-s/

A Ortofon, svymi „SPU dózami”, vyloucil vliv headshellu úplne… ;)

http://www.fono.de/Tonabnehmer/Ortofon/ ... c-GM-Mk-II

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

Ano, já vím...kompenzaci dvojnásobné hmotnosti protizávažím si umím technicky představit ale, boční setrvačnost obou systémů, to by byl problém
(z pohledu opotřebení drážky desky) byla to jenom teoretická úvaha, revoluce audio to asi nebude...

Odpovědět