Prodrátování raménka.

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Roman2
Kontaktovat uživatele:

Prodrátování raménka.

Příspěvek od Roman2 » 30 srp 2017 12:40

Hezký den,

hledám někoho, kdo by mi provedl nové prodrátování raménka REGA RB 301. Kabel k prodrátování zatím žádný nemám, takže pokud máte nějaké tipy, tak budu rád.

Roman.

zingali
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodrátování raménka.

Příspěvek od zingali » 30 srp 2017 19:30

Na kabely doporučuji SEV litovel paní Kulatou. Je velice vstřícná. Kupoval jsem tam před časem kabely do raménka RB 250. Cena byla asi 800 Kč za set.

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta » 30 srp 2017 21:11

Velmi dobrá alternativa je stříbrný Van den Hul, cena 3400 za set s dutinkama, prodává Highend Studio Audio, Belgická 4 Praha2, p. Vošahlík nebo paní Kotábová.
Mám ve svém gramofonu, mohu vřele doporučit.

apa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od apa » 09 zář 2017 13:54

Zdravím
Mám tento gramofon od PRO-JECT a uvažuji o možném upgradu ramene zatím aspoň pomocí nových drátu. Nevím jestli si tím ale pomůžu a netuším, čím to rameno bylo kablováno při výrobě. Jestli je kvalita těchto kablíku dostatečná, když už maj taky již něco odehráno...Koukám tedy po lepších kabelech a snad časem bude i přechod z přenosky MM na MC... Někde jsem četl chválu na kabely VDH MSC-150M. Nevím jestli bych poznal zvukově rozdíl po výměně na gramu a přenosce Shure M75ED T2? Rameno by mělo být Tonearm Pro-Ject 9. Další otázka směřuje na složitost této výměny, případně jestli vyměnit i původní dutinky za nové??
Rád si věci dělám v rámci možností sám a nevím jestli bych tuto operaci zvládl? Z pájkou si jakotako rozumíme...
Mám celkem kvalitní nízkokapacitní kabel ze studia Britek ale je v mědi. Nedegradujou zvukově ty stříbrné žíly po spojení z mědí??
Nevím asi blbá otázka že...
Díky za info.
DETT 1.jpg
DETT 1.jpg (64.37 KiB) Zobrazeno 1138 x
project 6 a.jpg

weiron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od weiron » 09 zář 2017 20:32

Myslím že tvůj gramofon nebude mít moc smysl vylepšovat. Raději bych ty peníze co chceš investovat do upgradu přidal na jiný lepší gramofon. To předrátování jsem nedělal ale moc bych od toho nečekal. Myslím že to není nejslabší článek toho gramofonu. Jinak pokud stejně chceš vylepšovat tak bych ti poradil:
1, mc přenosku
2, step up trafo (to dělá opravdu zázraky)
3, kvalitní předzesilovač
4, magnetické nožičky pod gramofon

apa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od apa » 11 zář 2017 08:16

Musím ti trošku oponovat Weiron. Nemyslím si, že tento Pro-Ject je špatný a na každém gramu je možný tuning k lepšímu...Tento typ byl před léty, při uvedení na trh velmi dobře hodnocen a je plně srovnatelný z dnešními PJ carbony debuty atp. neb je si myslím i předčí...Váha celková 11kg, poctivý těžký talíř, žádný plasťáky jako dnes, ale pořádný těžký hliník. Celkové provedení včetně odpružení subšasi je vcelku povedené. Mám ho postavený na odpružených antivibračních pucích. Rameno je kvalitou taky srovnatelné z dnešními, co jsou na debutech apod.To mé má 9 palců a je z odlehčeného hliníku a ne z carbonu. Po zvukové stránce jsem velmi spokojen. Nicméně musím uznat, že např. na takový PJ Perspex 6 a jiné ligy samozřejmě nemá, ale to jsme cenově někde jinde....
Uvažoval jsem i o výměně ramene, pak mě napadlo předrátováni a samozřejmě výměna přenosky. Ale nevím jestli bych si s MC pomohl... Nikdy jsem ji na průměrném stroji neslyšel?? Někdy je zvuk horší než z opravdu kvalitní MM přenoskou např Ortofon SUPER OM 40, nebo Ortofon 2M Black, Případně Nagaoka MP200...
Jinak hraji na třech Teslach ecc83 + Hybrid Vincent 226 MK2, preamp Actidamp MK4 verze 3 od Leo Melanika z Luhaček, kabely nízkokapacitní dělané ve studiu Britek, repro na 4mm. žilách s unikátní Quadral Shogun Phonolog Gold, postavených na hrotech a žule.

weiron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od weiron » 11 zář 2017 12:50

