Převod symetrického signálu na nesymetrický

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
deuXmartini
Příspěvky: 5
Registrován: 30 črc 2023 11:47
Kontaktovat uživatele:

Převod symetrického signálu na nesymetrický

Příspěvek od deuXmartini »

Mám dotaz ohledně převodu symetrického (balanced) signálu na nesymetrický (unbalanced). Vím, že jsou k dispozici různé linkové konvertory a DI boxy. Četl jsem, že nejlevnější cestou je použít tzv. floating ring kabel (TRS kabel s nezapojeným mezikroužkem), i když nevýhodou tohoto levného řešení je samozřejmě o 6 dB slabší signál. Vím, že se nemá zapojovat TS kabel přímo do TRS výstupu, protože to může teoreticky vést i k poškození přístroje když je cold(-) signál uzemněn, ale zpozoroval jsem, že dost lidí to i tak zapojuje (i já sám v minulosti). Problém je, že na tzv. floating ring kabely jsem narazil pouze v zahraničních shopech, čímž se vlivem poštovného prodražují, avšak napadlo do symetrických výstupů zapojit dělicí redukce TRS (samec) na 2 × cinch (samice) a pak připojit normálně cinch (samec) kabel vždy k levému výstupu z každé této redukce, což by měl být hot(+) signál. Je to spíš dotaz pro ty, jež rozumí elektrotechnice, ale je mé řešení správné?

Obrázek

BVa
Příspěvky: 2905
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Převod symetrického signálu na nesymetrický

Příspěvek od BVa »

Je to správne..Ak teda zdroj symetrického signálu nemá na výstupe signálové trafo s plávajúcim výstupom. Však vyskúšaj, nič nehrozí, žiadne poškodenie.

BVa
Příspěvky: 2905
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Převod symetrického signálu na nesymetrický

Příspěvek od BVa »

Alebo si taký kábel vyrobiť, ak vieš spájkovať..
Obrázek

deuXmartini
Příspěvky: 5
Registrován: 30 črc 2023 11:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Převod symetrického signálu na nesymetrický

Příspěvek od deuXmartini »

Díky za odpověď. Jedná se o výstup ze zvukové karty do obyčejného hi-fi zesilovače, většina novějších lepších karet (zejm. mají-li více než dva vstupy) bohužel už nemají nesymetrické RCA výstupy ale pouze symetrické TRS. Právě v manuálu karet od MOTU jsem četl o těch floating point kabelech, tak mně to přivedlo k tomuto řešení, takže by to mělo být teda okay, já to budu zapojovat do karty TASCAM, ale počítám že výrobce v tomto nebude hrát žádnou roli. I když nevím, jestli to nemůže být i třeba zapojeno tak, aby to akceptovalo oba druhy, respektive TASCAM neuvádí žádné upozornění, že do symetrického výstupu nesmí být zapojen TS kabel narozdíl od MOTU. (Note: the analog outputs are not cross-coupled. Therefore, when connecting them to an unbalanced input, use a TRS plug with the ring disconnected. Not floating the negative terminal will short it to the sleeve ground and cause distortion.) Nevím, co si pod tím pojmem cross-coupling, což by se dalo přeložit asi jako křížové párovaní, představit. Vím, že třeba u vstupů to je jedno, že se dá zapojit cokoliv.

DanaGomez
Příspěvky: 1
Registrován: 16 srp 2023 09:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Převod symetrického signálu na nesymetrický

Příspěvek od DanaGomez »

Pro spolehlivý a kvalitní převod je lepší zvážit použití specializovaných konvertorů nebo DI boxů.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot], BVa a 5 hostů