Prepojenie starého zosilňovača s novým zdrojom zvuku

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
achmet
Kontaktovat uživatele:

Prepojenie starého zosilňovača s novým zdrojom zvuku

Příspěvek od achmet »

Priatelia,

možno je to opäť lamácka otázka, ale nikde som na toto nenašiel nejakú konkrétnu odpoveď, ktorú by som mohol uplatniť na viac zariadení. Moja otázka teda je: aké sú pravidlá prepájania zdroja zvuku a zosilňovača?

Konkrétne, vlastním starší rádiozosilňovač Tesla 814A. Všetci, ktorí tieto sympatické zariadenia poznajú vedia, že majú 3 vstupy. Gramofónový pre prenosku s magnetickou vložkou, gramofónový pre prenosku s kryštalickou vložkou a taký vstupovýstup, ktorý sa používal na pripojenie magnetofónu, čiže ste tým mohli na jednej strane nahrávať signál z platní a rádia, ale potom ho aj spätne prehrať.

Chcel by som do tohto zosilňovača pripojiť napríklad zvukovku z počítača, prípadne nejaký stereo transmitter. Všetko sú to proste zariadenia, ktoré majú sériovo vyrábané cinchové výstupy. Môžem si v takom prípade jednoducho vyrobiť kábel Cinch - 5Din a šupnúť to do toho magnetofónového vstupu? Alebo musím ten signál nejakým spôsobom zmeniť, aby som ten zosilňovač neodpálil? Aby som sa teda vrátil k pôvodnej otázke: aké sú pravidlá prepájania zdroja zvuku a zosilňovača?

Ďakujem.

achmet
Kontaktovat uživatele:

Re: Prepojenie starého zosilňovača s novým zdrojom zvuku

Příspěvek od achmet »

Ďakujem za odpovede.

Tieto prepojovacie kábliky poznám, ale veľmi nedôverujem ich kvalite.

Po nemecky viem len obmedzene, ale keď som tomu článku porozumel dobre, tak pri obyčajnom zapojení výstupu zo zvukovky mi stačí napájkovať kábel 2xcinch - 5Din podľa schémy zosilňovača a môžem to zapojiť. Správne?

Odpovědět