PC repro do 5 tisíc

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: PC repro do 5 tisíc

Příspěvek od Miero »

Ground loop makes the system sensitive to pick up interference from mains wiring which can lead to erratic operation of the quipments or even damages to the equipments.
Read more at: http://www.epanorama.net/documents/groundloop/

A moze to zberat nie len rusenia z elektrickej siete, ale aj z cohokolvek ineho. Dokonca i samotneho USB prenosu, ako sa mi nedavno stalo s jednym novym prevodnikom bez galvanickej izolacie USB a audia

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi »

Miero Tebe niečo poškodilo?
Stále neviem či a ako sa Ti to prejavilo a čo si ako sluchom registroval.
Aku zmenu.
Ale to sa asi nedozviem.
Je to asi ťažké odpovedať na taku jednoduchu otázku.Dakujem. 8-)

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miero »

Uz som ti odpovedal niekolkokrat na slovanete, a stale sa pytas dokola - asi ti to nedokazem vysvetlit, ale skusim este raz a inak.

Zemna slucka vznika v zostave metalickym vzajomnym prepojenim komponentov v triede I - napriklad PC, monitor, TV, zosilnovac atd. Typicky a vacsine znamy prejav zemnej slucky je hlasity brum na frekvencii siete, t.j. 50Hz. To je uz ale vec, ktoru kazdy chce vyriesit, lebo je to otravne. Ale castokrat pritomnost zemnej slucky nie je pocut, ale to neznamena ze tam nie je a neovyplyvnuje zvuk na urovni, ktoru vedomo uz nevnimame, ale podvedomo ano.

Ja napriklad dlhe roky pouzivam u PC aktivne studiove monitory, ktorym zemna slucka nevadi, a nic nebrumi. A to som ich mal zapojene i priamo do zvukovky a potom dlhe roky do externeho USB prevodniku. A opakujem, pritomnost zemnej slucky mi nijako nevadila. Ked som zistil, ze sa na eBayi da kupit za par dolarov USB Full Speed izolator, tak som ho vyskusal a odvtedy ho tam stale mam zapojeny.

Na zemnu slucku u mna som si spomenul teraz nedavno, ked som chcel svoj ODAC+O2 vymenit za novy Pro-ject Pre Box S2 digital, ktory ked som zapojil k PC a aktivnym monitorom, tak hned odhalil zemnu slucku a zacal si do mojej hudby piskat este svoju vlastnu pesnicku. Pre uplnost dodam, ze pri zapojeni na sluchadla hral spravne, a vadilo mu len pripojenie na aktivne monitory, cez ktore sa uzatvorila cez neho zemna slucka.

Jimmi, a teraz mi prosim napis, co si si z tohoto mojho vysvetlenia odniesol.

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi »

Dakujem konečne za komplexnú a zmysluplnú odpoveď.

Možno si kupim teda ten lacný. Ak ho vyskušam tak potom napíšem či som počul rozdiel.

:)

Odpovědět