povrchová úprava

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
hidefan
Kontaktovat uživatele:

povrchová úprava

Příspěvek od hidefan »

Zajímalo by mě, zda existuje firma (odvážlivec) v našich končinách, která by dokázala opravit kosmetické nedostatky na reproduktorových soustavách s povrchovou úpravou z tzv."mikrodýhy" k nepoznání od originálu? Jedná se o zn. Cabasse.

Dinosaurjr
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: povrchová úprava

Příspěvek od Dinosaurjr »

Jde to ! Což je hlavně pro noční sovy pozitivní. Jen je nutné počítat s tím, že bude potřeba zaplatit odbornou ruční práci. Dále dost záleží na dýze, silnější lze vyplnit (bezbarvou hmotou) a pak ubrat nebo rozleštit. Ale dá se koupit stejná dýha a vložit pásek podle struktury let ve dřevě. Ty tenoučké dýhy 0,1mm jsou ale vcelku na levačku. Tam se použije jiná technologie. Oprava rohů a tenoučké dýhy jsou nejnáročnější. Znám fachmana co se tím živí (asi 15let možná i dýl). Nechal jsem si u něj opravit několik "křachnutí". Výsledky má vynikající !! Jak píšeš k nerozeznání od nové. Pokud bys bedny někam vezl, tak si je budeš muset předem odstrojit. Náklady na opravu - hodně zhruba přijdou za práci asi jako v dražší autoservise pětikilo za hoďku a materiál. Když budeš chtít něco spešl a bude potřeba koupit celý nový pás dýhy, tak se to prodraží. Některé menší kousky se dají doplnit levně jiné draze. Takže velmi zhruba lze počítat něco kolem 3-4-5 tisíců, na neobvyklý materiál a složitější "ťukance" více. Nejde ani tak o velikost jako o časovou náročnost ruční opravy a finalizace povrchu (lakovat a leštit).
Je nutné to vidět. A jak silná je mikrodýha 0,1 nebo 0,6 mm ? A kde jsou trhliny na ploše, na hraně, na rohu nebo všude ? Foto by nebylo ?

hidefan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hidefan »

http://hidefan.rajce.idnes.cz/cabasse/#DSC06160.jpg .Výsledkek nepozornosti při hlídání vnučky, vylomené tři mosazné čepy sloužicí k uchycení ochranné mřížky,po pádu na zem, jinak ok a následný amaterský pokus o rychloopravu. Patrně se jedná o umělou foili v tl. asi 0,1 *headbang* .

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od svartenatt »

Na svých repro jsem měl už od vybalení rýhy, obchod to neuznal, tak jsem koupil fix na nábytek a mám pokoj. Jsou i tmely.

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 »

hidefan...to bych asi ani neopravoval. Zkusil bych všude nalepit nějaká vkusná (černá?) kolečka. Nebo tak nějak. To snad ani není dýha, ale nějaká umělá tapeta.

Odpovědět