Připojení ke vzdálenému USB DACu

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
Zeratul
Kontaktovat uživatele:

Připojení ke vzdálenému USB DACu

Příspěvek od Zeratul »

Ahoj, mám CustomWorks USB 1 DAC, který mám v obýváku u televize. Krmím ho zdrojem z HTPC na kterém je Windows 7 a Foobar2000.
Takové zapojení mi nějak nejde po srsti, protože ovládání tohoto HTPC není zrovna nejpohodlnější. Když pominu, že HTPC dlouho nabíhá a dlouho vypíná (nemám k němu ani žádné dálkové ovládání), tak i vzdálená správa není moc pohodlná. Foobar2000 nabízí celkem rozumné vzdálené ovládání a to i z mobilu, ale pořád jsem omezen jen na knihovnu uloženou v pc. Pokud chci pustit hudbu z internetu, například internetové rádio, musím se připojit vzdálenou plochou, vypnout foobar2000, protože využívá exklusivní přístup k DACu a spustit prohlížeč. Líbila by se mi i varianta stremovaní audia po síťi. Nějakým jednoduchým přepnutím zvukovky ve windows a to i po WIFI.

Jak to máte doma zapojeno vy? Pouštíte na svých sestavách pouze hudbu uloženou v knihovně? Jak řešíte zapínání a vypínání HTPC?

Díky
Zeratul

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Připojení ke vzdálenému USB DACu

Příspěvek od bh69 »

Z hlediska pohodli ovladani stoji za zkousku XBMC (Kodi). Pokud pouzijes treba linuxovou distribuci OpenElec, ktera ho uz obsahuje, tak z rychly flashky nabehne za chvilku.

Odar

Příspěvek od Odar »

Na internetove radia je mozne vo Foobar-e vytvorit playlist a pustat ich priamo z neho.

Zeratul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zeratul »

Ted se dívám, že foobar podporuje i airplay, takze muzu streamovat hudbu z mobilou například. To je moc fajn.

A jak řešíte uspávání a proboužení toho mediálního centra? Jenom do rezimu spanku? nebo vubec nevypínáte?

Odar

Příspěvek od Odar »

Kedze mam SSD, tak vypinam. Dialkovym ovladacom - mam IR USB prijimac, ktory prijima IR kody a na jedno tlacitko na univerzalnom dialkovom ovladani mam nastavene vypinanie pocitaca. Pripadne v Android appke pre Foobar2000 je moznost pri EXIT nastavit, aby pocitac vypol / dal do sleepu. Nabehnutie systemu je za par sekund. Ale kludne to mozes davat do sleep-u. Budit to mozes kludne zas cez mobil tak, ze posles Wake on Lan packet a pocitac sa ti zapne. Su na to appky na mobil. Zadas tam MAC adresu a IP adresu, na ktoru ma poslat router magic packet a pocitac sa zapne. Posledna verzia klienta pre Foobar2000 pre Android ma dokonca moznost nastavit, ze ak nie je server (pocitac) zapnuty, tak mu posle magic packet na prebudenie automaticky.

Zeratul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zeratul »

Nevíš náhodou jak zapínat pc (probouzet a uspávat) z mého současného dálkového ovladače k zesilovači? Mám tam nevyužité jedno tlačítko, které by se mi na tohle přesně hodilo.

Odar

Příspěvek od Odar »

Zapinat to cez IR signal je problematicke. OrigenAE to ma na niektorych bedniach vyriesene. Ako to "ubastlit"' - netusim. Vypinat sa to da cez IR bez problemov, ak mas na PC IR prijimac a pouzijes napr. software Event Ghost. Urcite su aj ine moznosti.

Zeratul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zeratul »

Tak už to zapínání a vypínání mám hotové a funkční.
Na současném ovladači k zesilovači jsem měl nevyužito jedno tlačítko. Jedná se o ovladač Apple remote, který není programovatelný. Postavil jsem si příjmač podle tohoto japonského návodu: http://dev.tetrastyle.net/2012/02/apple ... eiver.html, Kupil dětskou programovatelnou stavebnici Arduino UNO, 38kHz IR příjmač a stáhl zdrojový kód ze stránek. Nyní stiskem tlačítka na ovladači se generuje impulz, kterým simuluji zmáčknutí tlačítka na čelním panelu HTPC.
Nepotřebuji Wake on lan ani Wake on usb.

Odpovědět