Pomoc s výběrem Repro

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Pomoc s výběrem Repro

Příspěvek od PítrsPraha »

Spis jsem tim chtel naznacit, jaka obecne kategorie zesilovacu by byla umerna k takovym bednam nez striktni a nemenne vymezeni vyrobku.

Silne monobloky zpravidla byvaji na spici hierarchie jednotlivych vyrobcu, takze zvukova kvalita jde s tim ruku v ruce taky diky kvalitnejsim soucastkam a lepsimu obvodovemu reseni.

A k tomu moje poslechova zkusenost rika, ze dostatecna az prehnana vykonova rezerva se na zvuku kladne podepisuje i pri rekneme strednich hlasitostech.

V neposledni rade je treba mit na pameti fakt, ze zdvojnasobeni vykonu zesilovace znamena pouhy 3 dB navic.

Mike_Czech
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike_Czech »

Chápu,
čili k mé sestavě bych měl hledat buďto kvalitnější regálové soupravy a nebo sloupy ale spíše levnější a nenáročné na výkon.
Je nějaké obecné měřítko, podle čeho párovat bedny se sestavou ( jen abych se měl čeho chytit)?

LawIAR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LawIAR »

No jasne, tomu logaritmickému navyšovaniu rozumiem, preto som aj teda napísal, že okej, táto otázka bude aktuálna až po výbere repro, keď sa ukáže či je skutočne taký výkonový dostatok potrebný (pozastavil som sa pri tom najmä kvôli tomu, že takéto monobloky už môžu byť celkom peňažnou pálkou).

Osobne porovnanie zosilňovačov s "práve dostatočným výkonom" a "zosilňovača s rezervou výkonu" nemám, a teda veru neviem povedať, či to bude mať nejaký prínos - v tomto smere sa isto škriepiť nebudem. Tak isto ako sa nebudem škriepiť ani o potrebe následnej zmeny Sony za niečo iné, príhodnejšie.

edit: Cena reprosústav nemá s náročnosťou na výkon nič spoločné. Potrebný výkon sa odvíja od viacerých faktorov, no na túto debatu na toto fórum chodia erudovanejší ľudia, ktorí ti to vysvetlia oveľa lepšie a technicky presnejšie.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

LawIAR:
V mém vnímání je to s výkonem zesilovače podobný, jako s výkonem u aut. Když jedeš 90 km/h v autě, který má maximálku 160 km/h a "stejných" 90 km/h v autě, který má maximálku 280 km/h, tak sice jedeš fyzikálně stejnou rychlostí, ale vnímáš ji úplně jinak.

U výkonově předimenzovaných zesilovačů je prostě slyšet a cítit ta vetší kontrola, pevnost, nadhled. Jsem jednoznačně příznivec rčení, že výkonu není nikdy dost (pochopitelně při udržení kvality). Čím výkonnější zesilovač, tím relativně menší zátěž pro něj nějaké konkrétní reprobedny jsou. Tím pádem může pracovat ve svojí komfortnejší zóně, dál od svých limitů, se kterými se pojí nárůst zkreslení, proudové nároky, frekvenční vyrovnanost...
Ale je to i tím, že rád poslouchám muziku při realistické hlasitosti a díky tomu není problém dostat na výkonový limit můj zesilovač s jeho 2x160 W při 8 Ohm a rated THD ve spojení s bednama s citlivostí 91 db/W/m. Důvod, proč zatím nemám více svalů pro bedny je peněženka. Zvažuju buďto Superchargery nebo, pokud se zadaří, 2x Parasound A21. Ale to až po dostavění nové poslechovky.

Mike_Czech
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike_Czech »

To je moc pěkné rčení, s tím samozřejmě souhlasím, ale říkal jsem si že člověk taky hned nesedne do Lamba nebo Ferrari,
ale nejprve se učí na něčem co je schopný ukočírovat :)
Je mi jasné, že do budoucna mi to bude málo a bude mne to hnát někam dál, ale to má čas.
Už teď je to pro mne skok, ten receiver co jsem měl před tím měl 5x 50w při 4 Ohm.

Odpovědět