Nemyslím si že je to špatný gramofon. Kdysi se mi taky líbil a přemýšlel jsem nad nim. Vadilo mi u něj že má tu mezeru pod krytem a bude se dovnitř hodně prášit. Ten tuning taky stojí dost peněz. Nějaké fakt dobré raménko začíná někde na 10.000kč v bazaru. Nové tak 25tisíc. Pak jiný talíř třeba akrylát z rpm 3 pokud by tam nějak pasoval cca 4.500kč.
Asi bych první promyslel kolik peněz jsi ochoten do toho investovat. A pak jestli se ti vyplatí to strkat do tohoto gramofonu nebo jej prodat a koupit nějaký lepší. Za mě jsou dobré ty Pro-ject řady rpm s odděleným motorem.
K té přenosce. Myslím že přenoska kolem 10tisíc je k tomu gramofonu tak na hraně. Tu 2m black jsem neslyšel ale bronze hraje super. Z tvého výběru bude asi nejlepší ta Nagaoka. Záleží jaký by jsi chtěl výsledný zvuk. Ortfon má spíše přesný zvuk bez zabarvení. Japonci zase vice muzikální, vřelí, teply..

apa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od apa » 12 zář 2017 20:38

Upřímne taky se mi moc nelíbí ta mezera mezi, ale dávám na gramofon vždy přehoz, tak se do něj nepráši. Ten acryl talíř by nebyl marný, ale líbi se mi ten z RPM 9, 1 ale je ješte otázka jestli by tam šel? Ten externí motor by taky nebyl marnný... Rameno bych volil asi z produkce PJ 9 CC evolution???
Vidím to v myšlenkách, ale nevím jestli by to bylo reálně funkční i s tím externím motorem a hlavně kvalitatívně přínosné v poměru k ceně...

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera » 12 zář 2017 20:41

A nebylo by jednodušší a možná i cenově srovnatelné tu 9.1 koupit celou?

apa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od apa » 12 zář 2017 21:34

Jo dobré řešení, ale 44000,- za rpm 9, 1 nemám. Taky se nechci svého gramofonu zbavovat a navíc, když já si tak rád hraju... Neví někdo kolik mûže stát takový externí motor??'

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera » 12 zář 2017 23:19

No nevím,když spočítám,co jsi psal předtím,ramínko,motor,acrylovy talíř,tak jsi na ceně 9.1 ;)

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera » 12 zář 2017 23:20

Mimochodem nádherný stroj *klanimse*

apa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od apa » 16 zář 2017 14:12

Jo jo máš recht. Moc pěknej stroj a což teprv RPM 10...Nicméně jsem vše přehodnotil a na přestavbu se vy... Možná jen prodrátuji rameno a hlavně investuji do pořádné přenosky. Poslouchám podle nálady prakticky vše od džezu, soulu, fank, progrock, hardrock, gothic, klasic metal atd. Takže snad NAGAOKA MP 200 bude na tyhlety žánry OK??
Jinak jsem jednou provedl testík zvukového srovnání mého gramofono z nějakým HIgh end strojem. Mám za rohem Hifi studio z velice příjemným a vstřícným majitelem a porovnávali jsme ho s Pro-Ject Xtension evo z Ortofon bronz, versus mé gramo s přenoskou Shure V15VXmr. Preamp PJ RS a integrák Mcintosch, repro AQ typ již nevím, ale nějaká řada kolem 30000,-
Mám celkem dobréj sluch, nicméně jsem nějaký hudební posun výš u Xtensionu kromě enormního rozdílu ceny nezaznamenal... Vzpomněl jsem si tenkrát na jeden článek, na který jsem narazil v debatě o slůvku High end. Článek vysvětloval v podstatě jeden velký podvod pod značkou označovaných přístrojů High end, High fidelity atd. a to nejen v analogovém byznysu. Jak dokážou firmy s výrobky označené těmito názvy totálně zblbnou a zmanipulovat lidi, aby utratili nehorázné sumy, za něco co vlastně není...
Měl jsem s toho článku divnej pocit a snad každý kdo o něm ví, si na něj dokáže i sám odpovědět...

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera » 16 zář 2017 14:23

Tím předrátováním ramene určitě nic nezkazíš a myslím,že to bude určitě posun vpřed *thumbs up* S přenoskou ti neporadím,každý má jiné preference,ale u mě byl a výměna z MM na MC výrazný skok dopředu ;)A přechod na Phonobox RS mě vystřelil doslova raketově ;)

Lapi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lapi » 16 zář 2017 21:56

Za mě taky z MM na MC velký skok a jsem max. spokojen s Denon Dl 110.Posun obrovský

Odpovědět