Přehrávač CD, SACD .....

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
irotam
Kontaktovat uživatele:

Přehrávač CD, SACD .....

Příspěvek od irotam » 21 čer 2018 10:30

Odešel mi CD přehrávač někam do tranzistorového pekla. No a protože rád vlastním i něco fyzicky ( nechci jen stremovat), hledám nový přehávač. A už by mohl být i SACD. Tak už bych si to ve svém věku zasloužil. :)
Mám dilema jestli jít cestou kombajnu (např. OPPO 203, Pioneer 58 nebo 88), nebo
CD_SACDD přehrávač a Blue jednotlivě. Nevyznám se v kvalitě převodníků atd. Vlastním reciever Pioneer SC_LX 501. Nevím jestli by stačilo něco jako dobrý transport a zbytek nechat na Recievru.
Můžete mi poradit? Nechci kupovat nic předraženého , protože za Highend *taktone* nechci utrácet. V současné době mám nabídku na nový Pioneer BDP Lx 58 za velmi dobrou cenu.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Přehrávač CD, SACD .....

Příspěvek od PavelDosko » 29 čer 2018 11:18

zbytek sestavy tvori co ?

Paul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Paul » 29 čer 2018 12:02

-tady máš velmi dobrou nabídku....otázka je,kolik do toho hodláš investovat.Ale tento player je v TOP stavu a od maníka,který je spolehlivý a není to žádná bouda.

hifi-bazar/cd-sacd-dvda/cambridge-audio ... 18812.html

irotam
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od irotam » 13 zář 2018 12:49

Tak se zjevil nový přístroj od Pionneru. UDP-LX500.
Mohl by někdo čistě jen podle reklamních hodnot něco k tomu napsat. Nějakou recenzi jsem v angličtině přečetl, ale......
Jedná se mi o čistě teoretické srovnání např s OPPO atd...

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear » 13 zář 2018 16:35

Nejen z reklamních. Jeho předchůdce BDP LX-88 mám v obýváku na DK a tento je podobný, ale navíc UHD. Jo je to podobné k OPPO stejně jako předchůdce.
UDP LX-500 je univerzální stroj, který přehraje všechny placky a dále ( HI-Res ) USB flešku a USB disk. Jede to všechno po HDMI včetně SACD i MCH. Vybaven je jako předchůdce, má PQLS, ZERO signál a autofázování beden. Pusť si animace na youtube. Je k tomu potřeba kompatibilní receiver, či zesilovač stejné značky. Jinak to nevyužiješ. CHip to má SABRE, verze pro USA Elite dokonce 9038, jako např. Fejs, ale pro Evropu nevím. V tom starším je 9018.
Je to masivní kvalitně udělaný univerzální přístroj, můžu jen doporučit. Cena v Anglii cca 1000 liber. U nás asi ještě není v prodeji. Za ten jeho předchůdce jsem platil 47 litrů.
Tak šťastný výběr.

PS. Více jsem Ti psal už dříve do SZ.
Naposledy upravil(a) Oldear dne 13 zář 2018 17:54, celkem upraveno 1 x.

merhaut
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od merhaut » 13 zář 2018 17:16

U Pioneeru pozor na chybějící gapless! Například LX-88 je z tohoto důvodu coby streamer nepoužitelný. U novinky zakrátko uvidíme.

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear » 13 zář 2018 17:50

No nevím, já s tím "dráťák" neposlouchal - to není pro mně, pouze jsem zkoušel Spotify a to internetové rádio myslím, že se to jmenuje V-Tuner a vše fungovalo bez problémů.

irotam
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od irotam » 14 zář 2018 12:00

Dík za reakce. Streaming u přehrávače nepotřebuji, to umí reciever. Rozhoduji se mezi LX-58, LX-88 a touto novinkou. Je to jen "na takovéto domácí žvýkání" :P Zvažuji i poměr výkon cena.

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 » 27 zář 2018 15:59

Pozor na jeden neprijemnej hacek,nektere BDP pisou,ze prehravaji i sacd,ale pokud je to hybryd,prehravaji jen jako obycejne cd playery,pouze jednu vrstvu a to se jeste nekdy vycurane na displayi rozsviti sacd,nebo multiformate a pritom čék prehrava v cd kvalite!!! Nejlepsi je na pristroji poslechnout jak cd,tak stejne sacd a hledat rozdil.

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear » 27 zář 2018 16:22

Bazi 36

Můžeš specifikovat model a typ přístroje SACD, který takto přehrává hybridy? Máš vůbec doma SACD player, či BDP a znáš co je to hybrid? Popiš, kde jsi tuto informaci, či dokonce vlastní zkušenost získal. Pokud by to bylo tak jak píšeš, musel by ten přístroj obsluhovat úplný de*il !!!!, protože na kompatibilním zesíku, či receiveru Pioneer bude svítit 44,1 khz, nebo 2,8 Mhz. No, HIFI forum, to jsou zase perličky.

V případě Pioneeru LX-58, LX-88 ( vlastním a necucám si z prstů ) i nového UDP LX-500 tyto přístroje umějí přehrát SACD jak nativně, tak i jako DoP a zcela určitě obě vrstvy hybridního SACD jako samostatné vrsty SACD ( 2ch a Mch ) a CD a takto to pisuje i displej přístroje.

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA » 27 zář 2018 18:01

Bazi 36 píše:
27 zář 2018 15:59
Pozor na jeden neprijemnej hacek,nektere BDP pisou,ze prehravaji i sacd,ale pokud je to hybryd,prehravaji jen jako obycejne cd playery,pouze jednu vrstvu
U multiformátových kombajnů se dalo v setup menu nastavit, jestlit z hybrid SACD disků přehrávají přednostně CD nebo SACD vrstvu. nejlépe nastavit přes TV obrazovku. Když je to nastavené na CD, tak hraje CD vrstvu.

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear » 27 zář 2018 18:57

U všech výše jmenovaných přehrávačů Pioneer po vložení placky se na displeji rozsvítí co je za disk vloženo ( CD, SACD, BD ) a v případě hybridu SACD se stisknutím jednoho tlačítka opakovaně nastavuje zda chce posluchač přehrávat vrstvu CD, nebo SACD a v případě SACD druhým tlačítkem dálkovky zda hodlá poslouchat stereo, či mch.

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 » 27 zář 2018 19:37

Byl to normalni podvod,levny pristroj v hodnote 6-8.000,na heurece i v datartu na ceduli u vystaveneho kusu napsano,ze prehrava krom ostatnich i SACD,ale prehraval pouze hybridni placky v cd kvalite. Pri prehravani v obchode se na displayi objevil napis multiformate,nebo podobne. Ale jeden velmi slusny SACD pristroj prodaval pioneer za par kacek,slo o PD-10 za 7.990kc. Uz jsem ho nenasel v prodeji,maji pouze PD-10AE,tedy obycejny cd prehravac. Ta puvodni pd desitka znela sice v cd formatu jen velmi prumerne,ale pri prehravani sa cedecek pry velmi sofistikovany zvuk.

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 » 27 zář 2018 20:29

Tak tu pd-10 maji jeste na mall.cz za 7.195kc.Jako cistokrevny SACD ma tu cenu proste super!!!

Odpovědět