prepojenie Receiver zosilovac Pioneer VSX 828K a A757 M II

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
kubiksat
Kontaktovat uživatele:

Re: prepojenie Receiver zosilovac Pioneer VSX 828K a A757 M II

Příspěvek od kubiksat »

Všetkým Vám veľmi pekne ďakujem za pomoc, radu a odporučenia. Dopadlo to takto. Som veľmi veľmi a ešte raz veľmi prekvapený z výsledku. Mám to tak zapojene TAKTO - ako hlavný zosilňovač mám stereo zosilňovač, takže všetky audio komponenty mám prepojené do stereo zosilňovača a predné reproduktory samozrejme tiež. Samozrejme že mojou predstavou bolo že všetky komponenty SACD, NET-player mám analógovo prepojene priamo k stereo zosilňovaču. Ten mám pripojený aj k AV dekodéru k front PRE OUT. K AV mám pripojený Blu-Ray prehrávač a 4K satelit receiver. Z blu-ray prehrávam špičkové koncerty v mnohokanálovom zvuku. (Mám celkom slušnú zbierku). Tejto radosti som sa nechcel vzdať, kto má skúsenosť tak vie o čom hovorým (bývam v rodinnom dome takže koncert nahlas není problém) a samozrejme TV a Filmy v Dolby Digital, DTS atď. Ale keď som sa dostal niekde do posluchovej miestnosti (naposledy asi pred pol rokom) a vypočul som si skladbu ktorú som mal nepočúvanú na mojom AV TAK BOLO TO INÉÉÉÉÉ. K tomu ešte články že žiadne AV v stereo režime nebude nikdy to pravé Stereo, tak som sa začal nad tým zamýšľať. Trochu to trvalo, ale až teraz som sa k tomu dopracoval - A NEBANUJEM. Keď som to zapol prvý krát na dosť na-počúvaných skladbách tak ten rozdiel ma nie prekvapil ale šokoval. Ako keby som počúval úplne iné CD/SACD/FLAC 24/192. Mal som obavy či nevyhodím 500 euro, že to moje AV za 2200,- musí mať aj Stereo kvalitné.
Takže - Stereo je použitý PIONEER A-A9j. Repro - Elac FS-189 si perfektne sadli s týmto zosilňovacom. Ak niekto nad tým špekuluje, alebo pohráva presne s tým čo som chcel vyriešiť ja NEPRÍSŤ o multikanál a zároveň mať KVALITNÉ - Stereo, tak toto ak je AV vybavené - PRE OUT skvelá voľba. U MŇA TO NEBOLA NEPODSTATNÁ A MÁLO BADATEĽNÁ ZMENA ALE BRUTÁLNA. ODPORÚČAM ...
EŠTE RAZ VŠETKÝM ĎAKUJEM..

Odpovědět