povrchová úprava

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
hidefan
Příspěvky: 66
Registrován: 27 črc 2009 20:02
Kontaktovat uživatele:

povrchová úprava

Příspěvek od hidefan »

Zajímalo by mě, zda existuje firma (odvážlivec) v našich končinách, která by dokázala opravit kosmetické nedostatky na reproduktorových soustavách s povrchovou úpravou z tzv."mikrodýhy" k nepoznání od originálu? Jedná se o zn. Cabasse.

Uživatelský avatar
Dinosaurjr
Příspěvky: 441
Registrován: 20 srp 2012 20:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: povrchová úprava

Příspěvek od Dinosaurjr »

Jde to ! Což je hlavně pro noční sovy pozitivní. Jen je nutné počítat s tím, že bude potřeba zaplatit odbornou ruční práci. Dále dost záleží na dýze, silnější lze vyplnit (bezbarvou hmotou) a pak ubrat nebo rozleštit. Ale dá se koupit stejná dýha a vložit pásek podle struktury let ve dřevě. Ty tenoučké dýhy 0,1mm jsou ale vcelku na levačku. Tam se použije jiná technologie. Oprava rohů a tenoučké dýhy jsou nejnáročnější. Znám fachmana co se tím živí (asi 15let možná i dýl). Nechal jsem si u něj opravit několik "křachnutí". Výsledky má vynikající !! Jak píšeš k nerozeznání od nové. Pokud bys bedny někam vezl, tak si je budeš muset předem odstrojit. Náklady na opravu - hodně zhruba přijdou za práci asi jako v dražší autoservise pětikilo za hoďku a materiál. Když budeš chtít něco spešl a bude potřeba koupit celý nový pás dýhy, tak se to prodraží. Některé menší kousky se dají doplnit levně jiné draze. Takže velmi zhruba lze počítat něco kolem 3-4-5 tisíců, na neobvyklý materiál a složitější "ťukance" více. Nejde ani tak o velikost jako o časovou náročnost ruční opravy a finalizace povrchu (lakovat a leštit).
Je nutné to vidět. A jak silná je mikrodýha 0,1 nebo 0,6 mm ? A kde jsou trhliny na ploše, na hraně, na rohu nebo všude ? Foto by nebylo ?

hidefan
Příspěvky: 66
Registrován: 27 črc 2009 20:02
Kontaktovat uživatele:

Re: povrchová úprava

Příspěvek od hidefan »

http://hidefan.rajce.idnes.cz/cabasse/#DSC06160.jpg .Výsledkek nepozornosti při hlídání vnučky, vylomené tři mosazné čepy sloužicí k uchycení ochranné mřížky,po pádu na zem, jinak ok a následný amaterský pokus o rychloopravu. Patrně se jedná o umělou foili v tl. asi 0,1 *headbang* .

svartenatt
Příspěvky: 809
Registrován: 13 čer 2016 04:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: povrchová úprava

Příspěvek od svartenatt »

Na svých repro jsem měl už od vybalení rýhy, obchod to neuznal, tak jsem koupil fix na nábytek a mám pokoj. Jsou i tmely.

Jarda69
Příspěvky: 1253
Registrován: 24 kvě 2015 21:39
Kontaktovat uživatele:

Re: povrchová úprava

Příspěvek od Jarda69 »

hidefan...to bych asi ani neopravoval. Zkusil bych všude nalepit nějaká vkusná (černá?) kolečka. Nebo tak nějak. To snad ani není dýha, ale nějaká umělá tapeta.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 2 hosti